Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

2010 UK Championship

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Nu voi enumera toate meciurile din prima rundă - cine este interesat le găsește repede. Două lucruri vreau să spun:
1. Nu avem premiu special pentru break-ul maxim. :)
2. Încă din prima rundă avem un meci între 2 „necunoscuți” - Stephen Hendry vs Jimmy White.

#2
nooob

nooob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 21.06.2010

View Postmircea21, on 3rd December 2010, 20:00, said:

Nu voi enumera toate meciurile din prima rundă - cine este interesat le găsește repede. Două lucruri vreau să spun:
1. Nu avem premiu special pentru break-ul maxim. :)
2. Încă din prima rundă avem un meci între 2 „necunoscuți” - Stephen Hendry vs Jimmy White.

cand este primul meci ? am vazut reclame pe eurosport dar la ce ora ?

#3
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Primele meciuri încep mâine după-amiază, dar nu cred că vom avea transmisiuni în direct atunci. Seara, la 21:30, văd totuși că apare în programul Eurosport 2 snooker; probabil vor transmite în direct sesiunea de seară. În weekend vor fi poate puțin (sau mai mult) schimbate orele de difuzare pentru că mai sunt și alte sporturi transmise în direct de Eurosport și Eurosport 2.

#4
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
A câștigat Hendry, în joc decisiv, meciul împotriva lui Jimmy. Higgins pare mai hotărât ca niciodată (tocmai s-a calificat în sferturi, învingându-l pe Dott cu 9-8). O'Sullivan (de mult nu i s-a mai întâmplat la UK Champs să fie eliminat din primul meci) și Carter au fost eliminați încă din primul tur.
Robertson este și el în sferturi, confirmând faptul că poziția ocupată în clasament nu este deloc întâmplătoare.

#5
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
A început finala - Higgins vs Williams - ca pe vremuri.

#6
raduupri

raduupri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 18.01.2009
Dupa prima sesiune, 6-2 in favoarea lui Williams. Mi-ar placea sa castige, dar nu cred ca Higgins se va lasa usor invins.

#7
Daros

Daros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 10.04.2007
A cîștigat Higgins în joc decisiv, după un meci plin de dramatism care ne-a captivat prin frumusețea luptei purtate de cei doi jucători. Un spectacol de neuitat, o finală de colecție!

Invitat în studioul BBC alături de Steve Davis, John Parrot a "dispărut" spre final din fotoliu pentru a obține cîte un scurt interviu din partea celor doi sportivi, cu prilejul ceremoniei de după meci. Higgins, foarte emoționat, încerca să-și stăpînească lacrimile și dedica familiei victoria obținută. Personal, nu l-am mai văzut pînă acum pe scoțian la limita izbucnirii în plîns; instantaneu, mi-a fulgerat mintea la tensiunile care l-au măcinat în sine de la momentul "negru" din cariera sa profesională. Am afirmat cu mai mult timp în urmă că John Higgins este probabil jucătorul de snooker cu cea mai bună pregătire mentală. Cîștigarea acestei finale (cu atît mai mult maniera în care a fost cîștigată) îmi confirmă cele spuse despre puterea mentală a lui John.

Îmi pare oarecum rău pentru Mark, mi-ar fi plăcut un trofeu și pentru galez, dar între cei doi l-am preferat categoric pe scoțian.

Din comentariul BBC parcă am înțeles că în urma cîștigării Campionatului Regatului Unit 2010, Higgins este noul nr.1 mondial, detronîndu-l pe Robertson. Nu am verificat cîte puncte îl despărțeau pe John de australian și nici cîte puncte a obținut în urma cîștigării finalei, dar parcă așa am deslușit la ora aceea tîrzie: "noul cîștigător al turneului și noul nr. 1 mondial".


Congratulations, Mark Williams!   :clapping: Congratulations and wellcome back, John Higgins!  :first:  :clapping:

#8
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View PostDaros, on 14th December 2010, 00:42, said:

Din comentariul BBC parcă am înțeles că în urma cîștigării Campionatului Regatului Unit 2010, Higgins este noul nr.1 mondial, detronîndu-l pe Robertson. Nu am verificat cîte puncte îl despărțeau pe John de australian și nici cîte puncte a obținut în urma cîștigării finalei, dar parcă așa am deslușit la ora aceea tîrzie: "noul cîștigător al turneului și noul nr. 1 mondial".
Da, este din nou numărul 1 mondial. A împușcat mai mulți iepuri dintr-o lovitură. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate