Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Semnal Stick Net Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
tcdr

tcdr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 03.10.2007
Am probat cu un cablu de alarmă făcut de mine (un fel de UTP cu ecran - adică STP), am cumpărat separat 2 mufe USB - unul mamă și altul tată, am cumpărat 10 metri de cablu de alarmă cu ecran, în interior având 6 fire lițate, 2 fire le-am lăsat pt. cele 2 semnale de date iar celelalte 2 le-am împerecheat câte 2 ca să nu existe căderi de tensiune pe această distanță de 10 metri. Acest cablu îmi merge perfect pe calc. care sunt mai vechi de 5 ani (pt. că au surse cu puteri "adevărate") dar pe calc. mai noi din păcate nu merg la toate, trebuie umblat puțin la placa de bază pt. a putea livra acei 5V la maxim. La ambele calc. o idee mai bună ar fi să existe și un si un HUB USB alimentat separat, cum spune @roccotech unul măcar probat.
Am dat jos calul de 10 metri și am pus unul de 5 metri, am probat pe calc. mai nou și mie îmi merge f. f. bine. Atenție, a se pune un cablu ecranat "shielded", acest ecran să nu facă contact comun cu firul de minus de la aceste mufe.

#20
tm_denis

tm_denis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 03.01.2012

 Constanteanu, on 04 ianuarie 2011 - 20:43, said:

inteleg ca nu-ti place Vodafone pentru ca costa prea mult...  aici era vorba de performanta in raport cu semnalul  ...deci , stick de la RDS e moca sau aproape moca dar n-ai semnal decat in zone urbane, la Vodafone platesti dar ai  cam tot ce se poate scoate (calitativ) din serviciul respectiv.
ca tot ai deschis subiectu asta tampit eu stau in oras in timisoara si am o linie max 2 semnal la prostafon deci lasane

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate