Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Eroare 5 la Canon Mp190

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
alehandro

alehandro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.04.2008
Am cautat prin forumuri am facut ce au scris altii cu intrarea in service a multifunctionalei,am incercat cu mptool,cu iptool nu pot face nimic in astea, e valabil doar butonul exit!Cum sa-i scot din memorie eroare 5- nerecunoasterea cartuselor?
Sa cumpar alte cartuse,daca nu le recunoaste nici pe alea(au mai patit unii)?
Este mptool special doar pt MP190?Nu am gasit!
A rezolvat cineva eroarea 5???Ajutati-ma!

#2
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
da , eu am rezolvat-o , de vreo 4 ori (pana m-am invatat minte ) cu o alta imprimanta
80% sigur e ars un cartus .
da o la piese si sa-ti fie invatatura de minte sa mai iei canon ..

#3
alehandro

alehandro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.04.2008
Am cumparat un  cartus nou negru,am scos cartusele vechi, si l-am pus pe cel nou,numai negru si ghici????? Eroare 5 din nou, nu il vede sau care e problema? sa cumpar si cel color si dupa aia si alt multifunctional?
Daca dau imprimanta in service mode e aprins doar on/off si sta asa blocata!
Ar fi de la memoria imprimantei?am incercat ceva mptool,ca sa scriu memoria eep....dar imi trebuie un fisier bin cu salvare de la o imprimanta CANON pixma MP190 cu cartuse pline,functionale!Are cineva asa ceva ?
sau ar putea sa citeasca memoria de pe imprimanta lui folosind mptool si sa ataseze fisierul bin?
Multumesc anticipat!

 Campers, on 29th December 2010, 13:52, said:

da , eu am rezolvat-o , de vreo 4 ori (pana m-am invatat minte ) cu o alta imprimanta
80% sigur e ars un cartus .
da o la piese si sa-ti fie invatatura de minte sa mai iei canon ..
Si cum ai facut?MAcar sa folosesc cartusul care l-am cumparat!

#4
alehandro

alehandro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.04.2008
Deci pana la urma am rezolvat treaba!
M-a costat 64+79=143 lei(cartus negru + cartus color )E totul ok sunt pline si functioneaza!
Nu visati ca EROAREA 5 se poate rezolva altfel,am incercat toate posibilitatile cu pmtool, eeprom.....prostii!nu merg!cel putin la CANON PIXMA MP190
Si se pare ca cartusul color da aceasta eroare,pentru ca am cumparat cartusul negru si tot arata E5 si am cumparat si cel color!si s-a rezolvat problema!
Pe viitor o sa am grija sa fac reincarcarea din timp,sa nu se aprinda nici un beculet! si apoi ADIO CANON!

#5
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007
E 5 este comuna ....semnalizeaza un cartus defect negru sau color. Proba se face cu un cartus valid electronic.

#6
bencheaionut

bencheaionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.12.2011
salut. AI incercat sa tii apasat pe butonut acela cu trunchi rosu pe el cateva secunde....asa trebuie sa resetezi eroarea

#7
Mihai081379

Mihai081379

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.01.2012
Salut merge resetat E5 tzii apasat cancel 5 secunde este eroare de cartus color, daca nu merge resetat asa tragi din priza ii dai drumul normal si tzii 10 secunde apasat pe cancel dupa care dai ambele cartuse jos de pe dispozitiv si le pui la loc inchizi trapa si ar trebui sa poti imprima. Daca nici asa nu merge dupa cateva incercari ia un cartus color compatibil cu incredere ca nu mai merge resetat nici cu mp tool nici cu alte strategii de a inbtra in meniu sa selectezi a treia comanda si alte bullshit-uri. Deci mult noroc !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate