Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Protest fata de pretul carburantilor

- - - - -
  • Please log in to reply
2557 replies to this topic

#2557
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

View Postpolizei, on 24 august 2012 - 19:43, said:

In ultimele 2 saptamani am observat pe E85 mai mult ca niciodata, cisterne cu numere de Ucraina  . Oare baietii destepti incep sa faca combinatii la scara mai larga ?!

Nu cred, si oricum trebuie sa fii destul de redus ca sa aduci combustibili mai ieftin din Ucraina, si sa-i vinzi mai ieftin decat pretul pietii, asta la pompa catre clientul final. Sa ai ce atrage atentia eventual, si sa castigi mai putin.
La ce dracu mai faci contrabanda !?
Oricum destul de haios protestul contra pretului, care se duce usor chiar spre limitele legii.

View Postpolizei, on 18 septembrie 2012 - 18:18, said:

Astazi am vazut pe net o poza intersanta  Posted Image


Buna asta ! Posted Image

p.s. Topicul s-ar putea chema, cred eu, fara probleme si "aberatii fata de pretul carburantilor" Posted Image

Edited by tavktm, 23 September 2012 - 22:46.


#2558
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postboy4ever, on 23 septembrie 2012 - 16:54, said:

In sfarsit a scazut benzina sub 6 lei, respectiv 5,99. Sa vedem cat tine Posted Image

Dupa multiple scumpiri in ultima luna astazi am vazut si eu o la o statie Petrom(Mihai Bravu) 5.91 lei litrul de benzina

Oricum in ciuda cresterii preturilor si al `protestului` pe care romanii il fac, vanzarile de carburanti au crescut:

Datele INS relevă că, în perioada 1 ianuarie-31 august 2012, volumul cifrei de afaceri din comerţul cu amănuntul (cu excepţia comerţului cu autovehicule şi motociclete) a crescut faţă de perioada similară 2011, ca serie brută cu 4,3%. De asemenea, ca serie ajustată în funcţie de numărul de zile lucrătoare şi de sezonalitate majorarea a fost de 4,4%.
Volumul cifrei de afaceri pentru comerţul cu amănuntul (cu excepţia comerţului cu autovehicule şi motociclete), serie brută, a crescut datorită creşterii comerţului cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate (+9,3%), vânzărilor de produse alimentare, băuturi şi tutun (+4,1%) şi vânzărilor de produse nealimentare (+1,7%).

Edited by polizei, 20 October 2012 - 21:24.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate