Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Cat de multumiti sunteti de Orange?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
5470 replies to this topic

Poll: Cat de multumiti sunteti de Orange? (1609 member(s) have cast votes)

Cat de multumiti sunteti de Orange?

  1. Sunt foarte multumit (250 votes [15.08%])

    Percentage of vote: 15.08%

  2. Multumit (535 votes [32.27%])

    Percentage of vote: 32.27%

  3. Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul (431 votes [26.00%])

    Percentage of vote: 26.00%

  4. Este groaznic, abia astept sa scap de el (442 votes [26.66%])

    Percentage of vote: 26.66%

Vote Guests cannot vote

#5005
paulleu

paulleu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.12.2018
dupa multi nervi ,in sfarsit s-a rezolvat,
am internet normal,cu router huawei b310 care isi face treaba foarte foarte bine,intr-o zona de munte,dificila.
am avut net de sarbatori,am adus si un telefon nou-nout acasa pt.ca am trecut de la prepay la abonament.
dupa ce am depasit tracasarile inerente care au rezultat de la un prim abonament nefericit(net11 cu modem in loc de home net cu router...),
pentru ca nu s-a inteles clar ce cautam...acum suntem foarte multumiti,toti ai casei.
recomand cu incredere pentru cei din zone montane sau rurale,sa incerce aceasta varianta.
in oras,intre un abonament fbra rds si telekom,cunoscutii mei ma asigura ca rds este superior.
insa,repet,daca stati undeva mai izolat unde nu puteti avea fibra(sau nu va convine abonamentul),varianta aceasta este de luat in seama serios.

ca sa nu patiti ca mine,cereti si verificati: abonament HOME NET CU ROUTER HUAWEI B310 (router care este gratuit si are si antenuta),
si,fata de celalalt internet,la consumarea gb,nu aveti cost suplimentar.

deasemeni, este o foarte mare diferenta de receptare semnal, routerul huawei b310 fiind net superior.

va doresc un an cu sanatate si pace.

#5006
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Să te bucuri de serviciile alese!

#5007
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Astăzi am avut o avarie la un echipament de net fix drept urmare am folosit telefonul pe post de "modem" - tethering prin usb. Viteze de genul 87/50 (speedtest pe browserul pc-ului). Am jucat battlefield 5, a mers brici. Mai am 129 GB. Mulțumit.

#5008
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Cat ma iubesc astia de la Orange pe mine 😂😂😂. I am încărcat lu maicamea pe 29 decembrie cu 5 euro credit și pe 1 sau 3 ianuarie când expira optiunea veche nu s a mai reînnoit și s a consumat din credit pe convorbiri, internet.
Am sunat la 300 și fără alte discuții mi au alocat optiunea de 5 euro direct pe număr

N#1

Edited by Alex_23, 10 January 2019 - 18:02.


#5009
Apone

Apone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.06.2018
Orange..probabil cea mai nasoală rețea din România.. NU VĂ RECOMAND. Sunt de 3 ani și jumătate la ei cu Internet SI TV, cu număr de telefon de 15 ani(aproximativ), dar nu își respectă clienții.. Cum a mai spus cineva, în loc să își păstreze clienții fideli..încearcă să atragă alții noi.

INTERNET: Plătesc acum 45 de lei/lună și e limitat cu 60GB. Mai mult de 2 telefoane nu se pot conecta și să meargă decent. Dacă sunt cel mult 3-4 telefoane ai nevoie de zeci de secunde ca să se încarce o pagină.. Pe YouTube nu mai discut.. Dacă sunt conectate 2 telefoane nu poți vedea un videoclip la 480p..
Si în +.. Acum 2 ani plăteam 65 de lei, dar că l-am reînnoit..ca să vezi..o oferta de - 20 de lei.. Vitezele sunt praf.. Maxim 7mbps la download.. Iar pe finalul lunii încep sa scadă cu consumarea resurselor.. Când intri în cost control e teroare..

TELEFONIE: E ok, am probleme rar când sunt 2-3 linii de semnal în rest în majoritatea timpului 4/5..
Sunt oferte bune dacă stai de ei și ca să prinzi ceva mult mai bun.. Încearcă să i "ameninți " ca te vei muta pe alta rețea.. Ca reziliezi contractul.. O oferta de la Orange va venii în momentul în care ești gata sa închizi contractul.. Pana atunci nimeni nu îți va oferi nimic.. Dacă ești la liber și vrei sa te muti pe abonament.. Te vor prosti cu tot ce au ei dacă nu ești "pățit" dacă știți ce zic..

TV:E bun și la TV.. Chiar nu mă plâng


Și în ultimu rand sa mai spun asa.. După 2 ani cu ei.. Trebuiau sa mi schimbe routerul și recieverul de la TV dar ce sa vezi.. Eu nu știam acest lucru.. Și nu l a mai schimbat nici dracu,iar acum când am probleme cu el.. Cu routerul.. Ma duc într un Orange Shop și ce sa vezi.. Cică nu mai am garanție pe el.. Și nu mai pot face nimic.. Dacă vreau un alt router mai îmi fac un contract pe 2 ani. Sunt niște mincinoși. Aveți grija înainte sa faceți un contract sau sa cumpărați ceva.



#5010
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Is asa de nasoli ca au cei mai multi abonati constant de vreo 20 si ceva de ani. Tu nu ai 100 lei sa iei un router mai de doamne ajuta?

#5011
Apone

Apone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 18.06.2018
Lasă frate că cine cunoaște știe nu trebe să spui tu de router. Au constant.. Cine pățește o dată se lasă și vin alți fraieri.

EDIT: Și ce router de 100 de lei mă? 100 de lei e un router mai de doamne ajuta?
Ăsta e 450 de lei ce-l am acum.. Măcar nu vorbii :))

Edited by Apone, 15 January 2019 - 18:44.


#5012
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Ce ruter ai acum?

#5013
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,353
  • Înscris: 03.04.2004
Cam atat HD Voice scoate Orange prin 3G in timpul apelului si fara apel.
Iar testele de viteza in 2100 Mhz sunt jalnice:

Attached Files



#5014
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014

 madalinmdl1, on 19 decembrie 2018 - 16:37, said:

Uitați cu ce ma amenință Orange România. Oricum nu le plătesc nimic. Ce ziceți, am vreo șansă să scap de taxa de reziliere cu ajutorul ANPC?? La un abonament am mai am 13 luni de contract și am achiziționat un Samsung Galaxy J5 2017 ( am mai dat 180 de lei pentru el atunci) și abonamentul e ME 18 redus la 14,4 euro, iar la celalalt mai am 22 luni de contract, și am luat un Huawei y6 2018 cu plata în rate 5 euro pe factura) iar abonamentul e de 8 euro

Am revenit cu detalii.  Se pare ca Orange România ( după ce am vorbit cu helper și iam spus ca dacă îmi va veni taxa de reziliere apelez la Anpc) mi-au venit și facturile finale. Se pare ca nu au băgat taxa de reziliere. Sumele de plata sunt compuse din facturi neachitate, penalități de întârziere și rate la cele 2 telefoane Huawei

PS : 2 abonamente leam reziliat prin portare ME 8 cu huawei y6 2018, și me 18 redus la 14,4 euro cu Samsung J5 2017,
Și al 3 Lea ME 8 cu Huawei y6 2018 lam reziliat prin solicitare trimisa către Orange Helper

Edited by argonaut, 21 January 2019 - 08:06.


#5015
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 18.11.2009
Aveti careva telefon Xiaomi? M-ar interesa daca puteti trimite SMS in timp ce VoLTE este activat...

#5016
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Activeaza bonusul de Valentine's Day de 14 GB pe orice abonament personal.

Apare in contul meu.

#5017
gigismro

gigismro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 19.08.2017

 maiokoti2, on 23 ianuarie 2019 - 14:46, said:

Aveti careva telefon Xiaomi? M-ar interesa daca puteti trimite SMS in timp ce VoLTE este activat...


nu imi merge ......din ce ziceau băieții aici e problema din telefon ....din soft ceva de genu.....

Edited by gigismro, 15 February 2019 - 14:57.


#5018
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014
Sa-mi spuna si mie cineva daca in "marea" retea se poate reincarca o cartela prepaid din My Account!
Va spun eu, nu se poate, se poate doar daca ai abonament si vrei sa reincarci o cartela.
Daca vrei sa reincarci cu plata prin card bancar si completezi campurile afisate, la nume, invariabil apare "introduceti un nume valid" si nu te lasa sa mergi mai departe.
Valabil si in varianta desktop, si smartphone.
De kkt, poate nu aveti nevoie de bani!

#5019
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014
Later edit: de pe Emag se poate reincarca fara probleme cu plata de pe card.
De pe Orange My Account, nu! Halal, Orange!

#5020
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Ai încercat de aici și n-a mers?

https://www.orange.r...charge/by-card/

Edited by vio73, 26 February 2019 - 06:26.


#5021
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014
Sub nici o forma nu vrea!

#5022
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Nu merge direct de pe telefon primadata pentru ca nu poti sa iti completezi datele de facturare. Faci o reincarcare din My Acccount  de pe un PC/Noteboock si dupa aceea poti face reincarcare din aplicatia instalata pe telefon. Mie nu mi-a reusit plata prin Masterpass deloc. De fiecare data cei de la serviciu clienti au dat vina pe legatura la internet. I-am lasat in pace, nu m-am mai contarat cu ei eu am legatura fixa la internet monitorizata si cu banda garantata.

Edited by IdI1, 04 March 2019 - 20:08.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate