Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Saint Ouen e un loc periculos?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 28.06.2007
<haplea82>, ne departam de subiect intr-o filozofare cu tente … alegeti dumneavoastra dintre "absurde" sau "penibile" ce va convine. Va rog sa luati nota de pluralul folosit: si dumneavoastra si eu ne departam.
Dar sa va faceti avocatul celui care a gresit ( http://forum.softped...t...t&p=9158433 ) construind explicatii bazate pe ierarhii geografice?! Cineva ar putea spune ca i-ati oferit nu o lectie de geografie, ci de insolenta – ar putea spune, dar nu o face.

Pacat. Prin cele mentionate de dumneavoastra ati rupt toata vraja, toata incantarea. Si Marea Egee si Marea Mediterana mi se par acum la fel de brutale ca si Atlanticul. Doar Marea Neagra mi s-a parut prin 1959-1960 rea si urata cum am vazut eu Atlanticul.


 Astrul, on 22nd December 2010, 18:39, said:

Eu am vrut sa spun ca, mergand pe aceeasi logica, si Romania este o tara Europeana  :lol: si Caracalul e un oras European. De fapt, toti ne-am nascut pe Terra, restul sunt detalii. ;)
Insa, vin sarbatorile si n-au rost discutiile inutile, punctele e totul.
De acord cu dumneavoastra: punctele e totul. Asa trebuie spus.

#20
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007
Deja se discuta in afara subiectului acestui topic !
Rog un moderator sa-l inchida !

Sarbatori Fericite !

#21
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,541
  • Înscris: 10.05.2007

 darabontc, on 9th December 2010, 00:10, said:

O sa merg cu sotia si cu parintii(specific asta pt ca tata are o problema locomotaoare si nu poate iuti pasul, daca e nevoie).

Acum am vazut :)
Anul trecut, cam pe vremea asta, o hoarda de insi de culoare, cred ca algerieni ne fugareau de mama focului. Noi fugeam, ei dupa noi, noi si mai tare, ei se strangeau din ce in ce mai multi si intr-un final am auzit in spatele nostru "Bonne Anne"!!! Fugea saraca lume sa prinda anul nou pe Champs Elysees. :D
Periculosi rau...

#22
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 28.06.2007

 pirpy, on 22nd December 2010, 19:05, said:

Deja se discuta in afara subiectului acestui topic !
Rog un moderator sa-l inchida !

Sarbatori Fericite !

<pirpy>, va invit sa continuam discutia – pana la inchiderea subiectului Saint-Ouen – astfel incat sa ramana ceva util cuiva care ar alege cazarea la Holiday Inn Garden Court Hotel Paris.

Nu-mi place drumul de la statia de metrou Porte de Saint-Ouen sau de la capatul autobuzului 81 pana la hotel. Nici atat pentru un om cu probleme locomotoare!
Ce-ati spune daca ar merge pana la Garibaldi, iar de acolo pana la hotel cu autobuzul local/comunal, cum vreti sa-i spuneti? L’Audonienne. Stiu ca are statie in apropierea hotelului si, mi se pare mie, este mai simpla deplasarea de la Place Payret pana la Holiday Inn.

Aveti o alta varianta mai comoda, mai…?

Multumesc de urari si Bonne fetes a tous!

#23
haplea82

haplea82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 21.02.2007

 o_dor, on 22nd December 2010, 18:56, said:

<haplea82>, ne departam de subiect intr-o filozofare cu tente … alegeti dumneavoastra dintre "absurde" sau "penibile" ce va convine. Va rog sa luati nota de pluralul folosit: si dumneavoastra si eu ne departam.
Dar sa va faceti avocatul celui care a gresit ( http://forum.softped...t...t&p=9158433 ) construind explicatii bazate pe ierarhii geografice?! Cineva ar putea spune ca i-ati oferit nu o lectie de geografie, ci de insolenta – ar putea spune, dar nu o face.

Pacat. Prin cele mentionate de dumneavoastra ati rupt toata vraja, toata incantarea. Si Marea Egee si Marea Mediterana mi se par acum la fel de brutale ca si Atlanticul. Doar Marea Neagra mi s-a parut prin 1959-1960 rea si urata cum am vazut eu Atlanticul.



De acord cu dumneavoastra: punctele e totul. Asa trebuie spus.
scuza-ma ,dar incerci sa folosesti un limbaj elevat si subtil dar sfirsesti in a posta chestii greu inteligibile.personal am incercat sa corectez o eroare si anume ca izmirul nu s-ar afla pe tarmul mediteranei.ca sa folosesc comparatia cu "caracalul oras european",a spune ca izmirul se afla pe tarmul egeei si nu a mediteranei  este echivalenta cu a spune ca orasul caracal nu se afla in romania ci in oltenia.daca doresti putem dezvolta ideea aprofundind caracteristicile asemanari/deosebiri existente intre cele 2 mari sau originea termenului istoric marea egee .apropo,sint marinar si desi m-am nascut in 1970 pot spune aproape 100% sigur ca am vazut atit mediterana cit si atlanticul de mult mai multe ori decit tine si in mult mai multe ipostaze bune/rele frumoase /urite.asta ca sa filozofam cu mult talent
apropo,te invit sa te uiti cu atentie pe cine corectez...

Edited by haplea82, 22 December 2010 - 20:00.


#24
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

 o_dor, on 22nd December 2010, 18:34, said:

.....Ce-ati spune daca ar merge pana la Garibaldi, iar de acolo pana la hotel cu autobuzul local/comunal, cum vreti sa-i spuneti? L?Audonienne. Stiu ca are statie in apropierea hotelului si, mi se pare mie, este mai simpla deplasarea de la Place Payret pana la Holiday Inn.....
Este o varianta foarte buna ! O singura problema: Autobuzele circula doar pana la o anumita ora, asta in cazul in care nu exista si varianta Noctilien pe acest traseu , si, intervalul lor creste de la 7 minute pana la 40 sau mai multe minute cu cat se apropie ora ultimului autobuz.

O varianta mai buna decat aceasta, este taxiul !

Edited by pirpy, 22 December 2010 - 20:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate