Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Cat timp a durat pana v.ati mutat impreuna?

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
la prima -4 ani ,la a doua ,3 saptamani .

#38
annnemaria

annnemaria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 10.01.2015

View Postcostina12, on 15 noiembrie 2010 - 10:51, said:

Multi vorbesc 5-6 poate mai multi ani dar nu se hotarasc sa faca pasul cel mare ...de ce?
:))))))))))))Aia sunt oameni incapabili.Ce inseamna la tine pasul cel mare?Mutat impreuna sau casatorie cu acte?Cand stai cu cineva in casa esti ca si casatorit doar hartia lipseste.Iar acest pas mare cu cat il faci mai repede cu atat mai bine .De ce?Pentru ca doar atunci cand locuiesti cu cineva in casa il vei cunoaste cat de cat..asa daca o arzi aiurea si stai 2-3 ani de vorba cum zici tu..iar apoi te muti si iti dai seama ca nu e cum credeai ..ti-ai pierdut anii din viata degeaba.Solutia e urmatoarea:Te cunosti..te intalnesti 1 luna,doua dupa care te muti impreuna sa vezi cum sta treaba.Iar daca pasul cel mare te referi la casatorie ..aia o faci cand vrei..e usor sa semnezi o hartie ,mai greu e sa intretii o relatie,o casnicie.Adica sa o intreti la modul chiar frumos .nu sa stai doar ca asa trebuie sau din alte motive..Asa ca...da-i bataie:)

#39
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 15.02.2007
O saptamana, o luna, 2 ani, o saptamana, o zi.

#40
Mona-lisa

Mona-lisa

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 17
  • Înscris: 31.12.2015
Eu dupa 7 zile i-am umplut dulapul cu haine si i-am rearanjat dulapul. Evident a ramas cu spatiul mai mic. :))

#41
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
patty, ce tot iti schimbi conturile?

#42
Mona-lisa

Mona-lisa

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 17
  • Înscris: 31.12.2015
Cred ca ma confunzi.

#43
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Bine Jacinth :lol:

#44
Lorothy

Lorothy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.01.2016
Eu am incercat sa gasesc o relatie in care sa ma mut de la prima intalnire :)

#45
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postcostina12, on 15 noiembrie 2010 - 11:16, said:

cunosc pe cineva care a avut o relatie de 9 ani ,dupa care au hotarat sa faca nunta iar apoi totul s.a schimbat intre ei....dupa 2 luni de la nunta s.au despatit....poate de aceea multi nu vor sa faca pasul mare al casatoriei ... Posted Image
qed

#46
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Eu din prima zi. A fost cum sa zic, "electric", o chimie si o atractie reciproca, soarta, fiecare sau ambele....
Statea singura, ma rog cu sora ei, intr-un apartamant al unei rude plecate..
La nici o saptamana am adus-o in casa mea, sa i-o prezint mamei. Si i-am precizat ca e ceva serios, sa nu faca vre-o nefacuta.
Asta pt ca mama mea e o tipa de otel. Nu ii vinzi foarte usor gogosi. Si nici eu nu sunt prea dus la biserica, genul "sezi mumos Bubico". NU STAU ca vrei tu. Iar adevarul e a contat mult ca si mama a placut-o.
Mai avusesem niste experiente in care mama a zis, nu prea, si in timp s-a dovedit ca avusese presentimente corecte..
Dupa vre-o 2 luni m-a rugat sa ma prezinte tatalui ei. Am inteles clar, dar la o adica de ce nu. Banuiam ca o sa ajungem la altar..Eu aveam deja 30 ea, 24 si fiecare cate un job.
Chiar, atunci fumam, cel putin 3 pachete in 2 zile. Asa ca mai bine scriu sudam. Depanam in draci, asa ca salariu de la job era ceva asa, acolo.
Cel putin triplu fata de al ei, de cersetatoare stiintifica debutanta. Acum s-a schimbat modificarea. Eu nu mai depanez, ea a fost promovata.
Dar m-a rugat sa nu nu fumez in fata tatalui ei, care fiind bolnav trebuie sa se lase.
Am zis OK si cand omul mi-a oferit o tigara am zis ca ma lasasem. Culmea e ca m-am lasat pe bune dupa cateva luni. Din noiembrie 94 nu am am mai fumat.
Cand am ajuns in casa tatalui ei, omul mi-a mai oferit o tigara. Asa ca i-am refuzat-o, "pai nu v-am zis ca nu mai fumez? Credeati ca va mint?"
A fost bine ca a fost "casa ei", pt ca a putut sa incerce si a rateze unele feluri de mancare, de ex ciorba de burta, pana sa invete cum..
Nomal ca la prima, o apa fiarta cu ceva, am incurajat-o. Daca o criticam, o rupeam. Asa a mai facut si altele, pana cand a reusit..
Ajunsa in casa mamei mele, cam cu 3  luni inainte de nunta, a inghitit niste observatii despre gatit..Dar i-am zis ca si eu in electronca mea am inghitit mistori grele..Dar ca am bagat la cap si dupa un timp au venit altii sa ma intrebe..
Adevarul e ca nu e bine sa stai cu parintii.
Dupa cativa ani si eu ma saturasem ca mama sa se bage si sa imi strice socotelile.
Pana la urma eu/noi ma certam eu/noi ne impacam.
Noroc ca a murit tatal meu, -ai meu erau divortati de peste 30 de ani- si ne-am mutat..
Culmea e ca acum relatia ei cu maica-mea s-a imbunatatit spectaculos. Asa ca uneori sar ambele pe mine, hi, hi, adica ufff.
Pe scurt, suntem impreuna de aprioape 22 de ani si in octombrie vom face 21 de la nunta. Avem un plod de 19..
In timpul asta am trait de toate.. Si zile cu discutii incinse, dar si nopti fierbinti
Dragostea initiala s-a modificat in respect si admiratie, pretuire..
A, ca rad de ea, fa prima la dreapta, si trece de strada si ma intreba eu cand sa virez, pai prima la dreapta, ce insemna prima la dreapta, si in timpul asta mai trece de o strada, asa ca eu iau foc..si ea, de ce te enervezi, nu vezi ca nu esti in stare sa imi explici clar....
Cand am ajuns la job turbasem. Noroc cu colegi, insurati mai de mult."asa sunt muierile, tu ai putut sa dansezi si sa bei toata noaptea, daca vroia sa conduci, zi mersi ca a ma nu are nici carnet, deci nu pot sa ma bucur si eu".....
Pe scurt, in ciuda fazei asteia si a altora,pt ca de, asa sunt muierile, am avut o BAFTA chioara cu ea.
Si ea cu mine, normal...

Edited by Prien, 19 May 2016 - 08:51.


#47
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
O saptaluna. Cu cat mai repede cu atat mai bine, dar atunci va puteti cunoaste bine si puteti vedea daca treaba poate functiona pe termen lung. Restul e can-can.

#48
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
O săptămână. Știam de la a doua întâlnire că ea e „aleasa”. Așa că i-am cerut să se mute cu mine, ceea ce a și făcut în aceeași zi.

#49
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015

View PostSOCRATE_MMXII, on 12 iulie 2016 - 22:06, said:

Știam de la a doua întâlnire că ea e „aleasa”.

Si cu alea de dinainte ce nu a mers ? Ce simteai ca lipseste ? Erau prea plictisitoare ?

#50
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Io întotdeauna am știut „citi” o persoană, de la o simplă  privire. N-am dat greș niciodată. Realizam repede că respectiva e „artificială”. Iar vremurile mi-au confirmat acest lucru. Ani mai târziu le-am revăzut pe unele, tot singure, tot...căutând.

Edited by SOCRATE_MMXII, 13 July 2016 - 09:04.


#51
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
Am cunoscut-o de craciun si s-a mutat la mine de anul nou. Adica a venit si nu a mai plecat :lol:
Abia dupa 1.5 luni si-a adus si lucrurile, intre timp mergea la camin doar ca sa isi schimbe hainele si sa le spele.

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Well, am flirtat vreo doi ani, amandoi fiind implicati in relatii, asa ca atunci cand ne am dat seama ca e ceva mai mult decat flirt, ne am si mutat impreuna. Deci as putea spune ca ... din prima zi. Dupa ce ne am si futut. :D

#53
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View PostMembruAnonim, on 25 septembrie 2016 - 14:56, said:

Well, am flirtat vreo doi ani, amandoi fiind implicati in relatii, asa ca atunci cand ne am dat seama ca e ceva mai mult decat flirt, ne am si mutat impreuna. Deci as putea spune ca ... din prima zi. Dupa ce ne am si futut. Posted Image

E vorba de Sotz?

Prima zi si aici. Cred ca asta este reteta succesului :D

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dupa prima intalnire prietenele ei i-au zis "cu asta te mariti", pentru ca nu era genul usuratic, greu placea pe cineva. Eu porcul eram intr-o relatie si dupa aprox. un an de cand nu ne mai vazusem am reluat legatura intre timp liber fiind. In 8 luni a schimbat orasul si ne-am mutat impreuna. Dupa 3 ani ne-am casatorit. Acum implinim 11 ani de relatie...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate