Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Apartamente in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#37
danny

danny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 27.03.2002

 Sylverix, on 21st January 2011, 16:38, said:

Si pentru doritorii de casa cu gradina maricica (pentru Bucuresti): http://www.titirez.r...n-bucuresti-630
Din pacate, zona nu e asa de buna ca in celelalte situatii, si nu e decat de 2 camere (suprafata construita 60 mp). Dar pun pariu ca doritorii o pot extinde. Mai ales ca teren e destul.
Pretul e incert: ori 79000E, ori 85000E
Inca mai exista casa aia? :thumbup: Prin vara cerea 75.000 Euro, zicea ca nu lasa la pret, si daca nu o vinde la 75.000 E, o scoate de la vanzare si asteapta sa isi revina piata.
Se pare ca a primit atat de multe oferte ca s-a decis sa mai mareasca pretul, sa mai "cearna" din ele  :naughty:
Casa arata binisor, are si o gradina ingrijita (care se vede si in poza) - e micuta dar nu inghesuita. Problemele apar cand iesi din casa, mai ales daca o iei prin spate (pe Varasti) - te razgandesti imediat in privinta cumpararii.
In zona aia erau 3 case vecine de vanzare in vara - una lipita de ea la acelasi pret (mai mare, dar fara autorizatie de constructie), si alta in spate cu teren de 400mp - la 60.000 Euro.
Asa ca, pentru cei care doresc case, sunt destule oferte de unde pot sa aleaga in limita a 90.000 Euro. Din punctul meu de vedere, cea mai buna zona de case din punctul de vedere al pretului si a infrastructurii e Bucurestii Noi.

Edited by danny, 22 January 2011 - 03:20.


#38
Yoda2009

Yoda2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,743
  • Înscris: 30.08.2009

 danny, on 22nd January 2011, 03:19, said:

Asa ca, pentru cei care doresc case, sunt destule oferte de unde pot sa aleaga in limita a 90.000 Euro. Din punctul meu de vedere, cea mai buna zona de case din punctul de vedere al pretului si a infrastructurii e Bucurestii Noi.
Da, totul e sa nu vrei in vreun orasel din provincie, unde nici nu e criza, veniturile n-au scazut, etc, bla-bla-bla.

#39
ktd79

ktd79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.07.2010

 Sudsemnatu, on 18th January 2011, 17:43, said:

Daca ai nervi si loc unde sa stai pana zugravesti..nici nu te gandi: Ia bubuit si fa-l tu. Iei ce materiale vrei tu, vezi ce bube are-le repari etc. Plus de asta...intotdeauna un apartament bubuit va fi cu mult mai ieftin decat unul facut ( si aici pun la socoteala si banii de refacere ). De ex:

Apartament super amenajat : 80.000 de euro
Apartament bubuit: 70.000
Cost reparatii totale in casa: 5000

Deci tot iesi la 75.000. E doar un exemplu: Plaja de costuri pentru renovare poate incepe de la 500 si se sfarseste pe la 10.000 ( acum depinde de fiecare). Dar orice ai face...unul bubuit va iesi mai ieftin chiar si dupa refacere decat unul amenajat. Tocmai ca oamenii nu sunt dispusi sa astepte...renovarile si nu au unde sa stea pana acestea se fac.

la suma pe care tu o vehiculezi 70.000-80.000 fii sigur ca o sa gasesti apartament misto in zona semicentrala daca nu centrala. Nu te intinde la Ultracentral...ca nu gasesti nimic cu an ok..toate sunt super vechi. Binenteles ca gasesti si apartamente compartimentate misto...poti sa gasesti unele modificate de vechii proprietari care or sa iti fie pe plac. Incearca sa gasesti tu singur...apartament..mai salvezi si banii dati la agentie. Eu cel putin asa am facut.
Vezi ca la 80.000 gasesti 2-3 Camere destul de mari la Ten Blocks...Militari. Mie mi-au placut ansamblul rezidential de acolo..doar ca la 60.000 ( cat eram eu dispus sa dau) imi ofereau 2 camere de 40 de mp !!! Iti imaginezi ? 40 de mp. La 80.000 situatia se schimba :) Au taxa de management in schimb de 125 de ron pe luna ( gradinar, bariere, camere de supraveghere etc etc).
Vezi ca pe la Metro militari...langa Militari residence...e un ansamblu rezidential cat de cat ok. Style Residence se numeste. Daca vrei mai multe detalii despre el...spune-mi. Eu le-am vazut pe toate..am ramas placut surprins si de dezvoltator si de apartamente.

take care
Salut,

vand apartament de 2 camere in TenBlocks, 69 mp utili, etaj 3 din 8, decomandat, la 78.000 euro (f.putin negociabil), in acest pret fiind inclusa si parcarea supraterana si o boxa.

 ktd79, on 10th March 2011, 08:16, said:

Salut,

vand apartament de 2 camere in TenBlocks, 69 mp utili, etaj 3 din 8, decomandat, la 78.000 euro (f.putin negociabil), in acest pret fiind inclusa si parcarea supraterana si o boxa.
Acum cateva minute am gasit acest post. Doresc sa vand apartamentul de mai sus si sa cumpar 3 camere sau casa in Bucuresti. Intr-adevar sunt cateva oferte care arata bine de case in zona Domenii, dar majoritatea sunt inainte de 1960. Tot ce gasiti pe la Muncii, Titan, Republicii (la preturi f.ok) sunt ale unor colorati care nu prea au actele in regula. De asemenea exista o vila cu 160 mp utili in Bucurestii Noi (2007) + 150 mp curte, strada Fanionului intersectie cu Moldova, la 125.000 euro negociabil. Problema este ca apartine unor rromi, fiind probleme cu succesiunea... Tot ce s-a construit in Bucurestii Noi si Chitila (blocuri noi + vile) apartin unor clanuri de rromi penticostali (Onoriu este cel mai cunoscut) care le-au facut de mantuiala...stiu de la cineva care locuieste demult in zona si care imi povestea cum construiau ei "profesionist" cu rromi de 12-13 ani. N-au probleme cu primaria, pentru ca respectivele clanuri au pompat bani in campania lui Chiliman. Sau un alt exemplu concret - 4 camere pe strada Subcetate, la 3 minute de metrou Bazilescu se vand cu 70.000 euro (bloc nou, 3 din 4). Pe titirez au pretul de 110.000 euro, dar foarte mult negociabil. Super oferta..., dar rromii care au construit blocul locuiesc la parter si vor sa modifice spatiul de parcare subterana in spatiu de locuit!!!

#40
Sylverix

Sylverix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 17.03.2009

 ktd79, on 10th March 2011, 08:31, said:

vand apartament de 2 camere in TenBlocks, 69 mp utili, etaj 3 din 8, decomandat, la 78.000 euro (f.putin negociabil), in acest pret fiind inclusa si parcarea supraterana si o boxa.
Ma indoiesc ca sint mp utili ca de carte funciara. Nu cumva includ si balconul, care nu sint de fapt metri patrati utili? :nonobad:

#41
taurasu

taurasu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 14.07.2005

 Sylverix, on 10th March 2011, 20:09, said:

Ma indoiesc ca sint mp utili ca de carte funciara. Nu cumva includ si balconul, care nu sint de fapt metri patrati utili? :nonobad:

57.000 e o oferta buna?

#42
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2008
ala nu-i in bucuresti

#43
Sylverix

Sylverix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 17.03.2009

 taurasu, on 11th March 2011, 02:01, said:

57 de mii pentru 2 camere in cozmopolis oferta buna? Poate 5 virgula 7 mii...


Chiar, cu ce a gresit cineva ca sa merite sa sufere acolo?
Si vorba lui cucur, aici discutam despre Bucuresti. Nu despre Ilfov.

Edited by Sylverix, 11 March 2011 - 06:28.


#44
taurasu

taurasu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 14.07.2005

 Sylverix, on 11th March 2011, 06:24, said:

57 de mii pentru 2 camere in cozmopolis oferta buna? Poate 5 virgula 7 mii...


Chiar, cu ce a gresit cineva ca sa merite sa sufere acolo?
Si vorba lui cucur, aici discutam despre Bucuresti. Nu despre Ilfov.


Vai dar nu stiam ca e asa. Sunt un potential cumparator si tot ma uit dupa oferte interesante. Asta mi-a placut ca pret dar nu aveam idee unde se afla. Intr-o luna asa o sa incep sa ma uit si eu dupa ceva de cumparat si pana atunci o sa va urmaresc topicul cu interes eventual o sa mai dau oferte gasite de mine poate le discutam impreuna. Momentan locuiesc intr-o gars de 44 mp in zona piata muncii/decebal si din cat urmaresc eu piata am urmatoarele variante:
1) sa vand gars cu 50-55 mii si sa mai pun dif sa cumpar un 3-4 camere
2) sa caut o oferta cu rate la dezvoltator unde eu sa dau avans 10-15 mii si cu o rata de vreo 4-500 din care 300 sa-i iau din chiria garsonierei
3) sa ma mut in chirie cu diferenta de 100-150 euro.
Voi in ce situatie sunteti ?

#45
Sylverix

Sylverix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 17.03.2009

 taurasu, on 11th March 2011, 16:02, said:

1) sa vand gars cu 50-55 mii si sa mai pun dif sa cumpar un 3-4 camere
Asta ar creste calitatea vietii. Dar daca te muti in camp... o sa blestemi momentul in care ai avut ideea sa faci upgrade de la 44 mp in Bucuresti catre 55 mp in camp...

Quote

2) sa caut o oferta cu rate la dezvoltator unde eu sa dau avans 10-15 mii si cu o rata de vreo 4-500 din care 300 sa-i iau din chiria garsonierei
Pana nu achiti tot, garantat apartamentul nu-ti apartine in acte. Nici dupa ce il achiti, nu ai garantia ca o sa ridice toate ipotecile.
Asta cu ratele la dezvoltator e cam asa: diveloparul go under, you go under. Intra pe procedura de faliment diveloparul, banca scoate la mezat bunurile diveloparului (care include si apartamentul tau), si daca mai ramane ceva, iti da si tie de-o ciunga.

P.S.: nu esti tu cam foarte optimist cu chirie de 300 de euro la garsoniera?

#46
ktd79

ktd79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.07.2010
[quote name='Sylverix' post='9588194' date='10th March 2011, 20:09']Ma indoiesc ca sint mp utili ca de carte funciara. Nu cumva includ si balconul, care nu sint de fapt metri patrati utili? :nonobad:[/quote]
De acord, orice cadastru include separat apartamentul si balconul. Apartamentul are 59 mp utili, balconul 6,6 mp utili, iar boxa restul pana la 69.

[quote name='ktd79' date='11th March 2011, 18:33' post='9592439']
De acord, orice cadastru include separat apartamentul si balconul. Apartamentul are 59 mp utili, balconul 6,6 mp utili, iar boxa restul pana la 69.
Este la 3 minute mers pe jos de metrou Pacii; are parcare supraterana, paznici, bariera la acces...

#47
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,452
  • Înscris: 15.11.2003
Se mai stie ceva despre casa din Domenii?
Era ok, doar ca nu avea curte deloc.

#48
danutzu22

danutzu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 31.05.2006

 gabian22, on 22nd January 2011, 01:01, said:

Pai 79.000 este taiat si alaturi este scris 85.000.

Sylverix ai inceput sa dai exemple de imobile unde pretul este in crestere?  :P  Ma... tu te-ai facut "ajent"  :)

La prima vedere par ok, cu exceptia celei de la Muncii, ar fi interesant sa aflam si parerea cuiva interesat care le-a vazut.

Preturi reactualizate azi,  05.05.2011

http://www.titirez.r...n-bucuresti-630
si
http://www.anuntul.r...e_ut..._3781450

TITAN Auchan, teren 250 mp, d=11m, casa 56 mp, 2 camere, constructie 2007, toate utilitatile, gaze la poarta, str. Crinul de gradina. Curte amenajata cu pomi fructiferi si flori. Poate fi mansardata sau extinsa,    05 May 11:28
0766.249.078
Email: [email protected] Pret 73.900€

#49
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

 danutzu22, on 5th May 2011, 16:38, said:

Preturi reactualizate azi,  05.05.2011
Ce bășină de casă, ce culori, ce amenajare de tip bordelo timpuriu cu influențe de rococo turbat....ăla n-o vinde până nu se-ntorc traseistele din spania.

Edited by paradigmatic, 06 May 2011 - 07:13.


#50
Sylverix

Sylverix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 17.03.2009
Tot pe subiectul "case in Bucuresti sub 90k", azi avem una centrala:

Quote

MIHAI Bravu, metrou casa modesta, 3 camere, 2 bai, 1 bucatarie, 80 mp construiti, constructie 1940 din caramida, renovata, termopan, 3 minute de statia de metrou, comision 0 la cumparator
http://www.anuntul.r...ruiti_c_3768039
1940, dar din caramida. Si renovata.
3 camere, la standarde de dimensiune de Cf. 1.
Gard in gard cu Platinum, unde un apartament de 2 camere ar fi fost dublu la pret.
In poza se vede ca sta bine cu curtea, pentru locatie centrala.

Edit: am uitat pretul. 85 de mii de coco.

Attached Files


Edited by Sylverix, 05 May 2011 - 22:19.


#51
dcg

dcg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,154
  • Înscris: 22.11.2003
Tot din ciclul "case la pret de apartament": http://www.titirez.r...bucuresti-14331

La sud de parcul Tineretului, metrou Brancoveanu, fara trotuare ticsite de masini parcate, curte. Pret 48.000 euro sau 300 euro la inchiriere.

Attached Files

  • Attached File  titi.jpg   77.53K   118 downloads

Edited by dcg, 20 May 2011 - 10:54.


#52
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2008
Zona este o.k. la casa aia, daca nu-s ceva probleme cu constructia este pe departe o solutie mult mai buna fata de 2 camere cf2.

#53
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

 cucur, on 20th May 2011, 12:14, said:

Zona este o.k. la casa aia, daca nu-s ceva probleme cu constructia este pe departe o solutie mult mai buna fata de 2 camere cf2.
Mai repede as vedea sa fie probleme cu actele dar... cine stie, poate este ok.

2 dintre poze au fost modificate ca sa para camerele mai mari iar usile arata de parca ar fi de la garaj :)

#54
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Șos Giurgiului. Bronz gratuit pt. rezidenți...included. :rolleyes:

Morfologia funcțională dintre dormitor și living, expresia modernismului minimalist, maximal uzitat în filosofia locuirii...în locuire mai puțin.

Unde găsiți aceste ruine ?

Edited by paradigmatic, 20 May 2011 - 11:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate