Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Band Of Brothers

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 26.12.2004
Ce parere aveti de acest super film ?

#2
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Nu l-am vazut, tu ce parere ai ?

#3
Minxieee

Minxieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.07.2005
am auzit ca e super tare!!!  Si il am pe cd-uri de la un prieten....abia astept sa-l privesc!!!!

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
E un mini-serial de 10 episoade despre WW2, regizor Steven Spielberg, producator Tom Hanks.
Fiecare episod prezinta cate o secventa din activitatea unui batalion american.

E bestial! De fapt nota de pe imdb spune tot.

#5
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004
E foarte tare seria, cand am inceput sa o vad nu m-am mai oprit pana nu am vazut toate cele 10 episoade iar ultimul discurs al generalului german a fost emotionant  :yes:

#6
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 26.12.2004

Frankie, on Aug 15 2005, 19:48, said:

Nu l-am vazut, tu ce parere ai ?

<{POST_SNAPBACK}>


eu cred ca este cel mai reusit film de razboi facut vreodata. efecte de sunet exceptionale(daca ai un sistem bunicel zici ca te afli in mijlocul razboiului), scene de asemnea extraordinare.

Edited by painkiller, 15 August 2005 - 23:04.


#7
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005

painkiller, on Aug 15 2005, 23:02, said:

eu cred ca este cel mai reusit film de razboi facut vreodata.

<{POST_SNAPBACK}>

mai bun ca salvati sodatul ryan? ala mi se pare cel mai bun film de razboi......

#8
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
E putin cam greu sa le compari, tinand cont ca unul e movie, altul e mini-serial.

Sunt destul de asemanatoare, sunt la fel de realiste si de violente. In Band of Brothers ajungi sa cunosti mai bine personajele, filmul fiind de 3 ori mai lung. Plus ca e bazat pe o poveste reala, batalionul respectiv, locurile, luptele, chiar au existat.

#9
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005
asadar e de urmarit......
ok. cautam, vizionam, postam.

#10
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
101st Airborne, E Company...

#11
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Deci filmul este demential...si eu sunt de parere ca este cea mai buna ecranizare de razboi ever. Este impresionant filmul...cel putin replica cu care se termina iti rascoleste sufletul...

#12
rossoner

rossoner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.06.2009
pana acum cateva zile,nici macar nu am auzit de Band Of Brothers..ei bine,am inceput sa-l urmaresc si .. :w00t: .e o grozavie de serial de razboi,care nu e numai boom si poc:-P  dupa ce l-am urmarit,l-am recomandat si unui prieten.l-a urmarit si el..apoi,cred ca,saptamani intregi,cand ne intalneam,mereu ajungeam la subiectul B.O.B.."ma,ai vazut in episodul x ce-a facut ala?woow!!" si dialoguri de genul..:-P
   serialul e foarte realist,e asa cum ar trebui sa fie toate filmele de razboi care se respecta,efecte speciale de nota 10, actori care isi merita toti banii. si ca o gluma....pentru cand o sa mai am ocazia sa joc counter strike,o sa imi pun porecla "Winters".. :roflmaofast:
   am fost foarte entuziasmat dupa si in timp ce-l urmaream,nu aveam rabdare sa treaca ziua si sa nu urmaresc vreun episod..cat de curand,cred ca o sa-l revad:-P

#13
4rings

4rings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.04.2008
l-am  vazut acum vreo 3 ani.super !!! (vreau sa-l revad)

#14
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Cui i-a plăcut Band of Brothers (care e superb), anul ăsta trebuie să iasă The Pacific, de la creatorii Band of Brothers, tot sub formă de mini-serie.
Oricum, Band of Brothers mi se pare genul de film (serie) care te marchează. Rar mi-a fost dat să văd un film atât de bine făcut.
Baftă!

#15
zazone

zazone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.01.2006
bun la prima vedere,dar e dpdv american  :puke:

#16
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,218
  • Înscris: 24.05.2006

View Postzazone, on 20th July 2009, 12:02, said:

bun la prima vedere,dar e dpdv american  :puke:


Adevarat. Asa am zis si eu. E un subiect bun, exploatat pana la epuizare. Maiorul ala, eroul principal, are site pe net, fanclub, etc.  :death: Intr-adevar, au luptat oamenii, nimic de zis, da' la fel au luptat si alte cateva milioane de oameni. Bunica-miu saracu' a fost cinci ani pe front, de la cotul Donului, pana in Cehoslovacia, si n-a facut nimeni nici un serial despre asta.

#17
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Toate filmele de razboi sunt asa, dintr-o perspectiva mai mult sau mai putin subiectiva. Nici macar documentarele despre cele doua mari conflagratii mondiale nu sunt obiective, ci reprezinta punctul de vedere - de regula - al invingatorilor.

Nu e vina lui Steven Spielberg ca bunicul tau n-a devenit erou de film si nu vad cum poate scadea asta din meritele miniseriei Band of Brothers, care ramane una dintre cele mai veridice opere cinematografice cu privire la WWII. Si unul dintre cele mai bune filme de razboi care s-au turnat pana in prezent.

Ca veni vorba de bunicul tau, filme despre razboi s-au facut si la noi, dar din perspectiva pe care o impunea regimul politic al vremii. Si cu mijloacele de la Buftea, normal, nu cu cele de la Hollywood. Repet, nu e vina americanilor ca romanii nu fac filme care sa le prezinte istoria.

#18
higheaven

higheaven

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 01.09.2005
Chiar daca a fost realizat de americani, totusi au scos in evidenta faptul ca nu germanii sunt vinovati pentru ce s-a intamplat. A insistat de cateva ori ca si ei sunt doar niste soldati care urmeaza niste ordine, iar discursul de la sfarsit putea fi tinunt la fel de bine si de catre winters sau alt ofiter aliat.
Nota maxima.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate