Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 

Best FM Ploiesti (PH)

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
308 replies to this topic

#55
mugiresku

mugiresku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 04.07.2005
cred ca postez bine. mi-a zis un tovaras de a meu care a ajuns weekend-u' asta prin prahova ca se intampla ceva ciudat cu acest radio. nu am inteles ce dracu fac astia, spune el, au rds cu curs valutar si foarte pus la punct da' un sunet de borasti, ei se aud ori fac intentionat asa?

#56
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
Au emis intentionat asa mult timp , acusi in seara asta ie okei , il aud aici in fata blocului in militari .

#57
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010

View Postmugiresku, on 29th August 2011, 23:33, said:

cred ca postez bine. mi-a zis un tovaras de a meu care a ajuns weekend-u' asta prin prahova ca se intampla ceva ciudat cu acest radio. nu am inteles ce dracu fac astia, spune el, au rds cu curs valutar si foarte pus la punct da' un sunet de borasti, ei se aud ori fac intentionat asa?
Au o scula buna... un Orban. Numai ca nu are cine sa-l regleze :)

#58
mugiresku

mugiresku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 04.07.2005
si eu care credeam ca doar radio alfa bacau e singurul care se aude ca naiba...

#59
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
Le trebuia la inceput un slogan " Cei mai tari din FM" deoarece se auzeau la standard de inalta calitate si fiabilitate cu un sunet de inalt rafinament , exprimand ceea ce se numeste .. Primele reglaje ale butoiului .

#60
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
App de cutremurul asta , pai pe mine ma prins asta in Buzau . Si din cate stiu eram aproape de epicentru si am urmarit cu extrema atentie balansurile sa vad cum se manifesta .  Prima miscare a reprodus-o ca pe o zgaltziala urmata de niste balansuri mai ceva ca intr-un hamac . Cum stateam la casa simteam cum parca ne ducem spre Mizil cu casa . Au fost niste balansuri spre secunda 24 foarte ciudate ca te apleca nitel spre stanga , adica spre Galati , est de oras .
Mai oameni , dupa ce au scazut balansarile a inceput sa se manifeste ciudat o alta balansare ca una intr-o barca . Te hatana din scurt si foarte ciudat incat te lua ameteala . Miscarea asta avea uneori tendinte de la nord vest catre sud est , de la est la vest , ce sa mai , ziceai ca esti in barca si ai valuri pe dedesubt . A mai zagltait dupa minutul 1 si ceva nord sud tarisor , dupa care a incetat definitiv .
La ora producerii scriam , nu am sa uit imaginea , si dintr-o data o aud pe sormea urland cat o tine gura : BAAAA nu mai misca patul ca vreau sa dorm , ea crezand ca fac misto si imping patul .  Urmatoarea replica a fost a sotului ei , incetati ca eu simt cum misc piciorul si se bataie singur . Simteam la masa cum un val de caldura se lasa din tavan spre masa, si o presiune ciudata simteam in cap, nimic mai mult , dupa care a inceput sa se produca zgomotul gen woofer sub pamant si a inceput cutremurul . Imediat dupa cutremur am ramas pe lanterna , si am continuat scrierea , nu puteam sa fac alta treaba ca aveam timpul calculat pentru examen . Am reuist cu greu la  3 sa ies sa vorbesc cu vecinii , toti se uitau la mine cat de calm sunt , si cum ma doare in partea dorsala ca fuse marele seism .
Se povestea ca sa ascultat la greu europa libera si doicevele pentru a intelege cutremurul cat a avut intensitatea , pana si frica ca sunt radiouri interzise a cedat . Oricum ramane amintire faza cea mai nasoala , ca majoritatea copacilor de pe la Ojasca s-au aplecat si au iesit din radacini . In unele zone deluroase aveai ce vedea ziua , crapaturi in pamant de 28-45cm .

Edited by Boby_Crist, 30 August 2011 - 15:59.


#61
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
Boby, de unde le scoti tata? :lol:
Hai ca m-am prapadit de ras... pe bune :lol:

#62
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
Pai da , ce , pitzipoancele lauda inaltime-latime , cocalarii ca au masina si pantalonii rupti in partea dorsala , si radio best fm sunetul . Reclama : o data cu realul sunet Best fm- amplificat astupati si nunti si botezuri si bairame , simplu si la obiect . Butoiul nu da gresi , detine factor de presiune!
Hai te rog , ia de aici ceva si fal sa taca , hai te rog!
La care Bula .. Bam baram bamm baaam .

Sincer , se preteaza sa il pui in orice ipostaza , este si bun de remember si bun de facut poze cand era copil si cu un dinte in fatza de se auzea stirb si cand toti care nu cunosteau se uitau in meniu la radio : Bai ce dracu , iar nam inalte la radio ?! So fi ars iar "tiutarele".
Best fm te iubim!

#63
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,768
  • Înscris: 14.10.2008
Si Radio Minisat era reteaua cea cu tweeterele arse ca nu avea inalte decat maxim 10 khz. Era distractiva, fiecare statie se auzea in felul ei, una ca in cratita, alta cu carpoiul aruncat pe difuzor, alta ca din fundul butoiului, acum cu RVS in locul lor e doar adventista treaba.

Edited by Neaceasca85, 31 August 2011 - 00:12.


#64
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
Adventista cu sau fara inalte? :lol:
Adica... "are" adventistii scule si sunetisti sau "n-are"? :D

Edited by SebyD, 31 August 2011 - 10:53.


#65
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011
Au schimbat emitatorul si acum se aude mai bine; rds-ul e beton, mai putin cursul valutar care nu stiu la ce foloseste
Muzica anilor 90 e super, asteptam si ceva emisiuni !
La Minisat era aceeasi problema, emitatoare Elenos ieftine ce taiau inaltele, va dati seama ca sunetul pleca bine de la sursa ! Pe tehnic cea mai importanta investitie e emitatorul si antena : sa te auzi bine si departe, lasa procesorul, lasa calculatorul, astea oricum sunt ok, pe radio peste 16 khz nu mai iese deci nu iti trebuie calitate hi-fi ci doar ok.

Edited by banat, 31 August 2011 - 13:31.


#66
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
Aaaaaaa... daca emitatorul era Elenos, atunci se intelege. Desi sunt digitale (adica nu are reglaje pe baza de surubelnita) sunt vai mama lor la calitate.
CTE-urile sunt cele mai OK la calitatea audio si acoperire, urmate de DB, chiar daca cele din urma sunt pe baza de "mai baga surubelnita un pic" :)

#67
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
Pai logic ca adeventistii "are" scule deoarece au si sitemul call fraierime , femei , vaduve serele cu care pot face multe miscari revolutionare .
App , stiati ca nevestimii i se propusese una si buna , ca ii va da bani"hoarda adventysm system"  si salarii mai bune ca peste tot daca si numai daca va putea sa aduca oameni care sa sustina asa ceva? Ei iata ca asa a fost sa fie si i-am deschis mintile si i-am spus , chit ca atunci eram doar prieteni , banul cinstit e ban cinstit nu castigat prin ai face un bine unor necunoscuti!

Edited by Boby_Crist, 31 August 2011 - 14:32.


#68
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,768
  • Înscris: 14.10.2008
La Minisolnite mai erau si RVR-uri, nu numai Elenos-uri, de fapt asa am citit pe SP, de RVR la Minisat si Elenos pe la Radio Gorila Bucuresti.

#69
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
Haideti ca m-ati pus sa pun umar la citit tehnica , si mi-am prins si nasul si parul din suvita ! La dracu , cica au pe intrare un trece banda (TB-F) exact ca la amplificatoarele audio PA , deduc , ca din cauza asta ar avea probleme cu inaltele de se aud ca cizma!

Edited by Boby_Crist, 31 August 2011 - 15:30.


#70
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010

View Postpufonel, on 28th August 2011, 23:13, said:

Rog un moderator sa schimbe titlul topicului in "Best FM Campina".
Mai exista moderatori pe aceasta arie?

#71
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
Decat aia dinainte cand nu aveai libertate de exprimare si te trezeai cu suspend sau ban doar din simplul motiv ca iti permiteai sa ii contrazici cu ceva, mai bine asa din an in paste, cat timp e totul de bun simt :)

Edited by SebyD, 31 August 2011 - 19:34.


#72
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
Adica moderatori incalcand norma europeana de a te exprima si a fi in largul tau? Woow .. naspa rau !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate