Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Recuperare document word corupt

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
ionela_pop

ionela_pop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.06.2010

View Posthakapeszi1967, on 12th December 2010, 08:54, said:

Trebuie sa te contrazic. In Open Office se pot salva documentele si cu extensia *.doc , numai ca trebuie sa dai alta denumire la fisier, decat originalul, care la randul lui sigur va functiona in Microsoft Word.
Sau exista si varianta in care o mica extensie la Microsoft Word permite deschiderea unui fisier tip *.odt, dupa care se va putea lucra cu un fisier tip *.doc.

Vezi si urmatoarele:

http://www.oracle.co...fice/index.html

http://www.zamzar.com/

http://media-convert.com/

Google Docs


Da, ai dreptate dar nu când e vorba de doumente cu dimensiunea de 527,34 MB. Am putut salva după ce am șters din el dar nici atunci nu s-a salvat corect - mai exact nu am putut vizualiza imaginile.

Am rezolvat oricum problema în mod rezonabil.

Mulțumesc!

#20
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Word nu se descurca bine cu documente de juma' de giga... Probabil ca ar ajuta sa comprimi imaginile, totusi.

Pentru documente profesionale, in special carti, recomand unelte specializate in gestionarea documentelor lungi si complexe, ca de exemplu FrameMaker. Daca totusi autorul insista sa foloseasca Word, atunci e recomandabil sa se lucreze cu documente mai mici (care sa se combine ulterior), si sa se salveze periodic copii de siguranta. Word e notoriu pentru instabilitatea de care da dovada la documente de cateva sute de pagini, iar uneltele cu care vine sa rezolve aceasta problema, cum ar fi master document, sunt si mai instabile.

#21
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Bineinteles ca word nu merge la capacitati mari. Chiar 500 mB, e f mult.
Si eu sint patit.
Se fac linkuri cu mai multe documente word in acelasi folder. Simplu. Cam  10 mb pe document.

#22
ODIN13

ODIN13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.12.2011
Am si eu o problema la inchiderea MS Word. Documentul nu mai raspunde si este posibil sa pierd toate datele daca fortez inchiderea lui. Asta insemnand cam 95% din el. Este vreo cale prin care sa imi recuperez textul din document?

Eroarea probabil a aparut din cauza ca am avut putin spatiu/disc. Cred ca un virus care imi tot reduce spatiul, nu stiu... Imi spune mereu ca nu mai am spatiu, sterg din fisiere si fara sa adaug peste ceva vreme imi apare acelasi mesaj si blocarea actiunilor.

Deci, ma intereseaza daca ma poate ajuta cineva sa nu pierd datele din wordul pe care nu il pot salva...

Multumesc.

#23
RegeleFotbal

RegeleFotbal

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 22.01.2016
Un document Word, salvat și închis corect, se deschide, dar e gol, deși Word Count-ul îmi arată că are zeci de mii de caractere. Am încercat tot felul de variante, nu reușesc nicicum. Poate mă ajutați. Mulțumesc mult.

#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
1. Incearc sa-l deschizi in alt program
2. Daca incerci saselectezi liniile din pagina se "simte" ceva? Vezi sa nu fie fontul setat pe alb.

#25
RegeleFotbal

RegeleFotbal

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 22.01.2016
Am încercat și una, și alta. Chiar nu înțeleg ce s-a întâmplat. Lucram la fișier, a apărut o eroare când am vrut să deschid, în paralel, alt fișier, l-am salvat pe primul și am închis forțat PC-ul (singura opțiune pe care o aveam, nu răspundea la nicio comandă). Am redeschis, am redeschis și fișierul și... pauză.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate