Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Modificare proiect pentru constructie casa

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
paza

paza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.12.2010
Buna ziua,
Va scriu deoarece recent am cumparat un teren si o casa batraneasca veche in sectorul 4 din Bucuresti. Terenul are 150mp si se afla intr-o zona protejata iar casa are 60mp si este pe un nivel.
Vanzatorul s-a gandit acum 2 ani sa isi construiasca pe teren o casa mica de p+2 pe o suprafata de 55mp si astfel a intocmit un proiect de consolidare si extindere a casei actuale. A obtinut toate autorizatiile necesare si chiar a declarat inceperea lucrarilor in iunie 2010 dar a ramas fara bani si a fost nevoit sa vanda.
Eu (cumparatorul) am cumparat odata cu terenul, constructia si proiectul de consolidare si extindere. Problema este ca viitoarea constructie este prea mica pentru ce am nevoie si doresc o extindere a amprentei la sol. Certificatul de urbanism luat acum 2 ani spune ca am voie sa construiesc pe maxim 40% din suprafata totala a terenului (60mp) dar si asa este prea putin.
Pe strada sunt mai multi vecini care au construit pe tot terenul care il au chiar si p+3 si ma intreb ei cum au facut?

Va rog sa ma ajutati cu propuneri pentru a face demersurile legale in vederea obtinerii unei autorizatii de constructie p+2 pe cca. 100mp (amprenta la sol).
M-am gandit ca daca totusi nu se poate modifica proiectul actual, poate imi pot face niste anexe pe un singur nivel care sa le leg de constructia asta mica. Pentru anexe ce autorizatii am nevoie?


Astept propuneri la: [email protected]

Multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate