Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cat de multumiti sunteti de Orange?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
5464 replies to this topic

Poll: Cat de multumiti sunteti de Orange? (1608 member(s) have cast votes)

Cat de multumiti sunteti de Orange?

  1. Sunt foarte multumit (250 votes [15.09%])

    Percentage of vote: 15.09%

  2. Multumit (534 votes [32.23%])

    Percentage of vote: 32.23%

  3. Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul (431 votes [26.01%])

    Percentage of vote: 26.01%

  4. Este groaznic, abia astept sa scap de el (442 votes [26.67%])

    Percentage of vote: 26.67%

Vote Guests cannot vote

#5023
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Orange stabileşte noi standarde de viteză, calitate şi fiabilitate ale reţelei



20.03.2019
Orange a fost desemnată de către doi auditori externi, LCC International și Sytemics-PAB, drept cea mai bună reţea din România pentru calitatea serviciilor de voce şi date.
Această realizare a fost posibilă prin investițiile continue în rețea. Astfel, în 2018, creşterea gradului de acoperire la nivel naţional a reţelei 4G a fost prioritară, ajungând la finalul anului la 96.9%.
În trimestrul 4 din 2018, traficul 4G a reprezentat ~80% din totalul traficului de date din reţea. Față de anul 2017, în 2018 traficul de internet mobil a înregistrat o evolutie anuală de +80%.
Extinderea rețelei și menținerea calității serviciilor au permis unui număr din ce mai mare de utilizatori să fie conectați la ceea ce este important pentru ei. Astfel, în 2018, 800.000 de locuitori noi din aproximativ 1700 de localități au fost conectaţi la reţeaua 4G, iar peste 3000 de localități și 80 de orașe noi beneficiază acum de performanţele reţelei 4G+.
“Mai presus de certificări, cifre şi statistici, principalul barometru pentru noi este satisfacţia clienţilor Orange şi experienţa pe care o au în reţea atunci când folosesc serviciile şi soluţiile noastre. De aceea, atenţia noastră se îndreaptă spre extinderea şi dezvoltarea reţelei 4G/4G+, accesul la internetul de mare viteză contribuind la reducerea decalajului digital, în special în zonele rurale, dar şi la dezvoltarea economică a acestora.” a declarat Emmanuel Chautard, Orange Chief Technology Officer.
Pentru clienţii Orange, aceste investiţii s-au tradus în performanţe îmbunătăţite ale serviciilor mobile de voce şi date, creşterea vitezei de transfer în oraşele ce au beneficiat de acces la reţeaua 4G+, dar şi printr-o acoperire mai extinsă. În cifre, investiţiile pe care Orange le-a realizat în 2018 în reţea au însemnat:
  • peste 100 de antene nou adăugate
  • peste 500 de locaţii noi dotate cu tehnologie 4G
  • peste 450 de locaţii noi dotate cu tehnologie 4G+

Certificări de reţea – Systemics PAB şi LCC
Realizate în perioada octombrie – noiembrie 2018, în 22 dintre cele mai populate oraşe din ţară, dar şi pe drumurile de legătură dintre acestea, măsurătorile efectuate de către auditorul independent Systemics-PAB au evaluat performanţele serviciilor mobile de voce şi date ale principalilor operatori de telecomunicaţii din România.
Scorul general de 97.81% obţinut pentru calitatea serviciilor de voce şi date, plasează Orange şi de această dată pe primul loc în rândul operatorilor din România, în ambele categorii evaluate.
În completarea acestei certificări, Bob Gallagher, Senior Performance and Optimization Manager, responsabil cu coordonarea campaniilor de benchmark la nivelul grupului Orange a declarat: „În urma măsurătorilor pe care le-am realizat în toate cele 22 de reţele din Europa, am constatat că Orange România a setat noi standarde în ceea ce priveşte viteza, calitatea și fiabilitatea reţelei. Astfel, a stabilit cele mai înalte standarde şi cel mai bun scor pe care l-am văzut până acum”.
Alături de această certificare, auditul LCC Internaţional realizat în 34 de zone metropolitane şi rurale din România, confirmă Orange ca fiind „Furnizorul de servicii de voce şi date #1 din România”. Măsurătorile au fost realizate în perioada 27 noiembrie – 18 decembrie 2018, testând serviciile de web browsing, streaming de conţinut video, servicii de upload și descărcarea de fișiere HTTP, folosind smartphone-uri compatibile cu rețelele 4G+/4G/3G/2G.
Orange România obţine pentru al cincilea an consecutiv certificarea pentru cea mai buna reţea din partea LCC International şi pentru al treilea an consecutiv pe cea din partea Sytemics-PAB, ambele recunoscând Orange drept reţeaua cu cele mai bune servicii de telecomunicaţii mobile din România.

https://www.orange.r...e-reĹŁelei-1097

#5024
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010
Dintr-o sursa sigura ,am auzit ca stocul de accesorii pentru S10e,S10 si S10+ se v-a reface dupa ce expira voucherele oferite cadou de Orange la precomandarea celor 3 terminale amintite.
Adica dupa 30 aprile 2019.
Sa vedem cat de adevarat e zvonul.

#5025
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Dupa mai bine de 2 ani in reteaua Orange si dupa viteza cu care implementeaza noile tehnologii, nu pot decat sa multumesc echipei Orange. Sunt un client extrem de fericit, Good Job Orange !

#5026
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018
Stimabile, nu serviciile unei companii te fac fericit ci modul cum iti traiesti viata ;)

#5027
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postdanutz34, on 28 martie 2019 - 19:51, said:

Stimabile, nu serviciile unei companii te fac fericit ci modul cum iti traiesti viata Posted Image

Fericit in relatia cu Orange, cred ca am fost destul de explicit, dar multumit era un cuvant mai bine ales.

Edited by Catean, 28 March 2019 - 20:58.


#5028
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Merge și fericit. Eu când primesc bonus trafic de net de la Orange,sunt fericit. Când primesc un smartphone prin curier de la Orange,sunt fericit. Când reușesc să negociez un abonament Orange,sunt fericit. Mie nu-mi trebuie vile și piscine că sa fiu fericit. Sunt fericit cu serviciile Orange și mi-e de ajuns.



#5029
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
El oricum e fericit cu mocaciunile de la voda. Sa fie bine sa nu fie rau :))

#5030
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018

View Postpopascu, on 28 martie 2019 - 21:14, said:

Merge și fericit. Eu când primesc bonus trafic de net de la Orange,sunt fericit. Când primesc un smartphone prin curier de la Orange,sunt fericit. Când reușesc să negociez un abonament Orange,sunt fericit. Mie nu-mi trebuie vile și piscine că sa fiu fericit. Sunt fericit cu serviciile Orange și mi-e de ajuns.
Si atunci de ce nu iti mai faci 2-3-4 abonamente pentru ca fericirea sa fie dubla, tripla, cvadrupla.
Ca tot e la moda cvadruplarea la ei.

Apropo, nu stiu de ce s-au oprit aici.
Oare nu au auzit de cvintuplu sau sextuplu?

Ca doar e simplu: impatresc si apoi cvadrupleaza si uite asa iese de 4 ori mai mult :D
Nu de alta dar ar impresiona mai mult pe doritorii de senzatii tari.


Si cand platesti factura esti fericit pentru ca poti sa-ti cumperi fericirea? Posted Image

View PostCatean, on 28 martie 2019 - 20:58, said:

dar multumit era un cuvant mai bine ales.
Well, asa mai zic si eu Posted Image

Edited by danutz34, 28 March 2019 - 21:22.


#5031
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Asta e ca aia cu dublu nelimitat :))

#5032
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Băieți,haideți să păstrăm topicul curat. Mulțumesc.

#5033
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018

View Postpopascu, on 28 martie 2019 - 21:24, said:

Băieți,haideți să păstrăm topicul curat. Mulțumesc.
E de ras daca nu ar fi de plans dar pentru unii nu e suficient nelimitat.

View Postpopascu, on 28 martie 2019 - 21:24, said:

Băieți,haideți să păstrăm topicul curat. Mulțumesc.
Faci pe lupul moralist?

Edited by danutz34, 28 March 2019 - 21:27.


#5034
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postpopascu, on 28 martie 2019 - 21:14, said:

Merge și fericit. Eu când primesc bonus trafic de net de la Orange,sunt fericit. Când primesc un smartphone prin curier de la Orange,sunt fericit. Când reușesc să negociez un abonament Orange,sunt fericit. Mie nu-mi trebuie vile și piscine că sa fiu fericit. Sunt fericit cu serviciile Orange și mi-e de ajuns.
Off,deci fericirea ta se rezuma la chestii materiale,sa inteleg?E doar o iluzie.Cum a spus și danutz,fă-ți și abonamente de 50-60 de euro,daca ești atât de fericit.Trebuie să îți mai măresti puțin orizontul.Si sunt alte chestii mult mai importante în viață decât vilele și piscinele,nu știu de ce ai simțit nevoia musai pe astea sa le menționezi.

Edited by Vlad_22, 30 March 2019 - 14:04.


#5035
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Eu sunt de la țară.

#5036
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
😀App..eu am primit 5GB bonus pt caderea retelei dar nici nu ma multumeste si nici nu ma fericeste, mai aveam 200GB.

Edited by danielzgk, 30 March 2019 - 16:47.


#5037
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Da' ce te mulțumea Daniel,un Galaxy S10+ poate? :)

Edited by popascu, 30 March 2019 - 17:54.


#5038
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
Nu e prea mare, un s10 am primit de ziua mea😀🍻 si am fost fericit!

Edited by danielzgk, 30 March 2019 - 19:00.


#5039
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Bravo man. Eu de ziua mea am primit o Cola,un Snickers și o urecheala fiindcă scăpasem caprele in tarlaua unui vecin ce semănase lucerna.

#5040
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
Buna asta😀
Si revenind la subiect, eu sunt multumit de orange, cu bune si rele. Am incercat si celelalte retele. Am ab la ei din '98.

Edited by danielzgk, 30 March 2019 - 22:36.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate