Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

utb 683 DT

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mitza_009

mitza_009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.12.2010
Ce parere aveti despre modelul utb 683 DT? detalii

#2
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,828
  • Înscris: 17.03.2008
La ce bani? Sunt OK. Eu am vazut 3 la treaba. Daca are si cutie cu inversor este si mai bine. Am un unchi care are unul nou, nefolosit si-l tine doar de dragul de a-l adauga la colectie.

#3
mitza_009

mitza_009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.12.2010
@Sacos Poti sa dai niste avantaje in favoarea celui cu inversor?

#4
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,828
  • Înscris: 17.03.2008
Avantajul cutiei cu inversor este faptul ca nr de trepte de mers inapoi este egal cu nr de trepte de mers inainte. Si sunt situatii in care un inversor face cat jumatate din tractor, cel putin in cazul meu. Eu as avea nevoie de el.
  La ce bani l-ai gasit? Cate ore de functionare are?

#5
mitza_009

mitza_009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.12.2010

 sacos, on 26th December 2010, 21:38, said:

Avantajul cutiei cu inversor este faptul ca nr de trepte de mers inapoi este egal cu nr de trepte de mers inainte. Si sunt situatii in care un inversor face cat jumatate din tractor, cel putin in cazul meu. Eu as avea nevoie de el.
  La ce bani l-ai gasit? Cate ore de functionare are?
Am gasit la 10000 si 11000 din 2005 respectiv 2006. Poti da un exemplu de situatie in care ai nevoie de inversor?

#6
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,828
  • Înscris: 17.03.2008
Cand culeg merii, trebuie sa merg cu spatele ca sa incarce lazile in remorca si tot merg cate 250 de m pe un rand. Cand e goala platforma este ok- merg cu r2 (pe mare), dar cand este aproape plina merg cu r1 (pe mic, cu reductorul cuplat) si iti vine sa turbezi. Primavara cand strang ramurile taiate, am adaptat in spatele tractorului un sistem de impingere a acestora. Merge acceptabil pana la jumatatea randului, dar apoi fie cuplez reductorul, fie.......schimb ambreiajul dupa  ce termin.
  Acum am facut rost de o lama de nivelat terenul dar care impinge si iar......ar trebui un inversor.

  Daca e intretinut, nu e mare pretul.

#7
Isaak

Isaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 08.06.2011
As avea o intrebare pentru cei care au acest tractor: dat fiind faptul ca nu se mai fabrica de peste 10 ani, mai gasiti piese la el ? Daca da, cine le mai fabrica ?
Am gasit un 683 DTC 4x4 din 2008 cu 10.000E, si nu stiu daca e o afacere buna sau nu. Nu stiu nimic despre cat de bune sint aceste tractoare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate