Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ajutatimaaa!

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Dracee_Dracos2008

Dracee_Dracos2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.11.2010
Buna ziua sint Dana si sint nevoita sa cer iar citeva detalii,deoarece nu m-am lamurit .:
Pe teritoriul americii in Los Angeles la ecala trebuie sa schimb avionul catre destinatia mea finala Miami ,trebuie sa trec prin filtru sau acest lucru se va face la destinatia finala in Miami.? Intreb asta deoarece am o viza B1 dar vreau sa plec pe cont propriu neavind acte care sa ateste de ce ma voi duce in Miami .
Pe teritoriul statelor unite cind schimbi avionul ,la escala treci prin filtru .? Sau doar la destinatie.?
Ce se poate intimpla daca nu am acte sa atest de ce ma duc in Miami.?
De unde as putea face rost de ceva posibile acte pentru a iesi mai usor din toate acestea,si ce fel de acte ma-r avntaja cel mai bine .?


        Va multumesc

#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Si deci pana la urma unde te duci ? SUA sau Elvetia  ? Si de ce deschizi "x" topicuri cu acelasi subiect/identice chiar ? Este impotriva regulamentului :nonobad:

#3
axo

axo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 19.12.2008

View Postlawrence38, on 16th November 2010, 16:16, said:

Si deci pana la urma unde te duci ? SUA sau Elvetia  ? Si de ce deschizi "x" topicuri cu acelasi subiect/identice chiar ? Este impotriva regulamentului :nonobad:
pana la urma sti ce cred eu? :D ... ori nu stie sa navigheze si sa se documenteze.... unde slava domnului a primt destule informatii....ori detine o viza pe 10 ani...nu mai lucreaza la compania care ia rezolvat viza, iar acum vrea sa o intinda in SUA si sa profite de viza...doar ca o apuca frica...daca face cineva verificari si vede ca nu mai reprezinta respectiva companie :)) ...daca e asa....nimic nu reusesti daca nu iti asumi unele riscuri ... in cel mai rau caz daca te prinde o sa te urce in primul avion spre Romania  
Peace!  :peacefingers:

Edited by axo, 18 November 2010 - 10:47.


#4
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011
Daca mai citeste cineva, POE este considerata prima aterizare pe sol american, atunci treci prin formalitati.

#5
flexis

flexis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 18.09.2011
postarea fetei e de 2 ani, cred ca e si maritata acuma.....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate