Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Oare ce si cum sa fac? Am nevoie de niste pareri obiective...

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Daca nu ati facut sex timp de 5 ani (!?!?) , nu ai dreptul la pretentii fata de el.

#20
mariantudor111

mariantudor111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.05.2014

 Raalucka, on 11 decembrie 2010 - 14:59, said:

Buna, deschid acest subiect deoarece am nevoie de niste sfaturi, va rog, daca doriti. Am o mare problema si dilema in acelasi timp. Eu am o relatie de 5 ani cu un baiat minunat, pe care in tot acest timp, practic l-am venerat si mi-as fi dat si viata pentru el, daca era nevoie. El stia de aceste sentimente ale mele, si desi stiu ca si el ma iubea, faptul ca eu ii aratam tot timpul cat il iubesc il facea sa se simta increzator ca orice mi-ar face eu tot il iubesc si il voi ierta. Totul a fost ok in primii 3 ani, astfel incat credeam ca el este alesul cu care eu sa imi petrec viata. Il iubeam atat de mult, incat pentru mine nu conta cati baieti roiau in jurul meu si imi cereu sa il parasesc pentru ei si oricate lucruri faceau ei ca sa ma cucereasca. Problema a inceput acum 2 ani cand el a fost nevoit sa plece sa facultate in alt oras, si dat fiind ca studia in alt oras, venea acasa destul de rar, cam o data la 2 saptamani. Am inteles ca nu poate veni mai des, din cauza banilor, insa tot ce eu ii ceream era ca macar la telefon sa vorbim mai mult, insa el nu voia asta deoarece nu voia sa para in fata prietenilor ca vorbeste cu mine tot timpul. El venea din ce in ce mai rar acasa, si la telefon vorbeam la fel foarte rar, iar eu chiar sufeream mult din cauza asta. Cu toate acestea suportam in tacere, pana cand s-a cam umplut paharul. Insa problema e mai intensa de atat. In toti acesti ani, eu nu am dorit sa intretinem relatii sexuale, deoarece consideram ca sunt prea mica, (acum abia am 19 ani si el 21) si in plus tineam si inca tin mult la virginitatea mea, asta ma facea sa ma simt datoare fata de el si normal fiindca daca eu nu ii ofeream asta eram geloasa, ma gandeam ca ar cauta asta in alta parte desi mi-a promis ca nu ar face-o, eu tot eram geloasa, el cand vedea ca sunt geloasa ma certa ingrozitor. Daca doream sa vorbesc mai mult cu el la telefon imi spunea ca il sufoc si ca sunt prea posesiva. Ne certam pana si din cauza felurilor de mancare pe care le consumam, mie nu imi placeau anumite mancaruri si el era revoltat din cauza asta. Un alt exemplu ar fi, ca eu nu prea pot sa am rabdare, si cand ne intalneam il rugam sa nu mai intarzie si parca facea special, mereu intarzia cateva minute bune, insa nu puteam sa ma supar fiindca se supara el si mai tare. O alta problema era imbracamintea mea, eu ma imbrac de obicei mai casual sau mai sport, ceva in genul jeansi, pantofi sport si o bluzita sau camasa, insa daca mergem intr-un club sau la o petrecere, ma imbrac adecvat, ei bine el imi cerea sa ma imbrac mereu ca atunci cand sunt in club, lucru cu care eu nu eram de acord. Cu toate acestea, am petrecut multe momente fericite impreuna si chiar l-am iubit. Insa de un timp, am inceput sa ma indepartez de el atat de mult incat, fara voia mea m-am indragostit de un alt baiat. Un baiat extraordinar, care gandeste foarte matur si care s-a indragostit si el de mine. Acest baiat este cam micut, are abia 17 ani, insa modul cum gandeste m-a cucerit. El mi-a spus ca desi ii place foarte mult de mine nu vrea sa se amestece in relatia mea, si ca eu trebuie sa fac singura alegerea, sa il aleg pe cel cu care ma simt fericita. Ma simt atat de euforica atunci cand vorbesc cu el sau doar ma gandesc la el, cum nu ma simteam nici cu prietenul meu. In acest moment sunt foarte turmentata si nu stiu, sincer ce ar trebui sa fac, prietenii cei mai buni ma sfatuiesc sa imi ascult inima si sa il aleg pe cel care imi place mai mult. Insa eu nu vreau ca prietenul meu sa sufere, mai ales ca acum si-a cerut iertare pentru toate si mi-a promis ca nu le mai repeta, ba chiar a plans. Eu ce sa fac, acum, ca nu vreau ca prietenul meu sa sufere, dar in acelasi timp il ador pe celalalt... Va rog frumos, ma puteti sfatui ce ar trebui sa fac?... Va multumesc...

ala de 17 nu o sa te ia de nevasta, ala de 21 e prea mic ... sper ca ai gasit un al treilea cu 4-5 ani mai mare ...

#21
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005
As zice, urmarind cronologia, ca fata are deja vreo 25. Si cred ca e deja maritata. Interesant ar fi..cu cine?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate