Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Paralia Katerini

- - - - -
  • Please log in to reply
2141 replies to this topic

#37
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Poti sa-mi dai si mie niste informatii despre Olympic Beach. Plec in august in Grecia si am cazare la Hotel Partenon, din Olympic Beach. Merg cu masina personala si as dori deasemenea sfaturi pentru drum mai ales Bulgaria, de ce sa ma pazesc, costuri etc.

#38
Nicu.S

Nicu.S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 23.06.2006

View Postbluciv, on Jun 25 2006, 09:17, said:

Salut.

A fost cineva la Paralia (hotel Akti muson sau Europa) sau la Leptokaria (hotel Balkan hellas) prin Tramp Travel? Cum e cu masa, in sensul ca in pliant scrie mic dejun continental iar cina bufet?? Care e diferenta intre Paralia si Leptokaria? Amers cineva din Cluj cu autocarul in vreuna din aceste statiuni, sau sa nici nu ma gandesc, si sa iau charterul?

Mersi mult pentru orice reply.

La micul dejun vei primi 7 zile din 7 aceasi mancare , in schimb la cina mancarea e f buna si nu vei primi 2 zile la rand acelasi fel de mancare. Eu am mers anul trecut cu autocarul si chiar cu cei de la tramp travel care sunt din Sibiu.
Te astept pe private pt mai multe detali

#39
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
Stie cineva ceva de hotelul Porto del Sol din paralia katerini???? va rog mult astept informatii!!!daca nu a fost nimeni in acest hotel macar cine l-a vazut de afara si a fost recent???multumesc anticipat

#40
tonio

tonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.01.2006
La el voiam eu sa stau anul trecut dar am ales zephyros si n-am regretat! Porto del sol m-i s-a parut un hotel frumusel, micut, destul de modest daca vrei sa-i vezi exteriorul il poti cauta pe google la imagini, dai sigur de el! Totusi este asezat inspre sudul statiunii chiar in port, de fapt marina mai exact. Asta e si motivul pentru care probabil vei simti un usor iz de peste de la pescarii locali mereu pe aproape culecand pestele si crevetii din navoade. Pentru plaja trebuie sa revii inspre centrul statiunii ori sa mergi vreun km inspre olympic beach... ;)

#41
mitzunator

mitzunator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.03.2006
salut! ce puteti sa imi spuneti si mie despre Paralia Katerini ? Olymmpic beach?....plec acuma  acolo la hotelul Porto Queen de 3 *....unde pot sa pap ieftin si alte kestii,meteora,etc...si am auzit ca pe plaja daca vreau umbrela trebuie sa platesc 4 E ...dar daca am umbrela mea?! va multumesc anticipat!

#42
adrianap

adrianap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.02.2004

View Postmitzunator, on Jul 4 2006, 06:59, said:

salut! ce puteti sa imi spuneti si mie despre Paralia Katerini ? Olymmpic beach?....plec acuma  acolo la hotelul Porto Queen de 3 *....unde pot sa pap ieftin si alte kestii,meteora,etc...si am auzit ca pe plaja daca vreau umbrela trebuie sa platesc 4 E ...dar daca am umbrela mea?! va multumesc anticipat!
Si eu vreau sa plec la acest hotel. Din poze arata decent, dar daca a fost cineva si ne poate spune mai multe  :helpsmilie:
In ce perioada pleci? Noi la sf. de iulie.

#43
tonio

tonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.01.2006
Cei cu care am fost anul trecut au stat la porto queen! Din cate am inteles s-au simtit bine si ce este mai important, nu s-au plans de hotel! Cel putin nu mie!!! :D  Insa din ce ma vazut eu, are dezavantajul situarii destul de departe de plaja, la peste 300/400 m de plaja....

#44
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
Pai eu plec pe 22 iulie!!!tu cand pleci???eu plec cu avionul deci s-ar putea sa fie data diferita...raspunde la mesaj poate facem cunostinta de aici!!!mai eu l-am ales pe asta pt ca merem trei persoane si camerele sunt mai mari decat la zefyros.....eu nu prea am treaba cu plaja iar dak e putina plimbarica nu strica niciodata!!!adrianap raspunde la asta sa stiu cand pleci si daca e lasa un id de messenger sa vb!!si apropo paralia nu e o statiune de zeci de kilometri ca sa ma pierd prin ea deci nu cred ca e chiar asa de departe de centru:D
:D

Edited by panda89, 04 July 2006 - 15:37.


#45
adrianap

adrianap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.02.2004

View Postpanda89, on Jul 4 2006, 16:35, said:

Pai eu plec pe 22 iulie!!!tu cand pleci???eu plec cu avionul deci s-ar putea sa fie data diferita...raspunde la mesaj poate facem cunostinta de aici!!!mai eu l-am ales pe asta pt ca merem trei persoane si camerele sunt mai mari decat la zefyros.....eu nu prea am treaba cu plaja iar dak e putina plimbarica nu strica niciodata!!!adrianap raspunde la asta sa stiu cand pleci si daca e lasa un id de messenger sa vb!!si apropo paralia nu e o statiune de zeci de kilometri ca sa ma pierd prin ea deci nu cred ca e chiar asa de departe de centru:D
:D

Eu inca nu am luat bilete. Am vrea la sfarsit de iulie, dar depinde de mai multe lucruri.
Apropo, Porto Quuen si Porto de Sol  nu e acelasi lucru, nu?

#46
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
nu sunt acelasi lucru

#47
mitzunator

mitzunator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.03.2006
haideti mai copii ma ajutati si pe mine? va rog!!!

#48
panda89

panda89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.07.2006
din ce stiu eu restaurantul amsterdam e cel mai bun  in sensul calitate - pret.....iar de umbrela eu nu stiu sa fie 4E.....am 2 surse care au fost recent....deci....

#49
tonio

tonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.01.2006
Mitzunator la intrebarea cu porto queen ti-am raspuns deja! Umbrela pe care o ai ti-o poti folosi oriunde vrei tu pe plaja, no problem. La hotelul la care am stat eu, fiind pe plaja, aveam sezlong si umbrela gratis, insa ei dadeau si altora care nu erau clientii hotelului daca consuma ceva la ei (un pahar de suc ori alcoolice).
La meteora precum si in alte excursii optionale te poti duce in schimbul a 15/25 euro apeland la diferitele agentii din statiune; sunt zeci de astfel de agentii , multe avand si ghizi romani! Vezi ca la meteora nu vei vizita mai mult de 2 manastiri, cate 1 ora la fiecare + o oprire la un atelier local de icoane...

#50
mitzunator

mitzunator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.03.2006
sarumana pt informatii..:D orice este binevenit!  :coolspeak:

#51
niccos

niccos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 16.02.2006

View Postmitzunator, on Jul 4 2006, 06:59, said:

salut! ce puteti sa imi spuneti si mie despre Paralia Katerini ? Olymmpic beach?....plec acuma  acolo la hotelul Porto Queen de 3 *....unde pot sa pap ieftin si alte kestii,meteora,etc...si am auzit ca pe plaja daca vreau umbrela trebuie sa platesc 4 E ...dar daca am umbrela mea?! va multumesc anticipat!

Fost acum 2 ani, in timpul olimpiadei. Echivalentul a 2 stele la noi, tv., frigider, aer cond., tel. , era destul de nou (chiar mai construiau un etaj) dar deja aparusera crapaturi pe peretele de la terasa, conditii decente. Singurele probleme au fost la sosire cand am stat vreo 2 ore pana sa putem intra in camera si faptul ca nu se golea cosul de gunoi din camera. I-am spus patroanei (sau receptionerei, ce era ...) si ne-a explicat ca trebuie sa-l ducem noi intr-un tomberon aflat langa hotel, motiv pentru care ne-a adus niste saci menajeri dar, ca un mare hatar, vreo doua zile ne-a facut si acest "serviciu". Este chiar langa zona aia unde vin autocarele, 5-10 minute pana la plaja.
Micul dejun a fost foarte slab, bine asta se lua in hotelul de vis-a-vis, dar era aceeasi patroana.

#52
paul3

paul3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 05.07.2006
am inteles ca in Grecia in iulie-august este atat de cald incat ti se topeste filmul in aparatul foto (daca ai aparat vechi, cu film), de ce nu asteptati si voi septembrie sa mergeti in septembrie decat sa muriti de calduri extreme si sa va topiti acum in iulie?

Edited by paul3, 06 July 2006 - 09:51.


#53
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
Nu ca e cald, e ingrozitor de cald! Dupa 11 incepi sa sari pe nisip ca te frige. Daca te plimbi prin localitate cauti disperat umbra si apoi briza marii care se simte pe prima strada din Paralia Katerini.
plaja (vezi poza) nu-i ca in Mamaia asa ca numai aglomeratia si limba celor din jur seamana. Multi au zis ca aduce a statiunea Venus sau mai rau.
Sunt f. multe magazinase as zice ca un Lipscani extins pe mai multe strazi.
E mai ieftin cu f putin ca in alte statiuni dar depinde de unde cumperi/mananci ca sunt diferente.
Nu mi sa parut ieftin in Grecia: o bere Amstel la sticla din supermarket 0,75+0,1 sticla iar la noi am luat ieri un Tuborg la cutie de 7% cu 24000 (cam 0,67), o sticla de Fanta, Cola 1,6-1,8 ( la noi 1,1), saorma-gyros la acelasi pret 1,5-2, mancarea la restaurant/taverna la fel de scumpa si eu nu-mi permit restaurantul, totusi am mancat file de peste spada cu 10,5 si am baut un pahar de vin cu 2,5, un cockteil 5, recomand caracatita grill la 7,5-8,5, blanurile nu sunt ieftine si sunt toate (fara exceptie) second hand, una care arata a blana e de la 180 in sus, ospitalitatea deosebita (incomparabil cu romanii nostrii) dar totusi am fost acuzat ca am furat o sapca (nu scria pe ea ca am luat-o cu o zi inainte).
Distractiile de noapte le-am lasat pt. altii. Te poti plimba pana la 12 noaptea  fara grija ca-ti da unu in cap (desii daca vin atatia romani...) De furat nu se fura (dar romanii...)
Aveti grija sa faceti Meteora, Athos cu grup de romani ca sa intelegi ce spune ghidul ( eu am fost cu maghiari si sarbi). Puteti face excurii cu trenul dar e cam departe gara-costa 1e autobuzul. Ca orase Salonic, Volos (de aici puteti lua feribot circa 18e pe ce insula doriti si sa va intoarceti cu ultimul cam la ora 16) tren in jur de 6e dus-intors, Atena 18e (metrou pe o zi 3e si Acropole 12e), Meteora se poate face prin Kalambaka si acolo 1e autobuz apoi pe jos.
Pe scurt in iulie august sa aveti in vedere aer conditionat si calduri bolnavicioase.
PS Eu am stat in Nei Pori un fel de Neptun al lor.

Attached Files



#54
mitzunator

mitzunator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.03.2006
deci intr-un cuvant a fost misto si eu plec luni acum la Porto queen de 3 *....unde ai zis ca e mai eftin sa papi? la fast food,nu?! si trenul e cam de parte de olympic beach......

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate