Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Posturi de radio in jud. Neamt

- - - - -
  • Please log in to reply
566 replies to this topic

#37
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Eu cred ca muzica difuzata de posturile locale a ajuns sa fie buna din cauza scaderii stachetei pe radiourile nationale inspre semi-manele.  :D

#38
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
E si asta o varianta posibila.

#39
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011

View Postchatnoir401, on 15th January 2011, 14:00, said:

E si asta o varianta posibila.
Dupa nici jumatate de an Pietricica FM dispare...frecventa cedata catre Radio ZU. Pe undeva ma bucur, dar imi si pare rau ca nimeni, dar nimeni nu pare sa vrea sa fara radio in PN.
"Aglomeratã tare piața FM de la poalele Ceahlãului. În oraș pot fi auzite nu mai puțin de patru posturi locale, unul regional și șase naționale. Pe plan local activeazã Radio M, Radio M Plus, Terra Piatra Neamț și Radio Unu. Impact FM este o rețea regionalã. Dintre rețele naționale sunt la Piatra Neamț Europa FM, Kiss FM, Radio 21, Guerrilla și Vocea Speranței."(sursa: paginademedia.ro)


#40
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Totusi destul de repede dispare, nu m-as fi asteptat. Pacat, totusi avea muzica buna.

#41
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Oare la ce mai e nevoie si de un RADIO M PLUS in Piatra Neamt daca si RADIO M e praf din punct de vedere tehnic? Azi dimineata emitea purici, iar printre acestia se mai auzea si ceva muzica. Nu cu mult timp in urma a mai avut astfel de probleme.

#42
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011

View Postchatnoir401, on 6th February 2011, 13:29, said:

Oare la ce mai e nevoie si de un RADIO M PLUS in Piatra Neamt daca si RADIO M e praf din punct de vedere tehnic? Azi dimineata emitea purici, iar printre acestia se mai auzea si ceva muzica. Nu cu mult timp in urma a mai avut astfel de probleme.
Orgolii locale, fiecare care are cate un butic se viseaza si patron de trust media pe la noi plus ca acusi vin alegerile:D

#43
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
La un moment dat ma asteptam sa aud ca  vand si frecventa asta, si asa se auzea prost. Acum insa se aude doar in oras, cum ai iesit spre Dumbrava ia semnalul de unde nu-i. Nici cel de la Targu Neamt nu sta asa bine, il acopera destul de usor PRO FM Barlad.

#44
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011

View Postchatnoir401, on 6th February 2011, 22:53, said:

La un moment dat ma asteptam sa aud ca  vand si frecventa asta, si asa se auzea prost. Acum insa se aude doar in oras, cum ai iesit spre Dumbrava ia semnalul de unde nu-i. Nici cel de la Targu Neamt nu sta asa bine, il acopera destul de usor PRO FM Barlad.
Nu stiu cum se aude cel din tg Neamt, nu prea ajung acolo si nu stiu dak bate si in piatra, stiu ca celalat post de pe 97.6 se pridne destul de ok in piatra, in ascult deseori cand ma satur de astea nationale, au un playlist foarte tare. M plus unde are stduioul piatra sau tg?

#45
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Deocamdata in Targu Neamt. Acum ramane de vazut daca va fi retransmis si in Piatra Neamt sau vor avea programe diferite.

#46
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
Ce se mai stie despre cele 2 posturi de radio: Pietricica FM si Vibe FM? Se vor inlocui cu Radio ZU si Radio M+ ? Gasisem ca Pietrica FM a cedat drepturile catre Radio ZU,dar nu vad nimic concret. Poate stiti voi sa-mi spuneti mai multe.

#47
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
E pe aproape schimbarea in ambele cazuri.

#48
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Si-a revenit 100.7 RADIO M Piatra Neamt, acum se aude normal.

#49
MyOwnShadow

MyOwnShadow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 08.05.2008

View Poststar19, on 6th January 2011, 13:06, said:

dA ar fi interesant niste audiente la nivel local in Piatra Neamt. Nu cred ca sa se faca asa ceva, inainte ca terra sa devina doar dance, sincer nu cred ca au public ptr asa ceva, cu toate ca suna foarte occidental, cred ca era cel mai bun la bataie intr-adevar cu 1. Dar cred ca s-au pierdut pe drum, au pierdut trendul cu radiourile nationale si formatul lor. Cred ca terra dak s-ar transforma in CHR ar rupe mai mult.

Salut. care ar fi logica pentru care Terra FM sa intre pe CHR Mainstream cand acest format este acaparat de cel putin 3 radiouri nationale cu care nu are nici o sansa sa concureze (Zu, Kiss, Radio 21)? Mie mi se pare potrivit faptul ca au decis sa se apropie de o nisa diferita pentru care era spatiu pe banda. Cate statii CHR Dance sunt in zona Neamt?

Pe de alta parte, ce pare sa lipseasca de la toata lumea este interactivitatea ... cel putin M, Radio 1 si nu mai stiu care nici nu mai au oameni in emisie .... Ca sound ...... hmmm ....... depinde ce preferi, eu sunt de parere ca cei care-si compun mesajul de brand cel mai clar sunt tot Terra, macar la ei stii ca daca vrei Dance, ai Dance, si nu dance amestecat cu BZN, INXS si Madalina Manole, ceea ce mi se pare o mare prostie ....

My 2 cents.

PS: Poate ar fi bine de facut un pic de research prin frumosul oras Piatra Neamt si vazut ce vor de fapt Pietrenii sa asculte. Nationalizarea asta a radioului (cu atatea retele nationale) va omora in timp orice speranta de radio local, venind cu preturi de dumping (pentru ca-si permit) si cu know-how platit o data si folosit la 40 de statii simultan .... ceea ce e pacat, pentru ca radioul are mai mult farmec pe local ...

#50
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Succes pe plan local au avut atat RADIO UNU cat si RADIO M acum vreo 6 ani. Pe RADIO UNU aveau o emisiune in care ascultatorii intrau in direct si se discuta o anumita tema. Pe RADIO M tin minte ca era o emisiune de dedicatii muzicale in direct de altfel transmia si pe TELE M.

#51
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011

View PostMyOwnShadow, on 24th February 2011, 20:21, said:

Salut. care ar fi logica pentru care Terra FM sa intre pe CHR Mainstream cand acest format este acaparat de cel putin 3 radiouri nationale cu care nu are nici o sansa sa concureze (Zu, Kiss, Radio 21)? Mie mi se pare potrivit faptul ca au decis sa se apropie de o nisa diferita pentru care era spatiu pe banda. Cate statii CHR Dance sunt in zona Neamt?

Pe de alta parte, ce pare sa lipseasca de la toata lumea este interactivitatea ... cel putin M, Radio 1 si nu mai stiu care nici nu mai au oameni in emisie .... Ca sound ...... hmmm ....... depinde ce preferi, eu sunt de parere ca cei care-si compun mesajul de brand cel mai clar sunt tot Terra, macar la ei stii ca daca vrei Dance, ai Dance, si nu dance amestecat cu BZN, INXS si Madalina Manole, ceea ce mi se pare o mare prostie ....

My 2 cents.

PS: Poate ar fi bine de facut un pic de research prin frumosul oras Piatra Neamt si vazut ce vor de fapt Pietrenii sa asculte. Nationalizarea asta a radioului (cu atatea retele nationale) va omora in timp orice speranta de radio local, venind cu preturi de dumping (pentru ca-si permit) si cu know-how platit o data si folosit la 40 de statii simultan .... ceea ce e pacat, pentru ca radioul are mai mult farmec pe local ...

Nu vreu sa intram intr-o polemica aici, fiecare cu gusturile lui, era doar o parere personala  faptul ca daca ar merge pe CHR ca local ar avea mai multi ascultatori. De fapt nu mai exista CHR-uri simple sau radiouri doar de dance. uitate putin la Kiss care au renuntat la One ptr ca se bateau cap in cap ca playlist sau vibe cu 21.

#52
ascultatordemult

ascultatordemult

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.02.2011

View PostMyOwnShadow, on 24th February 2011, 20:21, said:

Salut. care ar fi logica pentru care Terra FM sa intre pe CHR Mainstream cand acest format este acaparat de cel putin 3 radiouri nationale cu care nu are nici o sansa sa concureze (Zu, Kiss, Radio 21)? Mie mi se pare potrivit faptul ca au decis sa se apropie de o nisa diferita pentru care era spatiu pe banda. Cate statii CHR Dance sunt in zona Neamt?

Pe de alta parte, ce pare sa lipseasca de la toata lumea este interactivitatea ... cel putin M, Radio 1 si nu mai stiu care nici nu mai au oameni in emisie .... Ca sound ...... hmmm ....... depinde ce preferi, eu sunt de parere ca cei care-si compun mesajul de brand cel mai clar sunt tot Terra, macar la ei stii ca daca vrei Dance, ai Dance, si nu dance amestecat cu BZN, INXS si Madalina Manole, ceea ce mi se pare o mare prostie ....

My 2 cents.

PS: Poate ar fi bine de facut un pic de research prin frumosul oras Piatra Neamt si vazut ce vor de fapt Pietrenii sa asculte. Nationalizarea asta a radioului (cu atatea retele nationale) va omora in timp orice speranta de radio local, venind cu preturi de dumping (pentru ca-si permit) si cu know-how platit o data si folosit la 40 de statii simultan .... ceea ce e pacat, pentru ca radioul are mai mult farmec pe local ...

Cred ca ai dreptate. Ideal ar fi un mic research. In plus ar fi ideal sa existe si legislatie armonizata cu mediul radiofonic din Romania. Nu e tocmai corect sa vina toti nationalii si sa rada banii de la clientii locali, pentru ca astfel se produce un dezechilibru masiv. In plus trebuie clar stipulat un lucru: un radio local, dupa cum ii spune si numele trebuie sa aiba o amprenta foarte locala la nivel informativ si nu numai. Un national trebuie sa fie ceea ce spune si numele: un radio cu adresare nationala. Asadar, amestecul de publicitate locala si info local intr-un program national e ca si cum ai face o ciorba cu alune. Ciorba e localul si alunele reprezinta nationalul. Cred deasemenea ca o mare prostie a fost permiterea de retransmisii pentru locali. Multi au ajuns sa vada in acestea solutia succesului ceea ce este gresit. E imposibil sa nu se observe diferenta in programul postului cu retransmisie. Cat e program preluat e ok iar cand intervine programul local, practic postul se duce cu 20-30% in jos dpdv valoric, pentru ca intervine automat comparatia. Legat de Terra, ai si aici dreptate. S-au miscat elegant pentru o statie locala, si daca nu ma insel sunt singurii consecventi din judetul Neamt. Fara schimbari radicale, cu programe cel putin de bun-simt si muzica inconfundabila. Iti dai seama ca sunt ei dupa muzica. La ceilalti trebuie sa astepti semnalul sonor care identifica postul. Bafta tuturor. Fie ca FM-ul local sa infloreasca. Nationalii inghit tot fara sa fie corect...nu fac altceva decat sa puna o mare problema presei cu adevarat libere. Multi locali au renuntat sa mai incerce sa fie competitivi pentru ca nici ascultatorul de local nu i-a mai sustinut. Nationalii iau fata cu premii mari, dar daca ar fi sa imparti valoarea premiului la cate statii are respectivul post national, iti dai seama cat de mica e de fapt valoarea premiului. Gata, am incheiat, cel putin deocamdata. Bye...

#53
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Asteptam de acum sa apara pe 107.2 RADIO M PLUS Piatra Neamt. Deocamdata emitatorul e oprit, sa vedem pentru cat timp.

#54
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011

View Postchatnoir401, on 13th March 2011, 13:13, said:

Asteptam de acum sa apara pe 107.2 RADIO M PLUS Piatra Neamt. Deocamdata emitatorul e oprit, sa vedem pentru cat timp.

Nu stiu daca vor face transmisia din Tg Neamt, in schimb am trecut ieri pe acolo si am vrut sa-l ascult, se auzea foarte foarte prost in masina. Infundat si distorsionat, nu sunt expert, insa daca vin asa si in Piatra nu au sanse

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate