Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Urgent: Traseu Timisoara -> Baile Felix

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
zadada

zadada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 23.03.2015
Sincer numai linistit nu e drumul asta, ptr ca unii merg fff incet, altii normal, altii f tare + gropi + curbe = distractie, mai ales in perioada weekendului e aglomerat rau ca merg multi la tara sau la Moneasa pe acolo.

#20
dasca

dasca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.08.2010
Mergi linistit pe Arad-Salonta, e european, drum de calitate foarte buna, si destul de larg. Te concentrezi doar asupra traficului, nu ai si gropile de luat in calcul. Grija la idioteniile de ocoliri de la intrare/iesire din localita in Bihor, sa nu te apuci sa faci depasiri in zone de genul ala...

#21
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Colegii au dreptate. Fac saptamanal ambele variante. Pe siria, pana la seleus are portiuni destul de grele si pt initiati, daramite pt incepatori. Eu stiu fiecare groapa de pe drum, cu toate astea tin destul de ferm volanul in mana... Nu stiu cati se duc la moneasa aia paraginita (mare pacat), dar la tara in wknd merg multi, intr-adevar. Nu se face coloana pe perioada indelungata, are portiuni drepte lungi, dar pt un incepator sigur nu e cea mai ergonomica varianta.


#22
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
Merci oameni buni, s-a decis. Merg pe traseul clasic, Arad - Chisineu Cris - Salonta - Oradea. Macar bine ca pana la Arad am o portiune sanatoasa de autostrada, macar pe aia n-o sa fiu prea stresat :)

#23
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
Urmeaza sa plec azi mai tarziu. Am o nelamurire: cum google maps in mod normal ma duce direct prin Arad, in zona aceea as folosi traseul din link, ca sa ocolesc orasul. Dar zic unii ca centura e in lucru, etc. Stiti ceva despre cum e pe acolo? E si o zona super-inrosita acolo. Sa fie asa mare aglomeratie?

https://www.google.r...d46.9899236!3e0

Edited by ronell, 31 July 2015 - 12:18.


#24
zadada

zadada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 23.03.2015

View Postronell, on 31 iulie 2015 - 12:15, said:

Urmeaza sa plec azi mai tarziu. Am o nelamurire: cum google maps in mod normal ma duce direct prin Arad, in zona aceea as folosi traseul din link, ca sa ocolesc orasul. Dar zic unii ca centura e in lucru, etc. Stiti ceva despre cum e pe acolo? E si o zona super-inrosita acolo. Sa fie asa mare aglomeratie?

https://www.google.r...d46.9899236!3e0
daca tu vrei sa dormi vreo doua ceasuri pe centura... ieri era coada vreo 6Km si se inainta ca melcu.

mergi direct prin oras si l-ai trecut in 15 min, in perioada asta nu-i asa de aglomerat

https://www.google.d...ta=!4m2!4m1!3e0

sau poti sa treci prin Micalaca, e cam acelasi lucru.

#25
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
Aha. Nu vreau neaparat sa pierd nici multa vreme pt ca oricum plec destul de tarziu. Acela e intr-adevar traseul normal prin Arad care mi-l arata google pe gps. Dupa informatiile de la tine, am sa merg normal, prin Arad. Merci!

#26
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
Am fost, m-am intors. Drumul bun spre foarte bun, mai ales Arad-Oradea. Cel mai tare am injurat pe autostrada TM-AR, am luat niste gropane la 110-120 la ora de mi-a stat inima in loc. In rest, a fost ok, aprox 3 ore de mers normal.

#27
gigixland

gigixland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 03.02.2014
Salutare ,
Sunt puțin offtopic, dar aș vrea să știu cum se prezintă ruta Arad - Ineu. Pe unde sunt zonele cu drum prost ?
Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate