Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Conferință NASA despre posibilitatea existenței vieții extraterestre

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
smo_dust

smo_dust

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 444
  • Înscris: 01.09.2010
DA! se anunta a doua conferinta NASA ce va avea loc Joi la ora 14:00)ora washingtonului)
acum ce spuneti alta vrajeala Nasa cum a fost cea de acum cateva saptamani cum ca au descoperit nu stiu ce fiind pana la urma o gaura neagra..blah blah..
cica acum ne spun ceva despre viata extracterestra...
http://www.realitate...tre_778113.html

#2
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Blah,blah,blah,au panicat lumea degeaba cu anuntul ala,sa le fie rusine ca fac abuz de functiile lor.
Sper ca nici draq sa se uite la conferinta lor de presa daca nu aduc un alien in carne vie.
Le-a taiat Obama din fonduri si ies mai des acu sa para importanti.


Shame !

#3
smo_dust

smo_dust

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 444
  • Înscris: 01.09.2010

View Postcristian0007, on 30th November 2010, 23:47, said:

Blah,blah,blah,au panicat lumea degeaba cu anuntul ala,sa le fie rusine ca fac abuz de functiile lor.
Sper ca nici draq sa se uite la conferinta lor de presa daca nu aduc un alien in carne vie.
Le-a taiat Obama din fonduri si ies mai des acu sa para importanti.


Shame !

foarte Adevarat! pana la urma manipularea cred eu ca este scopul lor...dar o dam deja in conspiratii

#4
Ixtl

Ixtl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 27.04.2006

View Postsmo_dust, on 30th November 2010, 23:40, said:

DA! se anunta a doua conferinta NASA ce va avea loc Joi la ora 14:00)ora washingtonului)
acum ce spuneti alta vrajeala Nasa cum a fost cea de acum cateva saptamani cum ca au descoperit nu stiu ce fiind pana la urma o gaura neagra..blah blah..
cica acum ne spun ceva despre viata extracterestra...
http://www.realitate...tre_778113.html
A doua conferinta?
De luna asta? Ca de anul aste e probabil undeva peste a 10-a. A, nu stiati?
Nasol sa te bazezi doar pe media in majoritate cretinica din Rromanica.
Anuntul verbatim (sic) e asta:

Quote

NASA SETS NEWS CONFERENCE ON ASTROBIOLOGY DISCOVERY; SCIENCE JOURNAL HAS EMBARGOED DETAILS UNTIL 2 P.M. EST ON DEC. 2

WASHINGTON -- NASA will hold a news conference at 2 p.m. EST on
Thursday, Dec. 2, to discuss an astrobiology finding that will impact
the search for evidence of extraterrestrial life
. Astrobiology is the
study of the origin, evolution, distribution and future of life in
the universe.
P.S. Tot e deja 1 decembrie asa ca s-o dam in viers - viitor de aur/tara noastra are. Not!

Quote

Blah,blah,blah,au panicat lumea degeaba cu anuntul ala,
De panicat nu s-au panicat decat cei panicabili. De catre media panicarda.

#5
smo_dust

smo_dust

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 444
  • Înscris: 01.09.2010
nu ti-ai dat seama ca am mentionat a 2a conferinta dupa cea de acum cateva saptamani deci era logic ca vorbeam de intervalul asta de timp...dar ce sa..daca nu ai cu cine..

#6
Ixtl

Ixtl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 27.04.2006

View Postsmo_dust, on 1st December 2010, 00:15, said:

dar ce sa..daca nu ai cu cine..
Asta asa e.
Dar sa revenim la oile noastre.

Quote

acum ce spuneti alta vrajeala Nasa cum a fost cea de acum cateva saptamani cum ca au descoperit nu stiu ce fiind pana la urma o gaura neagra..blah blah..
Daca pentru tine 'nu stiu ce'-ul respectiv nu este altceva decat un 'nu stiu ce', probabil ca nu te regasesti in audienta catre care-s orientate conferintele de presa ale NASA/ESA/JAXA/etc.
Asa ca mai mult ca sigur ca nici cea mentionata mai sus n-o sa fie altceva decat un alt 'nu stiu ce'.

Edited by Ixtl, 01 December 2010 - 00:30.


#7
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,631
  • Înscris: 02.10.2009
De-aia se duce dracului Romanica, e populata de prea multi naivi.
Nu pricepeti odata ca acele conferinte sunt ceva OBISNUIT?
A fost destul un ziarist sa faca zarva, altii ca el sa o amplifice si gloata a muscat.
De-aia fac polititicienii si barosanii tot ce vor: nivelul de inteligenta si cunostinte a majoritatii e suficient de scazut, sunt ca o coca care se muleaza dupa vointa aluia mai smecher si bun de gura.
Da parca poti sa-i spui ceva raspandacului? El stie, ie destept!
:naughty:

#8
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Sunt si eu curios daca o sa scoata vreun predator din cusca. Astept cu nerabdare...

#9
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
Nu-l scoate, ca-i musca.
Or sa se limiteze la analiza spectrala a planetei lui si cum o anumita liniuta din spectru demonstreaza existenta vietii extraterestre in apropiere (sute de milioane de ani lumina).

#10
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
http://www.thesun.co...ake-in-USA.html

#11
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007

View Post654321, on 1st December 2010, 20:27, said:


Asta chiar este o descoperire interesanta.

#12
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
Nu stiu de ce-a descoperit-o Nasa acuma, de viata in arsenic am auzit de vreo 5 ani de pe Discovery.
Daca asta-i marea descoperire atunci e un fas mai mare ca ala cu gaura neagra..

#13
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostI-MAN, on 2nd December 2010, 00:40, said:

Asta chiar este o descoperire interesanta.
intr-adevar, mai ales ca, din cate spun, nu exista baza comuna intre modelul de adn existent si din care mai mult sau mai putin ne tragem toti si adn-ul asteia


View PosttheMisuser, on 2nd December 2010, 01:36, said:

Nu stiu de ce-a descoperit-o Nasa acuma, de viata in arsenic am auzit de vreo 5 ani de pe Discovery.
Daca asta-i marea descoperire atunci e un fas mai mare ca ala cu gaura neagra..
vorbesti doar ca sa te afli in treaba .. si vezi ca postul ala pe care ai auzit de viata in arsenic, era mynele probabil

in caz ca vrei totusi sa stii, nu este vorba de viata IN arsenic ci de viata, avand ca baza pt adn arsenic in loc de fosfor, o chestie speculata de multa vreme dat fiind in trecut exista mult mai mult arsenic decat fosfor insa crezuta imposibila pentru ca arsenicul nu face legaturi stabile

#14
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View PostCelest, on 2nd December 2010, 18:29, said:

vorbesti doar ca sa te afli in treaba .. si vezi ca postul ala pe care ai auzit de viata in arsenic, era mynele probabil
Nu cunosc acest 'mynile'.. e ceva de popularizare a stiintei ?

Quote

in caz ca vrei totusi sa stii, nu este vorba de viata IN arsenic ci de viata, avand ca baza pt adn arsenic in loc de fosfor, o chestie speculata de multa vreme dat fiind in trecut exista mult mai mult arsenic decat fosfor insa crezuta imposibila pentru ca arsenicul nu face legaturi stabile
Cautand la repezeala asa.. am gasit Discovery stuff
Alte linkuri pe tema USGS research si Science daily news si mai sunt (10x google).
Cu alte cuvinte, treaba e veche si studiata de mai multi.
Ceea ce este intradevar o veste e ca acum si NASA a gasit bacteriile, adica s-a apucat si de biologie. That's cool. Si daca au descoperit ei ADN-ul cu arsenic.. well.. macar l-a gasit pe alte planete ? :) (eii fiind o agentie spatiala totusi)

p.s. n-am gasit documentarul pe tema asta, in caz ca-s altii mai inspirati, o tipesa aduna borcane de noroi si le punea in fereastra la lumina. Dupa o vreme, se uita sa vada ce a crescut in ele. And surpresa.. intr-un borcan, bacterii mancatoare de arsenic !

#15
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Asta este o lucratura subtila.

Dupa ce intelege lumea ca arsenicul - ala care este una din cele mai puternice otravuri, asemanator insa cu fosforul alb din acest p.d.v., permite totusi existenta vietii intr-un fel sau altul, or sa-si permita sa zica ca l-au inviat pe Napoleon, care by the way - a murit otravit cu arsenic..... :)

Edited by loock, 02 December 2010 - 21:25.


#16
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
Pe irealitatea tv, "NASA anunta o descoperire legata de viata extraterestra".
Unde legatura e ca 'uai, avem niste microbi terestri de care nu stiam sa-i cautam in zone extraterestre'. Tare.
And btw. Tipesa cu borcanele.. ghici in ce conferinta era si vorbea despre ce ? :)

#17
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PosttheMisuser, on 2nd December 2010, 19:19, said:

p.s. n-am gasit documentarul pe tema asta, in caz ca-s altii mai inspirati, o tipesa aduna borcane de noroi si le punea in fereastra la lumina. Dupa o vreme, se uita sa vada ce a crescut in ele. And surpresa.. intr-un borcan, bacterii mancatoare de arsenic !
in continuare vorbesti doar ca sa te auzi si spui tampenii care demostreaza cat de putin intelegi din ce se intampla, fara sa faci diferenta intre a manca arsenic si a avea adn-ul pe baza de arsenic in loc de fosfor

ps. link-urile alea se incadreaza in aceeasi problema pe care esti incapabil sa o intelegi: exista o diferenta majora intre viata care exista intr-un mediu ostil, gen arsenicul si viata bazata pe arsenic

Edited by Celest, 02 December 2010 - 21:34.


#18
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
E vorba de aceleasi bacterii, mancatoare si cu ADN-ul cu Arsenic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate