Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Cauciucurile de iarna - cum e in Europa

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
227 replies to this topic

#217
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

View PostSonyAD, on 17th December 2010, 19:25, said:

De ce consideri asta o insultă? :)

Datorita contextului in care ai pus problema data trecuta.....
Daca nu mai stii.......cauta.

View PostSonyAD, on 17th December 2010, 19:25, said:

Nu are marmote?! :console: Merge pe sistem cârti?e dispuse alternativ la vibrochen, să în?eleg? Of, ce trist!

Vai, vai, vai....nimic nu stii....
Ala are motor pe baza de pistoane, biele, si alte cele de care se gasesc printr-un motor de masina
Spre deosebire de alte "chestii" cu pretentii de masini, si propulsie pe baza de marmote. :)

View PostSonyAD, on 17th December 2010, 19:25, said:

mi-e cam greu să îmi dau seama despre ce vorbe?ti. Dar ?tiu că doi oameni pot privi două lucruri diferite ?i vedea tot aia.

Ei, lasati, lasati...
Stiti foarte bine la ce cocomobil ma refer, nu va dati lovit. :nonobad:

View PostSonyAD, on 17th December 2010, 19:25, said:

Aoleu! Tu e?ti ?i mai ochios ca do'n ?loim inginer. Dintr-o pereche de pixeli î?i dai seama ?i ce speed rating are guma ?i cât de uzată e.

Normal!
Da' al naibii vad numa pe aia fara roti de iarna, si piloti de altitudine joasa, asa  :naughty:
Alea tale sunt ok. La cat de lesinate sunt marmotele (le-am auzit pe filmare), nu e cazul sa pierzi aderenta :)

Edited by calinkgb, 17 December 2010 - 19:50.


#218
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,909
  • Înscris: 09.12.2004

View PostSonyAD, on 17th December 2010, 19:25, said:

:thumbdown:
:console:
:naughty:

#219
cadillac

cadillac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 26.11.2008

View Postdan84, on 17th December 2010, 16:10, said:

:D Bai, aveti 12 pagini de cearta cu copii care nu au mai mult de 17 ani sau daca au, privesc printr-un geam de masina doar din exterior!

Da exact! Solutia sa nu dai bani pe cauciucuri de iarna e sa mergi dupa o masina sh in germanica ca le primesti bonus(nu aduse ca alea is fara).

Astia cu masini noi care au platit All Season la optionale nu aveti decat sa luati si un set de vara si un set de ploaie si un set de iarna oricum is bani marunti fata de rate+casco+tva/luna +valoare reziduala+etc.

#220
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,909
  • Înscris: 09.12.2004
aia e o solutie de moment pina se uzeaza; pe urma, revenim la vechile obiceiuri, mai mult ca sigur

vezi ca nu platisi dreptu de copirait pt treaba aia cu tot felul de anvelope :lol:

#221
SonyAD

SonyAD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 24.10.2010

View Postcalinkgb, on 17th December 2010, 19:48, said:

Datorita contextului in care ai pus problema data trecuta.....
Daca nu mai stii.......cauta.

Din câte îmi aduc aminte, a adus cineva vorba de "mitici" (nu prea știu ce înseamnă dar înțeleg ca e un termen peiorativ pt. noi ăștia din muntenia) așa că am răspuns cu un double entendre din care tu te-ai înțepat în mod nejustificat de exagerat, parcă ar fi călcat talpa goală pe o pioneză.

View Postcalinkgb, on 17th December 2010, 19:48, said:

Vai, vai, vai....nimic nu stii....
Ala are motor pe baza de pistoane, biele, si alte cele de care se gasesc printr-un motor de masina
Spre deosebire de alte "chestii" cu pretentii de masini, si propulsie pe baza de marmote. :)

Da, domn'e! Noi ăștilalți (muritorii de rând cu o singură pereche) încă n-am descoperit fusul maneton în colțuri și alte asemenea avansuri tehnice nemțălăști extraordinare.

View Postcalinkgb, on 17th December 2010, 19:48, said:

Ei, lasati, lasati...
Stiti foarte bine la ce cocomobil ma refer, nu va dati lovit. :nonobad:

E just, înțeleg la care mașină te referi. Mai departe, cu calificativele și epitetele, clar nu suntem de acord.

View Postcalinkgb, on 17th December 2010, 19:48, said:

Normal!
Da' al naibii vad numa pe aia fara roti de iarna, si piloti de altitudine joasa, asa  :naughty:
Alea tale sunt ok. La cat de lesinate sunt marmotele (le-am auzit pe filmare), nu e cazul sa pierzi aderenta :)

Lăsați marmotele să doarmă. Pejo-ul ăla din fața porții este ceea ce pretinde a fi și nu pretinde a fi ceea ce nu este. Are marmote suficiente pt. sarcinile pe care le are de îndeplinit iar marmotele e sănătoase, nu s-a stricat la ulei.

Edited by SonyAD, 17 December 2010 - 21:16.


#222
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Mno, sorry, asta e...
Daca adevarurile tehnice enuntate v-au deranjat, asta e.... :console:

Dar, ne-am distrat destul...
Deci, cand avema placerea sa citim impresiile dumneavoastra legate de utilizarea unui set de cauciucuri de iarna cu prigine sanatoasa (nemteasca adica) ?  :naughty:
Asta ca sa mai fim si on-topic, din cand in cand.....

#223
Dominator_rlz

Dominator_rlz

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 282
  • Înscris: 13.10.2010
daca ar aparea video racing pe aici l-ati scoate probabil, asa la sony comentati ca merge normal(cumva nenormal avand de vara).

uitati cum era in germania iarna trecuta, filmat de un roman de-al nostru : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rC5YA6Ms480?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#224
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,909
  • Înscris: 09.12.2004
asa si? ce are zapada aia cu cauciucurile???

#225
Dominator_rlz

Dominator_rlz

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 282
  • Înscris: 13.10.2010

View PostEvergreen, on 17th December 2010, 21:35, said:

asa si? ce are zapada aia cu cauciucurile???

pai anul trecut s-au prostit la ei si anul asta le-a bagat legea, anul asta se prostesc la noi si la anul ne baga legea, eu iar ajung la conspiratii. :)

apropo, blocajele ce le vedem pe net si stiri(anul asta) in tarile civilizate de ce exista, daca ei au anvelope de iarna toti, plus legi noi care ii si obliga?

Edited by Dominator_rlz, 17 December 2010 - 21:40.


#226
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

View PostDominator_rlz, on 17th December 2010, 21:33, said:

daca ar aparea video racing pe aici l-ati scoate probabil, asa la sony comentati ca merge normal(cumva nenormal avand de vara).

uitati cum era in germania iarna trecuta, filmat de un roman de-al nostru : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rC5YA6Ms480?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Interpretam?
NIMENI nu a zis ceva de felul in care a condus Sony. Haraiala era de alta culoare. :) De la marmote...

Revenind - ai vreun video de la deschiderea scolii de piloti la joasa altitudine?
Sa-l vedem!
Btw, tot relicvele alea de cauciucuri pe care le pozai acu ceva timp le ai pe masina. Alea cu sarme....
Parca si nick-ul era altul.....hmmmmm

Edited by calinkgb, 17 December 2010 - 21:56.


#227
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,118
  • Înscris: 14.09.2007
Eu nu-nteleg ce asteptari aveti chit ca e vorba de DE sau RO , sa puna rezistente in asfalt si sa se circule ca vara ?
E iarna, si trebuie sa ne adaptam la situatie .
Dominatoare , cred ca nu prea ciculi cu masina, altfel nu stiu cum poti sa sustii cu atat ardoare rotile de vara , azi erau vreo 5 masini intr-o panta si nici una nu se urnea din loc ghici de ce ? :D Noi stim ca daca erai tu in locul lor, plecai si cu o roata suspendata, dar ca idee .
Tare mi-ar place sa te vad si pe tine intr-o intersectie de-asta cu zapada mai mare cu urme in ea , sa vad in cat timp pleci de pe loc si cati mai trec intersectia .

View PostDominator_rlz, on 17th December 2010, 21:38, said:

pai anul trecut s-au prostit la ei si anul asta le-a bagat legea, anul asta se prostesc la noi si la anul ne baga legea, eu iar ajung la conspiratii. :)

apropo, blocajele ce le vedem pe net si stiri(anul asta) in tarile civilizate de ce exista, daca ei au anvelope de iarna toti, plus legi noi care ii si obliga?
Din cauza de aglomeratie. Ti se pare tie ca blocajele din timpul verii au ceva in comun cu cauciucurile ? Sau cand ploua ?

#228
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Deci da.
Mergeti si faceti off-topic in alta parte, sau mai bine lopatati zapda din fata caselor! <_<

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate