Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Best FM Ploiesti (PH)

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
308 replies to this topic

#235
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
Principalul vinovat e patronul BestFm
A mai fost un caz similar la Iasi in 2011 cand VoxT a fost cedat la Zu

#236
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Se anunță vremuri grele, asa ca au luat banutu, nu se vedea viitor în Best cu Modern Talking sau DR Alban. Dacă vrei sa ți un radio trebuie într-adevăr sa ai mizeriile comerciale. Banii nu vin, plătești tu sa ți un radio, nici măcar pirat dacă emitea numai merita ca pasiune, sa nu mănânci tu sa plătești sa existe.

#237
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,792
  • Înscris: 06.11.2018
Probabil patronul vrea sa faca economie, tot din acelasi trust mai era si Bucuresti TV care o sa devina Kanal D 2.

#238
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,352
  • Înscris: 19.01.2015

 routerboard71, on 10 noiembrie 2022 - 16:33, said:

Se va alege praful si pulberea de un post de radio pe care chiar eu l-am criticat si datorita mie, este acum cu problema stereofoniei remediata!
Atentie: NU eu am facut interventia la repararea problemei!!! Eu doar am sesizat-o!
Dar acum, cand tehnic este totul corect, muzica deosebit de buna, tot cei cu bani si gusturi aiurea vor pune mana pe acesta retea (fost RadioK infiintat de Arthur Zafiriadis) o vor aduce la numitorul comun al posturilor CHR - muzica de gunoi!
Noi, cei ce apreciem muzica de calitate, anii '70,'80,'90 - nu mai avem dreptul sa o ascultam!!! Vin tot astia fara gusturi muzicale sa promoveze acelasi tomberon care-l da si KISS FM-ul,  Radio ZU, acum si Radio Impuls... alta mizerie fonica!
Acum la Best FM, inca ascultam Modern Talking, Ricchi e Poveri, Boney M, ABBA, BZN... in curand vom fi privati de muzica de calitate! Gunoiul fonic ii va lua locul! Vom avea mizeria numita Radio Impuls! Ala ne lipsea! In Ploiesti...
NU ne ajung Radio ZU, Kiss ... posturi ce promoveaza muzica "noua" si de foarte proasta calitate! Trebuia sa vina Dogan Group cu Radio Impuls!!! Inca un CHR, ca nu erau destule!
Oameni buni si cu gusturi:
Ascultati cat mai este in viata, acest BEST FM, care este chiar BEST!!! Pana nu incaleca cine nu trebuie, frecventele astea!
Are o muzica atat de buna incat creaza dependenta! O spun eu care realizez playlist pentru un post on-line cu muzica ultimilor 50 de ani! Radio Best FM, trebuia lasat in viata cu acest gen de muzica, anii 70, 80,90! NU avem in tara pe FM, in afara de Magic, vreun post de radio oldies but goldies! Best FM era unul dintre ele, cu muzica de calitate, ceva deosebit de restul!
Poate vreo licarire de speranta de-a lasa neschimbat acest Best FM... macar la Ploiesti dar nu cred!

Noroc ca la Oradea mai prindem si Retro pe 101,6 de la vecini care da atat muzica veche cat si eurodance din 80 & 90 mai des, nu doar Vinerea seara cum da Europa FM si Magic FM.

#239
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Ai online, ai internetul în buzunar. Recomand www.spacefm.ro și cu varianta de retro sau play90 - play radio care se va lansa ÎN constanta și pe FM și va fi ca fostul Best, deci se mai poate.

Edited by Cristy0007, 11 November 2022 - 09:27.


#240
bestfm

bestfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.01.2013
Best Fm nu se închide!
El va continua să emită în sistemul digital.
Sunt multe surprize ce le pregătim!
Mulțumim tuturor celor care sunt alături de noi și de muzica bună!
Best Fm - simply the best!
www.bestfm.ro

#241
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Ce înseamnă la tine digital? Specifica online, deoarece digital are un spectru mai larg de alternative. Nu cred ca o sa va băgați la viitoare concursuri pentru emisie în DAB, nu ca ar fi rău, asta dacă va fi rentabil și oamenii vor avea pe ce sa asculte inclusiv pe viitoare telefoane cu asa ceva.

#242
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,043
  • Înscris: 23.07.2009
Cred ca o sa îl redenumească , după canalul tv disco mix, tot aud pe post jingle cu disco mix (apropo de asta , poate intra postul tv respectiv in must carry, au muzica buna)

#243
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Daca Best FM va ramane in mediul on-line, va fi perfect!
Radioul on-line este viitorul, il asculti oriunde. La noul meu Renault Megane Sedan model 2022, am la bord mediacenter, cu radio, bluetooth, DAB. Pot asculta Best FM si postul de radio la care am playlist, le pot asculta oriunde. Si la cealalta masina, Peugeot 206 din 2004, (luat de nou si asta pe vremea aia), am vechiul dar de calitate radioreceptor Clarion, cumpar maine un modulator FM cu bluetooth, (cel ce-l am acum nu are decat pentru stick si card SD) si ascult ce-mi place! Am pe telefon net nelimitat, orice post de radio on-line il pot accesa fara probleme.
Best FM, bine ca ramaneti alaturi de noi! Sa va dea D-zeu sanatate! Sa ne bucurati cu aceeasi muzica de calitate!Posted Image De receptionat, ne descurcam noi!
Eu am acasa si doua mediacentere AUNA cu INTERNET RADIO, am pe ce sa va scult. Am laptopuri, amplif HI-FI... Nu mor caii cand vor cainii!
Best FM, simply THE BEST!Posted Image

Edited by routerboard71, 11 November 2022 - 21:30.


#244
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,660
  • Înscris: 23.10.2006
Am ascultat si eu vre-o 2 ore in aceasta seara on line acest post de radio. Sper sa ramana la acelasi format si cu acelasi tip de muzica. Felicitari celor sau celui care face playlistul!Posted Image Posted Image

#245
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 16.10.2002

 innesat, on 26 octombrie 2022 - 17:45, said:

Inca se mentine preluarea de pe 88.6 la Sinaia, cu Trinitas de gât. Frumos. Oare cand au facut asta, nu le-a dat la ureche si lor?

Prin propagarea din dimineata asta, se auzea mai bine de 50% Trinitasul din Bucuresti (88,5MHz) pe Bestul din SInaia ce preia din FM - Best FM Ploiesti 88,3MHz.

#246
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Daca a preluat Impuls, se va schimba totul. La sinaia se va schimba cu siguranta emitator- preluare cu server dedicat legat la net, sau radio link dedicat legat la serverul lor de la sediu special pentru insertii de zona.
Din punct de vedere profesional observ ca Dogan se ocupa de impuls, au bani , 104,5 a fot pus la punct, vor avea o acoperire regionala pe 2 judete acum BV-PH.
Singurul abandonat va fi 103,2 al lui Smart care va crapa sau va fi cedat unor fantome .

Edited by Cristy0007, 12 November 2022 - 21:15.


#247
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 23.08.2020
ieri sambata, zi curata, fara propagari
in masina in Buc..pr tuner de passat nici vorba de 88,,3 Ploiesti..semn ca e scazut mult la putere
pe tunerul al doilea ciripea ceva, l am prins bine cat de cat, dar cine mai are dipol deschis..pe vreo masina..ca mine..plus  amplif..e numai la mine asa ceva
si da..l am luat dar slab 88,3 Ploiesti, dar nici 93,9 nu era mai breaz sau 92,8 asta ieri pe dx normal fara propagare
e buna locatia camin alpin sinaia 1400 dar tot asa ca acum cu dipol spre Buc nu sa schimbe directia spre azuga
campina vad ca merge bine 88, 6 dar e de jos nu de pe vreun deal ceva, e zona buna spre brebu alunis daca se vrea poate bate si acolo in zona vilelor de oameni cu bani
bine ca au frecvente care nu se suprapun cu vreun munte ceva precum cozia..au liber la kw cati se pot da

#248
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,391
  • Înscris: 04.05.2017
Cand ai tastat , ai facut-o prin Goggle translate?  
La Best in retea va ramane asa cum este , diferenta va fi de procesoare, retrasmisie si un emitator nou la cota.

#249
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 30.12.2012
Avand in vedere ce au pus pe Postavaru e posibil sa apara si pe 103.2 niste directionale spre Valea Prahovei.

#250
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
cum vor mai asculta pensionarele slagarele anilor 60,70,80,90 fara best fara FM? se vor resemna pe manelele pop-dance romanesti difuzate pe mai toate posturile comerciale.

#251
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
nu mai bagati playlist-ul de craciun? in anii anteriori auzeam melodiile de craciun de la inceputul lui noiembrie.

#252
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,043
  • Înscris: 23.07.2009
Apropo de playlist , sunt puțin off , poate mai schimba si la disco mix playlistul, mai tineam televizorul seara pe București tv , când este retransmisie si par cam același melodii, in aceeași ordine

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate