Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

nunta de miere la paris

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
ancaMARMOTA

ancaMARMOTA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.12.2010
buna seara,
sunt noua pe acest forum, am intrat la rugamintile mamei mele care il frecventaza non stop, dar sa revenim la subiectul ce ma intereseaza. la anul mai exact in septembrie vom avea nunta noastra :wub: si am hotarat sa ne petrecem" saptamana " de miere la paris. am luat deja bilete low cost de la blue air dar nu ne-am dat seama ca aeroportul este bouvais si nu cel din paris( am inteles ca ar fi la o distanta de vreo 80 km).
as avea si eu o rugaminte la cei ce stiu mai multe sa ne ajute cum sa ajungem in paris de la aeroport si daca s-ar putea si nu as cere prea mult sa ne faca si noua un itinerariu cu cele mai importante obiective turistice ce le-am putea vizita in cele 5 zile in paris.
M-ar mai interesa daca exista si vreun abonamnet pentru a calatorii cu autobuzul sau metroul si muzee.
astept cu nerabdare un raspuns din partea binevoitorilor si atotstiutorilor despre paris. :worthy:
mersi din suflet.......... the clock is ticking .. mai avem 8 luni pana la nunta noastra :kisstogether:

#2
bibilone

bibilone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.12.2010

View PostancaMARMOTA, on 6th December 2010, 23:55, said:

buna seara,
sunt noua pe acest forum, am intrat la rugamintile mamei mele care il frecventaza non stop, dar sa revenim la subiectul ce ma intereseaza. la anul mai exact in septembrie vom avea nunta noastra :wub: si am hotarat sa ne petrecem" saptamana " de miere la paris. am luat deja bilete low cost de la blue air dar nu ne-am dat seama ca aeroportul este bouvais si nu cel din paris( am inteles ca ar fi la o distanta de vreo 80 km).
as avea si eu o rugaminte la cei ce stiu mai multe sa ne ajute cum sa ajungem in paris de la aeroport si daca s-ar putea si nu as cere prea mult sa ne faca si noua un itinerariu cu cele mai importante obiective turistice ce le-am putea vizita in cele 5 zile in paris.
M-ar mai interesa daca exista si vreun abonamnet pentru a calatorii cu autobuzul sau metroul si muzee.
astept cu nerabdare un raspuns din partea binevoitorilor si atotstiutorilor despre paris. :worthy:
mersi din suflet.......... the clock is ticking .. mai avem 8 luni pana la nunta noastra :kisstogether:

Draga Anca,

Nici ca puteai alege o destinatie mai placuta pentru a va petrece luna de miere. Felicitari!
Nu-ti face griji in ce priveste distanta dintre Beauvais, este mare, dar sunt bus-uri care asta fac, transferul pana la Paris. Si nu faceti mai mult de o ora, au o retea de autostrazo fff bine pusa la punct. Costurile nu mai stiu exact cat sunt, dar nu cred sa fie mai mult de 15 EUR/pers. Bus-ul va lasa chiar in Paris, la Porte Maillot, iar de acolo puteti lua metroul catre hotel. Pentru metrou exista un abonament, se numeste carte orange, dar ca sa il faci, iti trb o poza micuta, gen poza ptr pasaport. Se poate si fara...eu am folosit, dar daca vreti sa fiti ok, mai bine sa aveti una la voi.
Daca ati aranjat deja si cu hotelul, as putea sa iti spun exact cum sa ajungi....daca nu, poate imi spui ce ai vrea sa te indrum catre o zona mai ok a Parisului.
In ce priveste obiectivele mai importante de vizitat....uff, e tare greu, ca-s atat de multe. Dar nu iti face griji, aveti suficient timp ca sa vedeti ce e mai important.
Daca vrei, scrie-mi un mesaj pe privat si te pot ajuta cu mai multe informatii.

#3
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
"Nunta" de miere ?? :huh: sau Luna de miere ?

Da stiu ca va grabiti, nu gluma :P Mai sunt 8 luni si cea mai mare grija e cum ajungeti de la Bouvais la Paris :lol:
Sincer, daca tot e luna de miere nu inteleg de ce a trebuit sa mergeti cu low-cost, Blue Air...e cea mai proasta companie cu care am mers vreodata...N-as fi riscat asta in timpul lunii de miere...Ma gandesc ca platiti ceva bani sa petreceti ceva timp impreuna la Paris, era bine sa mergeti cu Air France...pt. o experienta frantuzeasca completa....Madames et Monsieurs bonjour et bienvenu à bord.....[ http://the-big-bang-theory.com/images/smflags/France.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://handlebarclub.freeforums.org/images/smilies/smiley_french.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In alta ordine de idei, felicitari de pe acum si sa aveti parte de amintiri frumoase. Desi primavara e cel mai potrivit moment pt. a vizita Parisul ("April in Paris"), cred ca toamna, Septembrie e de asemenea foarte potrivita. Sper sa aveti parte de cat mai multe surprize placute :)

#4
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Dar tu de cate ori ai mers cu Air France? Is la fel de romantici ca si Tarom si cu nimic mai buni! Ptr. ce au ei nevoie e suficient si Blue Air!
Ce pot sa iti spun e ca si mandra mea vroia Paris ca acolo a fost in luna de miere ( daca 5 zile sunt o luna ) si fratele ei. Dupa ce a vazut  cum arata  Delphin Botanik in Turcia a ramas la ideea mea, asa or sa fie 14 zile la Delphin Diva. Turist ca sa vizitez muzee pot sa fiu o viata, proaspat casatorit care nu are altceva de facut  decat sa isi iubeasca jumatatea intr-un loc superb si in conditii de lux sper sa se intample doar odata! Parca ptr asa ceva e luna de miere!

#5
yvonna

yvonna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 29.01.2008

View PostMaterium, on 7th December 2010, 01:35, said:

Dar tu de cate ori ai mers cu Air France? Is la fel de romantici ca si Tarom si cu nimic mai buni! Ptr. ce au ei nevoie e suficient si Blue Air!
Ce pot sa iti spun e ca si mandra mea vroia Paris ca acolo a fost in luna de miere ( daca 5 zile sunt o luna ) si fratele ei. Dupa ce a vazut  cum arata  Delphin Botanik in Turcia a ramas la ideea mea, asa or sa fie 14 zile la Delphin Diva. Turist ca sa vizitez muzee pot sa fiu o viata, proaspat casatorit care nu are altceva de facut  decat sa isi iubeasca jumatatea intr-un loc superb si in conditii de lux sper sa se intample doar odata! Parca ptr asa ceva e luna de miere!
Am fost si in Turcia la 5* UAI si in Paris la 2*.... DAR:

Luna de miere a fost la Paris + Valea loirei 10 zile.... N-am sa uit niciodata prima mea vizita in Paris... Am mai fost de 3 ori de atunci si sincer as merge macar un week-end pe an sa simt aerul boem al strazilor si gustul cafelei pariziene... Imi aduc aminte cafenele la  care am stat, restaurante, parcuri... orice coltisor in care am mai fost si-l redescopar are un farmec aparte...
Turcia e frumoasa, dar parca nu ma emotionez asa de tare cand imi amintesc bufetul la UAI sau cele 5-6 piscine langa care leneveam ore in sir...

Cred ca e o chestiune de optiune personala...
Daca oamenii sunt mai romatici si boemi sa mearga la Paris, sau Praga sau orice alt oras care li se pare potrivit...

#6
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

View PostancaMARMOTA, on 6th December 2010, 23:55, said:

buna seara,
sunt noua pe acest forum, am intrat la rugamintile mamei mele care il frecventaza non stop, dar sa revenim la subiectul ce ma intereseaza. la anul mai exact in septembrie vom avea nunta noastra :wub: si am hotarat sa ne petrecem" saptamana " de miere la paris. am luat deja bilete low cost de la blue air dar nu ne-am dat seama ca aeroportul este bouvais si nu cel din paris( am inteles ca ar fi la o distanta de vreo 80 km).
as avea si eu o rugaminte la cei ce stiu mai multe sa ne ajute cum sa ajungem in paris de la aeroport si daca s-ar putea si nu as cere prea mult sa ne faca si noua un itinerariu cu cele mai importante obiective turistice ce le-am putea vizita in cele 5 zile in paris.
M-ar mai interesa daca exista si vreun abonamnet pentru a calatorii cu autobuzul sau metroul si muzee.
astept cu nerabdare un raspuns din partea binevoitorilor si atotstiutorilor despre paris. :worthy:
mersi din suflet.......... the clock is ticking .. mai avem 8 luni pana la nunta noastra :kisstogether:
Topicul despre Paris iti ofera toate aceste informatii si chiar in plus (pentru ce nu gasesti, tot acolo intrebi). Te-as indemna sa-l citesti, pana in septembrie ai tot timpul din lume. Bafta si sa fiti fericiti! :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate