Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Ploiesti - Viena

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007
Nu ai treaba cu Oroshaza, tu ti Mako-Szeged.

Pe la Turnu marele avantaj e ca nu sunt tiruri, numai turisme trec pe acolo si mai tot timpul e liber liber, lucru bun mai ales acum in prerioada sarbatorilor (majoritatea se imbulzesc pe la Nadlac, habar n-au de Turnu).
Distanta Arad-Nadlac-Szeged e cam tot aia cu Arad-Turnu-Szeged.
Ca de la Szeget te urci pe autostrada (nu stiu daca i-au dat drumu si la Mako-Szeged).

Traseul e simplu, sunt si indicatoare: Arad-Turnu (cum iesi din Arad la vreo ~5-8 km se face la dreapta catre Turnu) -Mako-Szeged si de acolo te descurci cu autostrada (Budapesta-Vienaa)

Vigneta poti sa-ti iei si inainte sa iesi din tara, sau din Szeget de la orice benzinarie (o sa-ti apara vreo doua OMV-uri pe dreapta).
Ar fi bine sa ai forinti, sau Euro marunt ca sunt smecheri la paritate si iti mai dau rest si in forinti la Euro.

Edited by Octavian___, 08 December 2010 - 18:07.


#20
VladCatalin

VladCatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 28.01.2008
Eu de fiecare data am cumparat vigneta dupa ce am "urcat" pe autostrada la Debrecen.

O singura data am fost oprit de politie inainte de a "urca" pe autostrada si atunci au vrut sa vada cartea verde.

In orice caz, nu cumpara vigneta de langa granita!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate