Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Sony-Ericsson Xperia Arc

- - - - -
  • Please log in to reply
215 replies to this topic

#19
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Inca un hands-on (in italiana): [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c7LXnouVFeE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
Neuroleptic

Neuroleptic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 16.12.2007
difuzorul pare sa se auda tare  :D

#21
Neuroleptic

Neuroleptic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 16.12.2007
Se pare ca a aparut si pretul telefonului, este de 460£; la precomanda, livrabil la 1 aprilie: "Sony Ericsson Xperia Arc Pre-Order: £460, Ships April 1st". Sa vedem cat o costa si la noi acest telefon.

#22
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
Imi place... Displayul e mare dar ajuta mult la navigarea pe net.
In poze arata bine materialele folosite in carcasa, sper sa fie si de calitate. Nu cred ca va fi lansat la noi pe piata la sub 2500 lei la liber.
Posibil pe abonament sa fie mai atractiv.
Mi-a placut mult in poze Samasung Galaxy S si am fost dezamagit cand l-am tinut in mana... Plasticul de pe capac mi s-a parut cam ieftin.
Vreau sa-mi iau un iPhone 4 dar mai astept o saptamana, doua... sa vad Xperia Arc.

#23
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Camera foto la xperia arc e DEZAMAGITOARE.. :( din pozele postate pe net :( si alea facute in lumina en gross au pureci.. shame..

#24
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Design-ul si finisaje sunt foarte bune, nu prea imi plac dimensiunile lui(e prea mare cu ecranul acela de 4.2 inch).

#25
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View PostJust_Cavalli, on 15th February 2011, 15:31, said:

Design-ul si finisaje sunt foarte bune...
Cum se simte in mana? :naughty:

#26
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009
Ce urasc eu la SE este interfata lor proprietara de android...prea mult albastru si prost optimizata!

In rest telefonul arata bine, camera e cam varza din ce am citit iar videocall camera nu exista.

Dupa ce am comparat totul de la MWC pot spune ca imi plac 3 telefoane: SGS II, Motorola Atrix si Xperia Arc

Edited by Steauaboy95s, 17 February 2011 - 18:38.


#27
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View PostSteauaboy95s, on 17th February 2011, 18:36, said:

Dupa ce am comparat totul de la MWC pot spune ca imi plac 3 telefoane: SGS II, Motorola Atrix si Xperia Arc
Si mie la fel, doar inlocuind Atrix-ul cu LG Optimus 3D. In legatura cu Xperia Arc....ii foarte nasol ca vine cu hardware de anul trecut, telefonul e superb ca aspect, subtire si lung. Dar degeaba, totul in afara de constructie il trage in spate.

#28
Asuletz

Asuletz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 28.12.2007
si primul review in Romana [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BMZzn7HpRmg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
FLORINET

FLORINET

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.01.2007

View PostAudigy, on 20th January 2011, 12:40, said:

Cei de la Sony Ericsson sunt cei mai buni in design si asta datorita taiwnezilor de la HTC, bravo lor. Eu am fost, sunt si voi ramane in continuare fan SE. Niciodata nu am avut probleme cu ele si mai detin si acum un K750, K810, K850, C905, W20 (Zylo), XPERIA X1 si cine stie... in curand si un Arc. Super marfa! Sony a venit cu audio/video ce dau dovada de un mastodont in domeniul lor. NOKIA nici pe jumatate nu sunt fata de SE, doar sunt numarul 1 in top prin simplu fapt ca au un marketing mai bun, dar sunt praf telefoanele lor. Acum gusturile nu se discuta, corect, dar totusi... SE pt mine sunt No. 1 in lume.  :naughty:
ASTA ASA-I NOKIA E NUMELE DE EI CA IN REST...

#30
FLORINET

FLORINET

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.01.2007
Is fan Sony Ericsson dar parca e prea mare...imi fac 2 vile...prefer xperia neo :rolleyes:

Attached Files



#31
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Hands-on video: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uLg6UH7VOe4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
Robert83pit

Robert83pit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 13.10.2010
Pai sa astept sa vad cum arata!Nu sti ce sa alegi intre acest model sau Xperia pro!Oricum sunt bijuteri!:D

#33
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Eu daca as fi pus in sit sa aleg intre astea 2 as alege Xperia Arc, mi se pare mult mai elegant. Oricum, din moment ce esti in dubii intre un tel cu full qwerty si unul fara, inseamna ca tastatura aia nu conteaza asa de mult pt tine, deci...

#34
FLORINET

FLORINET

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.01.2007
MI SE PARE CAM MARE ..MAI BUN E UN XPERIA NEO E SI MAI IEFTIN

#35
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View PostFLORINET, on 4th March 2011, 21:57, said:

MI SE PARE CAM MARE ..MAI BUN E UN XPERIA NEO E SI MAI IEFTIN
Asta cu ieftineala e in regula, dar ca e mai lung...nu prea e motiv. Pe de alta parte e mai usor si mai subtire decat Xperia Neo. In fine, per total mie mi se pare mai stilat Arc-ul.

PS  Nu-i cazul sa tipi, auzim bine. Deblocheaza tasta Caps Lock. :OK:

#36
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View PostSteauaboy95s, on 17th February 2011, 18:36, said:

Ce urasc eu la SE este interfata lor proprietara de android...prea mult albastru si prost optimizata!

Mie imi place. E bine optimizata (in afara de Timescape, care e degeaba) dar ai dreptate, e prea albastra. :lol:

Ce nu-mi place la Arc asta e ca are porturile pe laterala si ca e glossy pe spate. Macar nu mai au capacel peste micro-usb, e destul de greu sa te descurci cu mufa aia noaptea cand vrei sa-l pui la incarcat. Tot X10 mi se pare mai ergonomic... pacat ca nu vor sa-i faca update la 2.2, 2.3 and beyond...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate