Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Cat de multumiti sunteti de Vodafone?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
3544 replies to this topic

Poll: Cat de multumiti sunteti de Vodafone? (1576 member(s) have cast votes)

Cat de multumiti sunteti de Vodafone?

  1. Sunt foarte multumit (251 votes [15.60%])

    Percentage of vote: 15.60%

  2. Multumit (471 votes [29.27%])

    Percentage of vote: 29.27%

  3. Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul (445 votes [27.66%])

    Percentage of vote: 27.66%

  4. Este groaznic, abia astept sa scap de el (442 votes [27.47%])

    Percentage of vote: 27.47%

Vote Guests cannot vote

#3241
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
Este nelimitat daca esti rentabil. Toate retelele aplica metoda asta. Daca vrei sa vorbesti nelimitat faci 2 abonamente pe acelasi nume si de pe unul suni 24 din 24 si pe celalalt primesti de unde ai sunat 24 din 24 si nu ai probleme deoarece se compenseaza apelurile date cu cele primite.

#3242
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postcald, on 16 februarie 2018 - 21:13, said:

Utilizarea rezonabila la apelurile nelimitate este sa pastrezi un raport de minim 2 minute date la 1 minut primit din aceiasi retea unde suni (internationala).
In mintea lor utilizare rezonabila.

#3243
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
E tare asta.. Cu nelimitatul rezonabil :)) eh Romania, nu e nimic de mirare.

#3244
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Interesant este ca se gasesc oameni care descifreaza si o logica in toata mizeria asta, "nelimitat daca esti rentabil", auzi... Daca ar crea abonamente cu un numar finit de minute (fie ele si 5000, 10000), ar scapa de probleme, insa ei mint ca este nelimitat, apoi te pot bloca discretionar si dupa cateva sute de minute.

#3245
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004
Daca inchei un abonament, iti vor spune ca ai minute nelimitate in convorbirile mobile si chiar in SEE. Daca ii descosi, afli ca utilizarea acelor minute nelimitate in spatiul SEE, este supusa unei politici de utilizare rezonabila. Numai ca daca intrebi ce inseamna acea utilizare rezonabila, fiecare va explica ceea ce a inteles, nefiind o abordare unitara ca in cazul datelor mobile unde exista o formula de calcul.
Deci, poate userul Vodafone ne lumineaza si pe noi consumatorii cu o explicatie a modului de utilizare rezonabila a convorbirilor in SEE!

Edited by razec, 17 February 2018 - 12:12.


#3246
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postbrasoveanul, on 17 februarie 2018 - 10:59, said:

se gasesc oameni care descifreaza si o logica in toata mizeria asta, "nelimitat daca esti rentabil", auzi...
Sindromul Stockholm.

#3247
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004
Dat fiind ca astazi a inceput o noua perioada de facturare, atasat va prezint continutul abonamentului meu.
Va rog sa remarcati ca numai la datele mobile exista o info in care se precizeaza ca am dreptul sa utilizez in SEE numai 3.43 GB, la minutele de convorbiri
nefiind mentionat absolut nimic. De altfel si luna trecuta cand m-au taxat suplimentar pentru traficul de date, limita nu fusese atinsa

Attached Files


Edited by razec, 17 February 2018 - 12:27.


#3248
cald

cald

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.02.2014
O sa dau caz concret pentru cei care jignesc aiurea. Acum cativa ani, in abonamentele nelimitate de la vodafone era inclus si Israelul, am facut abonamente si am vorbit o medie de 400-500 minute si am primit putine minute deoarece mai foloseam o retea. Am fost blocat, m-am interesat la cineva destul de avizat care nu da cu matura la vodafone, si mi-a spus ca voi fi blocat in permanenta deoarece nu sunt rentabil si nu pot fi taxate apelurile. Solutia - cea scrisa mai sus sau reziliere. Daca nu ati trecut prin asta, nu aveti de unde sa stiti cum e.

#3249
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
In primul rand, nu a jignit nimeni, sau esti tu ultrasensibil. In alta doilea rand, exemplul tau confirma ce am spus, exact despre asta este vorba, toate aceste oferte in care apare adjectivul "nelimitate" sunt pacaleli care au rolul de a atrage consumatorul dornic de a mai consuma un nou abonament.

#3250
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postbrasoveanul, on 17 februarie 2018 - 16:05, said:

consumatorul dornic de a mai consuma un nou abonament.
De a nu consuma un abonament.

#3251
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Da, de a nu-l consuma conform sloganului din denumirea lui comerciala. :)

#3252
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Sa vedeti ce a pățit u amic. El pleacă cate 3 luni în Italia la muncă. Are 3 abonamente vodafone dintre care doar 1 în roaming.  A vorbit cu cei de la Vodafone în toamna si iau spus că îl supataxeaaza. Nu a fost nici o problemă, a plătit facturile cu suprataxa ( chiar si 600 lei). Problemă a apărut în urma cu cateva zile când cei de la Vodafone au binevoitor sa ii taie roamingul. A fost mama lui la Vodafone Ploiesti si i sa spus ca cei de la Vodafone Italia au tăiat accesul la Roaming.  Sa dus si el la reprezentanta Vodafone Italia si aceeia au zis ca Vodafone Romania a tăiat accesul la Roaming.  Asa ca a facut reclamație la ANPC si la Ancom.  Sper sa rezolve problema

#3253
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postmadalinmdl1, on 17 februarie 2018 - 22:02, said:

A vorbit cu cei de la Vodafone în toamna si iau spus că îl supataxeaaza. Nu a fost nici o problemă, a plătit facturile cu suprataxa ( chiar si 600 lei).
Trebuia sa plateasca in avans ca sa le forteze mana sa nu-l suspende.

#3254
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Si daca am luat telefon de la ei,si ma trezesc ca ma suspenda?  Fac reziliere?  Si tel ramane cadou...nu le platesc nimic fara servicii oncluse evident. Pe prepay macar sti ce ai pana la 2500 ce vrei tu...                    App. La ab red15 4,2 gb trafic date este tot internetul la general?, asa imi scrie 3,5 internet mobil,si nu vad diferenta sau e de la gripa acum,stiu eu :).

#3255
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 07.07.2008
Stai linistit crd ca se chinuie la greu Vodafone sa scape de clientii lor anul acesta 2018............tocmai ce am vorbi cu o duduie...si ea nu intelegea unde este baiul ca de ce eu le spun ca o sa imi portez numarul in viitorul apropiat....daca nu vor, nu vor, daca ei nu au nevoie de oameni care utilizeaza roaming-ul la cartla din Asia si care vor acces in SEE fara costuri dubioas asta este.....

#3256
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004
Vodafone, ma mai loveste inca o data cu factura marita! Acum ma taxeaza cu 10 euro pentru 1.6Gb in roaming si 5,8 euro pentru apeluri in roaming.
Am sunat la relatii clienti si o duduie imi spune ca deoarece am fost notificat ca nu am folosit in mod rezonabil serviciile de roaming, de la acea data
la fiecare iesire a mea din tara, voi fi taxat. Deci eu acum platesc un abonament cu ceva gratuitati in roaming degeaba!

#3257
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Cartela e sfanta pt roaming.

#3258
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Normal pe prepay nu au de unde sa ciupeasca,poti renunta oricand...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate