Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Queen of the Damned OST

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
soundtrackul este bestial. cel mai mult imi place Slept So Long. Pacat ca filmul nu a fost la fel ca si soundtrackul

#20
Ladyinwhite

Ladyinwhite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 21.12.2005
The "Queen of the damned" OST....Ce pot sa spun? mi se pare unul sintre cele mai bune soundtrack-uri ever!!! Daca trece o zi fara sa ascult cel putin o melodie, nu ma simt bine!  :rolleyes: Imi plac toate, dar, preferatele mele raman "Down with the sickness" de la Disturbed si "Headstrong" de la Earshot... :wub:

Cat despre film... Trebuie sa recunsoc ca mi-a placut...L-am vazut de cel putin 5-6 ori!! De fiecare data cand il dadeau pe HBO, eu ma uitam...Nu conta ca era la 02:00 si ziua urmatoare ma trezeam la 07:00.  :D Eh....Poate si Stuart Townsend avea ceva de-a face cu mica mea "obsesie". Anyway, eu mai intai am vazut filmul si dupa aceea am citit si cartile lui Anne Rice. Dar, de cand le-am citit, nu prea ma pot uita la film.  ;) Anne Rice rocks!  :coolspeak:

#21
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Intr-adevar cel mai tare soundtrack din istoria cinematografiei . Motivul pentru care am vazut de trei ori acest film intr-o saptamana  ^_^  iar piesa mea preferata este Dry Cell - Body Crumbles

#22
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006
Cel mai mult imi plac Deftones cu Change si Jay Gordon cu Slept So Long .
Cred ca o sa ma pun chiar acum sa ascult soundtrackul ... :D

#23
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
Unul din cele mai bun OST, dupa parerea mea  :D
Melodiile sunt foarte bine aranjate si se integreaza perfect in film (nu doar cum suna dar si versurile). Imi place vocea lui Jonathan Davis, cred ca a fost cea mai buna alegere pentru meldiile lui Lestat  :peacefingers:

Melodia favorita: cea de inceput (Forsaken - varianta Jonathan Davis)

#24
Elentari

Elentari

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.12.2006
Vin si eu cu o completare tarzie. Melodiile la vioara sunt interpretate de Shankar. (pentru cei care inca nu stiu)

Filmul...o dezamagire totala. Singurele lucruri ce s-au pastrat intacte din povestea originala au fost numele. Jesse cu Lestat? Blasfemie. Marius "parintele" lui Lestat? Si mai mare blasfemie. Nu imi pot da seama cum de a acceptat Anne Rice sa i se mutileze in asa hal povestile, avand in vedere ca pentru Interviu cu un Vampir a facut scandal... Initial nu-l voia pe Tom Cruise in rolul lui Lestat. S-a dovedit insa a fi o alegere buna. Si daca stam sa analizam, Stuart Townsend nu are nimic, absolut nimic de-a face cu Lestat. In fara de un chip dragut, nu are nimic din sarmul, eleganta si jovialitatea lui Lestat, "the brat prince". Aaliay. Hmm, draguta, nu zic nu. Frumos accent, intr-adevar arabic, dar Akasha nu era neagra. chiar de loc... :)) Era originara din Ur (Akkadia, Babilon, zona aia)  si a fost luata de sotie de un print egiptean...Oh yeah, la egipteni, negrii erau sclavi/servitori. Se mergea pe principiul: piele cat mai alba=cat mai nobil. Akasha avea ochii negrii, nu verde-pisica. Era cruda, alintata, aroganta, machiavelica, dar totusi sensibila, dezamagita de lumea asta plina de violenta si suferinta pe care voia sa o schimbe in paradis, guvernat de ea si de cei pe care ii iubea, si dezamagita profund de refuzul lui Marius de a i se alatura. (nu comentam paradisul imaginat de ea. Are totusi o minte primitiva, care nu se poate desprinde de mileniul in care si-a trait viata de muritor). In film Akasha e o bruta care nu stie decat sa ucida. Ma opresc aici. V-am plictisit destul. O ultima intrebare retorica: oare de ce nu au optat pentru un serial ceva mai apropiat de carti, in locul unui film low-budget.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate