Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

BlackBerry App World

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
In sfarsit :thumbup: http://www.blackberr...ability_en.html

#38
neasuciu

neasuciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 20.04.2009
Baieti (si fete  :) ) stiti o aplicatie de vreme care sa si functioneze?
Am un BB 8520 - si am instalat the weather channel - si pot sa confirm ca aplicatia nu este tocmai actualizata (sau sa spunem ca informatia nu este corecta).
Pe un BB8900 am avut aplicatia accuweather de care eram foarte multumit. Asta insa...
Va intreb deoarece nu as vre sa descarca chiar toate aplicatiile din appworld si apoi sa le incerc pe fiecare.
Sunt dispus sa aud si pareri despre aplicatii platite...

Edited by neasuciu, 11 March 2011 - 16:04.


#39
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010

View Postneasuciu, on 11th March 2011, 16:03, said:

Baieti (si fete  :) ) stiti o aplicatie de vreme care sa si functioneze?
Am un BB 8520 - si am instalat the weather channel - si pot sa confirm ca aplicatia nu este tocmai actualizata (sau sa spunem ca informatia nu este corecta).
Pe un BB8900 am avut aplicatia accuweather de care eram foarte multumit. Asta insa...
Va intreb deoarece nu as vre sa descarca chiar toate aplicatiile din appworld si apoi sa le incerc pe fiecare.
Sunt dispus sa aud si pareri despre aplicatii platite...
pe acelasi model de telefon utilizez The Weather Network si merge f.bine,e free

#40
neasuciu

neasuciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 20.04.2009
Nu am gasit decat the weather channel - gratuit si cu bani.
Intrebarea mea era daca informatiile pe care ti le da aplicatia sunt corecte (informatii pentru Romania - si in special Bucuresti).

O s-o incerc oricum.
update - acum folosesc Be Weather - care imi arata -1 grad iar pe display-ul din masina aveam +4 grade si pe telefonul unui coleg (HTC DEsire HD) +4 grade.
The weather channel nu arata informatii corecte! Aceeasi discrepanta observata...

Alte pareri?

Edited by neasuciu, 12 March 2011 - 09:29.


#41
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010

View Postneasuciu, on 12th March 2011, 09:26, said:

Nu am gasit decat the weather channel - gratuit si cu bani.
Intrebarea mea era daca informatiile pe care ti le da aplicatia sunt corecte (informatii pentru Romania - si in special Bucuresti).

O s-o incerc oricum.
update - acum folosesc Be Weather - care imi arata -1 grad iar pe display-ul din masina aveam +4 grade si pe telefonul unui coleg (HTC DEsire HD) +4 grade.
The weather channel nu arata informatii corecte! Aceeasi discrepanta observata...

Alte pareri?
Eu cred ca arata desul de bine,depinde la ce interval se face update la aplicatie si la serverul pe care il foloseste aplicatia.M-am uitat si la vremea de pe ymess si era aceeiasi.Depinde,masina poate era in soare ,temperatura nu poate sa fie exacta,nu ? sunt maxime si minime.Din cate stiu temp se masoara la umbra la 1.5 m de sol.

#42
neasuciu

neasuciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 20.04.2009

View Postcotzomyn, on 12th March 2011, 14:52, said:

Eu cred ca arata desul de bine,depinde la ce interval se face update la aplicatie si la serverul pe care il foloseste aplicatia.M-am uitat si la vremea de pe ymess si era aceeiasi.Depinde,masina poate era in soare ,temperatura nu poate sa fie exacta,nu ? sunt maxime si minime.Din cate stiu temp se masoara la umbra la 1.5 m de sol.
crede-ma cand spun ca diferentele sunt mari intre realitate si ceea ce afiseaza aplicatiile astea. De exemplu pe 8900 cu accuweather instalat diferentele erau foarte mici (0.5 - 1 grad celsius). SI ti-am zis, comparatia nu am facut-o si nu o fac doar cu masina - ci si cu alte aplicatii de pe alte smartphone-uri.
Singura varianta ramane sa le incerc pe toate :death:

#43
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Eu folosesc pt vreme asta http://appworld.blac...nt/3241?lang=en . E free si interesanta.
A aparut si aplicatia asta http://appworld.blac...t/20844?lang=en care ofera optiuni interesante in cazul in care pierzi sau iti fura telefonul.

Edited by tudorMembruAnonimutz2000, 24 March 2011 - 11:36.


#44
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Stiti cumva vreo aplicatie pentru vreme prin intermediul careia sa-mi apara pe homescreen temperatura ca un notifier gen alarma activata?

Edited by paul_kelso, 24 March 2011 - 11:30.


#45
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.08.2004

View Postpaul_kelso, on 24th March 2011, 11:30, said:

Stiti cumva vreo aplicatie pentru vreme prin intermediul careia sa-mi apara pe homescreen temperatura ca un notifier gen alarma activata?
eu folosesc weather plus 2.0. arata bine temperaturile, se poate pune si ca wallpaper cu informatii, arata temperatura si pe inconita direct. varianta ''pro'' are mai multe optiuni

#46
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Danke

#47
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.08.2004

View Postpaul_kelso, on 24th March 2011, 16:23, said:

Danke
cu placere

btw, foarte misto de cand merge app world si la noi (si mai ales fara bis :P). se gasesc o gramada aplicatii :)

Edited by thechaser, 24 March 2011 - 16:26.


#48
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Da, din pacat programul sugerat de tine cere OS 5. :(

#49
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.08.2004

View Postpaul_kelso, on 24th March 2011, 16:52, said:

Da, din pacat programul sugerat de tine cere OS 5. :(
eu il am pus pe 6..sau tu ai mai jos de 5?

#50
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Am 4.6.1 pentru facebook :P

#51
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.08.2004
:)) pune-ti ceva mai bun si foloseste snaptu pentru facebook :)

#52
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Pai mi-e sa nu-l stric. Nu ma pricep deloc la partea de instalat/ schimbat OS. Telefonul a fost initial blocat in vodafone, iar eu sunt pe Orange. Pierd decodarea?

#53
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.08.2004

View Postpaul_kelso, on 24th March 2011, 17:19, said:

Pai mi-e sa nu-l stric. Nu ma pricep deloc la partea de instalat/ schimbat OS. Telefonul a fost initial blocat in vodafone, iar eu sunt pe Orange. Pierd decodarea?

nu pierzi decodarea. este simplu de pus un os nou...
nu am timp acum sa scriu pasii, dar gasesti pe forums.crackberry.com tutoriale pentru tot.
daca nu te descurci o sa scriu eu pasii aici mai pe seara sau maine, in functie de timpul care il am.

#54
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Il iau la citit :) Pot reveni la OS-ul de acum?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate