Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Comision retragere numerar valuta

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Nu merita sa scot lei pentru ca ma usuca la conversie. Pana la urma o sa ii retrag tot in contul bancar, sper sa imi ajunga pana Duminica.

#20
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
De la Intesa San Paolo Bank Citire:


EXCLUSIV este un pachet de produse si servicii unic in piata din Romania ce asigura clientilor un beneficiu simplu si cat se poate de avantajos: comision de retragere ZERO la retragerile de numerar de la bancomatul oricarei banci din Romania si din intreaga lume.

Pachetul Exclusiv ofera accesul la urmatoarele produse si facilitati:
Cont curent in lei si / sau euro
0% comision la retrageri de numerar de la toate ATM-urile din Romania si de oriunde in lume, indiferent de banca
0% comision pentru tranzactiile cu cardul la comercianti in tara si in strainatate
Internet Banking fara comision de subscriere si administrare
Carduri de debit gratuite (pentru primele doua carduri: principal si secundar)
Tarife reduse pentru plati, retrageri de numerar si alte operatiuni curente
Dobanda avantajoasa la disponibilitatile din contul curent
Comision de retragere zero de la orice ATM din România, precum si de la sucursalele bancii in limita lunara a 30.000 Lei sau 8.000 Euro
Pachetul Exclusiv asigura persoanelor fizice toate instrumentele necesare administrarii usoare si avantajoase a resurselor financiare, fie ca primiti salariul in acest cont, fie ca il utilizati pentru operatiunile bancare curente.

Pachetul Exclusiv include un singur cost lunar pentru toate produsele si serviciile incluse:
Gratuit prima luna
29 Lei sau 8 Euro pe luna
Comisionul lunar se reduce cu 50% daca in luna precedenta au fost transferati in contul curent cel putin 300 Lei sau 100 Euro
Acest produs este disponibil oricarei persoane fizice cu vârsta peste 18 ani doar in baza buletinului sau a cartii de identitate.

#21
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013

View PostMaterium, on 16 decembrie 2013 - 20:09, said:

De la Intesa San Paolo Bank Citire:


EXCLUSIV este un pachet de produse si servicii unic in piata din Romania ce asigura clientilor un beneficiu simplu si cat se poate de avantajos: comision de retragere ZERO la retragerile de numerar de la bancomatul oricarei banci din Romania si din intreaga lume.

Pachetul Exclusiv ofera accesul la urmatoarele produse si facilitati:
Cont curent in lei si / sau euro
0% comision la retrageri de numerar de la toate ATM-urile din Romania si de oriunde in lume, indiferent de banca
0% comision pentru tranzactiile cu cardul la comercianti in tara si in strainatate
Internet Banking fara comision de subscriere si administrare
Carduri de debit gratuite (pentru primele doua carduri: principal si secundar)
Tarife reduse pentru plati, retrageri de numerar si alte operatiuni curente
Dobanda avantajoasa la disponibilitatile din contul curent
Comision de retragere zero de la orice ATM din România, precum si de la sucursalele bancii in limita lunara a 30.000 Lei sau 8.000 Euro
Pachetul Exclusiv asigura persoanelor fizice toate instrumentele necesare administrarii usoare si avantajoase a resurselor financiare, fie ca primiti salariul in acest cont, fie ca il utilizati pentru operatiunile bancare curente.

Pachetul Exclusiv include un singur cost lunar pentru toate produsele si serviciile incluse:
Gratuit prima luna
29 Lei sau 8 Euro pe luna
Comisionul lunar se reduce cu 50% daca in luna precedenta au fost transferati in contul curent cel putin 300 Lei sau 100 Euro
Acest produs este disponibil oricarei persoane fizice cu vârsta peste 18 ani doar in baza buletinului sau a cartii de identitate.

Vezi ca se poate retrage euro de la casierie cu comision zero si cu pachetul Lider, (6 ron sau 3 ron daca se alimenteaza contul cu 300 ron lunar), dar numai pana in ianuarie 2014. Din ianuarie, se modifica unele comisioane, iar pt a avea reducerea de 50% la pachetul Exclusiv trebuie sa alimentezi contul cu 1000 ron lunar

#22
logosu

logosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 11.06.2008
Daca poti sa astepti, cea mai avantajoasa e sa faci un depozit pe o luna (la Alphabank de exemplu) dupa care ii scoti fara comision.

#23
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Care mai e situatia in 2017?
E vorba de o suma mare, peste 20 000 euro. Cum ii scot cash cu pierderi minime?
Pot solicita platitorului (e contravaloarea unui teren) sa mi-i depuna in euro la orice banca vreau eu (astept sugestii),
sau sa-mi plateasca in lei si sa-i schimb eu in euro.

Care e varianta optima pentru mine?
Nu vreau sa-i tin in lei nici in seif, nici la banca.

Pot sa-i tin o vreme intr-un depozit, daca ma ajuta cu ceva.

#24
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Tu ii vrei pana la urma cash in euro?

Sau in euro cash sau cont?

#25
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 16.10.2007

View PostRazvan_N, on 20 februarie 2017 - 13:21, said:

Pot sa-i tin o vreme intr-un depozit, daca ma ajuta cu ceva.
Fa-ti un cont la Piraeus, Alpha sau Marfin, faci transferul, deschizi un depozit pe o luna si apoi ii retragi numerar fara comision

#26
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Vreau euro cash cu comisioane minime. Cred ca am aflat smecheria: transfer in lei intre banca lor si a mea, conversia in euro, depozit pe durata mica (o luna), retragere fara comision.
Majoritatea bancilor iau comision la retragere in ORICE situatie (retragere la scadenta sau inainte etc.), dar am gasit totusi doua care nu fac asta la scadenta: Alpha Bank si CEC Bank.

#27
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 16.10.2007
cere sa ti se faca plata in euro. Tu vei pierde cand faci schimbul valutar.
Asta daca ai facut negocierea in euro.

Vezi ca la Marfin nu ai nici un fel de cost.
La Alpha ai comision de gestiune cont curent.

Edited by TheWarrior, 21 February 2017 - 11:10.


#28
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Eu lucrez cu Transilvania, in cazul lor, cea mai convenabila varianta este sa primesti banii in lei (eventual la cursul de cumparare euro de la Transilvania), apoi scoti banii la bancomat in limita a 5000 (?) lei pe zi cu comision zero si la final mergi la o casa de schimb si schimbi in euro la curs mai bun decat la banca.

#29
Zexion

Zexion

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.10.2015

View Postyndy, on 21 februarie 2017 - 12:59, said:

Eu lucrez cu Transilvania, in cazul lor, cea mai convenabila varianta este sa primesti banii in lei (eventual la cursul de cumparare euro de la Transilvania), apoi scoti banii la bancomat in limita a 5000 (?) lei pe zi cu comision zero si la final mergi la o casa de schimb si schimbi in euro la curs mai bun decat la banca.

Aceasta mi se pare cea mai utila metoda.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate