Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cat de multumiti sunteti de Orange?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
5466 replies to this topic

Poll: Cat de multumiti sunteti de Orange? (1608 member(s) have cast votes)

Cat de multumiti sunteti de Orange?

  1. Sunt foarte multumit (250 votes [15.09%])

    Percentage of vote: 15.09%

  2. Multumit (534 votes [32.23%])

    Percentage of vote: 32.23%

  3. Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul (431 votes [26.01%])

    Percentage of vote: 26.01%

  4. Este groaznic, abia astept sa scap de el (442 votes [26.67%])

    Percentage of vote: 26.67%

Vote Guests cannot vote

#4879
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ii mai mult de 5 euro de aici si nedumerirea mea . La data in care se termina perioada contractuala adio si n-am cuvinte , dar nu-s de acord sa le platesc inca o luna ca sa mi-i dea ei sub forma de credit . Chestia asta cu pierderea numarului daca nu platesc e o magarie , se pare ca nu vor sa lase loc de " buna ziua " nicicum . Imi iau alta cartela cu numar si aia e ( vad eu ce oferta e mai ok la toti operatorii )

View Postemanu900, on 14 iulie 2018 - 20:06, said:

Cel mai safe, porteaza pe Prepay la un alt operator dupa care te portezi din nou la ORO pe prepay. Pierzi doar 6 zile lucratoare pe manevra asta.

View PostInginerul_, on 14 iulie 2018 - 20:41, said:

Corect, porteazape prepay la un alt operator, luni de dimineata la prima ora. Asa scapi sigur de plata unui numar neprecizat de luni de abonament in plus la Orange.
Multam de idee !!

Edited by Baxon, 14 July 2018 - 23:27.


#4880
iozsi

iozsi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 30.05.2008
Se da un orasel mic, la poalele muntilor, Uricani, jud. Hunedoara. Aici vin in vacante...Pana acum ceva timp, ca sa am internet, cumparam o cartela de date de la Vodafone. Ca sa am semnal 3G la Orange scoteam telefonul pe pervazul ferestrei iar vocea se intrerupea daca mergeam intr-o camera mai indepartata de sursa semnalului. As fi zis ca Orange nu mai are interes sa imbunatateasca ceva aici, a pierdut trenul...Si totusi, de anul trecut am constatat ca am semnal excelent in toata casa, si nu orice semnal ci 4G/LTE. Deci, in concluzie, da, sunt multumit de Orange.

Attached File  Screenshot_20180727-155001.jpg   72.59K   61 downloads

#4881
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Acum înțeleg unde a dispărut semnalul indoor 4G de la mine…

#4882
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Oare o sa fie un nou "rebranding"?
Cam asta deduc din reclama asta...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RAQ4TIOrKOU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4883
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,597
  • Înscris: 01.12.2007
[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/Jersey_Telecom_switchboard_and_operator.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Probabil e o intoarcere spre roigini:

#4884
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008

View PostBaxon, on 14 iulie 2018 - 23:28, said:

Ii mai mult de 5 euro de aici si nedumerirea mea . La data in care se termina perioada contractuala adio si n-am cuvinte , dar nu-s de acord sa le platesc inca o luna ca sa mi-i dea ei sub forma de credit . Chestia asta cu pierderea numarului daca nu platesc e o magarie , se pare ca nu vor sa lase loc de " buna ziua " nicicum . Imi iau alta cartela cu numar si aia e ( vad eu ce oferta e mai ok la toti operatorii )




Multam de idee !!
Cand am trecut de pe abonament Orange pe cartela tot asa mi-au zis si mie. Ca sunt client vechi si, din cauze tehnice, nu-mi garanteaza ca nu-mi pierd numarul daca trec pe cartela. Asta m-a enervat teribil. Si vad ca in continuare continua cu acest abuz. La mine ar fi fost dureros si fiindca aveam/am numar gold (075xxxxyyy), insa n-am pierdut nimic. Iti recomand sa ai Call Recorder pe telefon si sa te duci cu inregistrarea la Protectia Consumatorului. E clar un abuz ca sa te intimideze.

#4885
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Sigur, din cauze tehnice la trecere numarul se evapora si se duce in tara numerelor pierdute. Numai ca nu. Trebuia sa portezi instant la altii, sa vezi cum nu se mai pierdea numarul, cu toata vechimea. Astea sunt abureli de call center satesc, sa te sperie si sa te faca sa ramai pe abonament.

#4886
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Campania de măsurători a ANCOM s-a derulat pentru a verifica în ce măsură operatorii de telefonie mobilă respectă obligaţia de acoperire cu servicii de voce a zonelor locuite de cel puțin 98% din populația României, obligație asumată prin licenţe. Rezultatele campaniei de măsurători privind acoperirea cu servicii de voce sunt următoarele: Orange România -97.56% din populație, Telekom România Mobile Communications - 96.8% din populație și Vodafone Romania - 97.80% din populație. Pentru că niciunul dintre operatorii de telefonie mobilă nu a atins valoarea stabilită prin licențe şi ținând cont de gradul de îndeplinire a obligației, ANCOM a sancționat contravențional Orange România și Vodafone Romania cu avertisment și Telekom România Mobile Communications cu amendă în cuantum de 500.000 de lei

http://www.ancom.org...i-de-voce-_5982

Edited by danutz21, 27 August 2018 - 15:55.


#4887
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Ofertele orange din Franta(tara de origine)

https://m.boutique.o...r/mobile/offres

5€- SMS/MMS nelimitat, 120 de minute si nelimitat cu 3 numere, 50MB...

Edited by heinz, 30 August 2018 - 18:54.


#4888
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://boutique.ora...forfaits-orange

#4889
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Eram multumit, pana am dat de limitarile de 2mbps la download in roaming. Am o impresia ca ajung inapoi la Vodafone.

#4890
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Eu propun ca Orange să-i fidelizeze ,,agresiv" pe cei cu vechime în rețea și pe cei care au multe servicii de la ei. Nu se poate ca unul care are doar doi ani în rețea să aibă mai multe beneficii decât unul cu 10-15, sau chiar mai mult. Așa mi s-ar părea logic. Sigur, dacă vrea să aibă clienți cât mai mulți și mulțumiți.
De exemplu, se poate da câte 5 GB net/pentru fiecare an vechime în rețea pentru abonamentele de voce și câte 10 GB/pentru fiecare an vechime pentru abonamentele de internet mobil.
Ideal ar fi să se dea nelimitat, dar în caz că nu o face, așa mi s-ar părea normal. Asta pe lângă un conținut consistent al fiecărui abonament în parte.
Iar bonusurile pentru Orange Love și Family să fie ceva de genul 500 GB, nu doar 50 GB, cum este acum.
Bonusurile alea aniversare cu câte 500 MB sau 1GB sunt de tot râsul!Posted Image

Edited by vio73, 01 September 2018 - 06:49.


#4891
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
Roamingul limitat la 2 Mbs pe clase de IP, mi se pare o mare măgărie, ca altfel nu prea ar avea cum să-l limiteze.
Sa dea drumul la nelimitat, la toți clienții cum au dat cei de la telekom și unde nu mere, sa optimizeze rețeaua.

#4892
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

View Postvio73, on 01 septembrie 2018 - 06:45, said:

Eu propun ca Orange să-i fidelizeze ,,agresiv" pe cei cu vechime în rețea și pe cei care au multe servicii de la ei. Nu se poate ca unul care are doar doi ani în rețea să aibă mai multe beneficii decât unul cu 10-15, sau chiar mai mult. Așa mi s-ar părea logic. Sigur, dacă vrea să aibă clienți cât mai mulți și mulțumiți.
De exemplu, se poate da câte 5 GB net/pentru fiecare an vechime în rețea pentru abonamentele de voce și câte 10 GB/pentru fiecare an vechime pentru abonamentele de internet mobil.
Ideal ar fi să se dea nelimitat, dar în caz că nu o face, așa mi s-ar părea normal. Asta pe lângă un conținut consistent al fiecărui abonament în parte.
Iar bonusurile pentru Orange Love și Family să fie ceva de genul 500 GB, nu doar 50 GB, cum este acum.
Bonusurile alea aniversare cu câte 500 MB sau 1GB sunt de tot râsul!Posted Image
Logic asa este, dar un client mai nou e mai predispus sa rezilieze decat unul care are abonament de 10-15 ani ;)

#4893
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Dar nu e normal să facă în așa fel încât să fie o bonificație consistentă, pentru a-i convinge pe cât mai mulți să rămână?

#4894
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da nu mai bine dau ei net nelimitat si termina cu mizeriile de net cu portia?

#4895
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Ăla ar fi idealul...

#4896
alexandrupope

alexandrupope

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 21.08.2018

View Postvio73, on 01 septembrie 2018 - 11:39, said:

Ăla ar fi idealul...

Să știi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate