Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA
 Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...
 Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...
 Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Problema iATKOS V7

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

prestigio20

prestigio20

New Member

• Grup: Members
Vreau sa instalez iATKOS V7 si nu reusesc.. inainte sa inceapa instalarea imi apar aceste randuri.

Ce ar trebui sa fac?De la ce apar acestea?

Attached Files

andreigherghe

andreigherghe

Think different

• Grup: Senior Members
Deoarece Leopard-ul nu este facut sa functioneze pe PC-uri, si e incompatibil cu multe configuratii. Leopard-ul e facut sa functioneze numai pe Mac-uri.
In cazul tau, e incompatibil cu placa video, de aceea da panica de kernel.
Incearca alta versiune: Kalyway, iDeneb, iPC, etc

Champy0n

Champy0n

Active Member

Nu crezi că ești cam succint ? E ca și cum te-ai duce la un medic și i-ai spune: "sunt bolnav. ce p888 mea am ?"

Ce setări ai pus la instalare ? Bootloader ? Configurație PC ?

prestigio20

prestigio20

New Member

nu cred ca am pus nici o setare la instalare...

am un sempron 3000+ placa video gf fx5500 si 1.25 gb ram

Champy0n

Champy0n

Active Member

Păi aici e problema. Crezi că e a?a de u?or să instalezi o distribu?ie hackintosh ? Dacă chiar ai nevoie de mac os x, te vei duce întâi pe forumurile speciale pentru a?a ceva (insane mac, hackint0sh, osxproject), te vei interesa acolo de compatibilitatea dintre sistemul tău ?i iAtkos, te vei uita la ghidul de instalare ?i eventual vii aici cu întrebări concrete. Părerea mea e că a?a e corect. Dacă vrei ceva te interesezi cum se face, nu mură în gură.

EDIT: Acum am aruncat o privire mai atentă asupra componentelor: sunt 90% sigur că o placă video a?a veche e incompatibilă. ?i procesorul nu are virtualizare. But then again, încercarea moarte n-are.

Edited by Champy0n, 15 November 2010 - 15:43.

embibi

embibi

Junior Member

View Postprestigio20, on 15th November 2010, 08:05, said:

Vreau sa instalez iATKOS V7 si nu reusesc.. inainte sa inceapa instalarea imi apar aceste randuri.

Ce ar trebui sa fac?De la ce apar acestea?

1. Afla ce drivere/patch-uri trebuie sa bifezi pt sistemul tau, inclusiv pentru placa video
2. Pentru o bootare corecta in meniul de instalare asigura-te ca sistemul tau este setat pe un singur Core in Bios
3. Nu este greu dar daca nu cunosti pare... Pentru mai mult, intereseaza-te pe internet pe forumuri specializate, cum a spus colegul :)

Edit: pe sistemul asta vechi sigur merge, dar nu este iATKOS solutia. O alta versiune 10.5.6 este; insa nu este loc pt astfel de dezbateri pe acest topic.

Edited by embibi, 28 November 2010 - 17:05.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate