Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cat de multumiti sunteti de Orange?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
5466 replies to this topic

Poll: Cat de multumiti sunteti de Orange? (1608 member(s) have cast votes)

Cat de multumiti sunteti de Orange?

  1. Sunt foarte multumit (250 votes [15.09%])

    Percentage of vote: 15.09%

  2. Multumit (534 votes [32.23%])

    Percentage of vote: 32.23%

  3. Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul (431 votes [26.01%])

    Percentage of vote: 26.01%

  4. Este groaznic, abia astept sa scap de el (442 votes [26.67%])

    Percentage of vote: 26.67%

Vote Guests cannot vote

#4753
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostLauCalin, on 09 ianuarie 2018 - 22:41, said:

Vouă vă merge bine aplicația Orange TV? Mie îmi merge 5 secunde și 10 se incarca. Posted Image)
Salut,

Vrem sa verificam si noi situatia si de aceea, te asteptam cu un mesaj privat, in care sa ne oferi numarul de telefon si numele de utilizator prin care te autentifici in aplicatie.

O zi buna,
Orange Helper

#4754
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,344
  • Înscris: 03.04.2004
Da, in ultimele 2 zile asa e si la mine dar doar seara cand probabil e load-ul cel mai mare pe servere.
Orange trebuie sa mareasca capacitatea si pt a sustine acest serviciu, nu doar la telefonie mobila.

#4755
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Pana acum nu am cumparat niciodata smartphone de la vreun operator de telefonie, insa zilele trecute fiind pe langa un magazin orange cu shtaif, am zis sa vad cum arata fizic HTC U11 life. Caut telefonu printre cele expuse, vine un vanzator si intreaba cu ce ma poate ajuta, de parca in magazinul ala intra numai neajutoratii. Eu spun ca sunt in cautarea unui telefon HTC U11 Life, da avem U11 imi arata el, pana la urma pricepe ca Life e alt telefon. Spune ca merge sa intrebe, vine incantat, da avem si HTC U11 Life. OK, sa-l vad. Apoi urmeaza raspunsurile aberante: Nu se poate ca nu-i expus, este in cutie, il scoatem dupa ce-l cumparati!?! Nu prea cred ca voi mai intra cativa ani intr-un magazin orange.

#4756
Sankei

Sankei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2018
Bună seara, vin cu o problema in legătura cu Orange.
Am achiziționat recent abonamentul Home Net 4G ( 60GB trafic )  , iar dupâ câteva zile de nervi pentru ca am dat cred ca peste 50 de ori - viteza test - ( chiar si de la Orange am Ă®ncercat ) este download de 0.1-05 MB ,  mi-am achizitionat o antena ( pentru un semnal mai bun ) .
Am pus routerul pe 4G -4 linii are , și cand dau test viteza merge cu 1MB-2MB ceea ce inseamna foarte putin abia mi se deschide o pagina de internet . Cateodata este o minune cand vand 5-10-12MBps, dar mi-aș dori să meargă cu atât dar se imparte acea viteza.
Am citit pe alte site-uri ca viteza test  trebuie sa fie undeva la 40-50mbps.
P.S . Mă intereseaza sa nu să se mai intrerupă semnalul, ( de foarte multe ori si trebuie sa mișc antene,routerulpana ce prind o "găleată" de semnal ) , și măcar cu 3MBps pe secunda sa se downloadeze ceva, nu cu 300-1mbps ( cu tot cu trafic) si nu am un p.c din anii 90, chiar unul foarte ok :)
Vă mulțumesc, am mai sunat la *300*, serviciul clienti si nu m.a ajutat cu nimic, daca ar fi o echipă sa vină sa pună undeva routeru sa am semnal calumea si sa nu se mai intrerupa si sa mearga netu bine, aș fi multumit
O seară bună :)

Edited by Sankei, 16 January 2018 - 22:51.


#4757
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Azi a sunat o doamna de la ANPC pe tata sa-l intrebe de problema cu Orange.Pana azi in contul online imi apareau 18 lei si ceva platiti de pe numarul meu portat in Digi..dar in urma controlului baietii de la orange se pare ca au rectificat rapid..si desi tata nu a platit numai 18 lei...in cont apare 24 de lei factura curenta achitata..=)) mi-a zis tata ca a auzit la telefon cum agentul orange i-i zicea domanei ca se rezolva..dar cand am fost eu cu tata..nici plangere in scris nu ne-au lasat sa facem... ca ei au contractul bun...daca aveti probleme cu orange..faceti plangere la ANPC,e singura cale de a va scapa de ei..altfel nu mai scapi de ei,sunt mai rai ca raia...am vorbit cu vreo 3 prieteni si ei isi porteaza numerele de orangela Telekom luna asta...m-as bucura ca orange sa pastreze actualele oferte...nu mai scriu pe forumul destinat orange...se lauda cu viteza 4G dar merge mai rau ca la Digi pe 3G..abia trece de 1Mbps in 4G =))

#4758
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
Acum se poate vedea din aplicatia contulmeu perioada contractuala ramasa, inclusiv pentru abonamente Pro. Un lucru bun.
Asteptam si o modificare a resurselor incluse in abonamente. Au cam ramas in urma.

Edited by danielzgk, 21 January 2018 - 20:15.


#4759
Motanu1985

Motanu1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.07.2007

View Postdanielzgk, on 21 ianuarie 2018 - 20:14, said:

Acum se poate vedea din aplicatia contulmeu perioada contractuala ramasa, inclusiv pentru abonamente Pro. Un lucru bun.
Asteptam si o modificare a resurselor incluse in abonamente. Au cam ramas in urma.
Se putea vede mai de mult accest lucru , eu cel putin vad de mai bine jumatate de an cand imi expira perioada contractuala .
La punctul doi sunt total de acord cu tine

#4760
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
Pana acum nu era disponibila informatia pentru PJ.

#4761
Motanu1985

Motanu1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.07.2007

View Postdanielzgk, on 22 ianuarie 2018 - 12:46, said:

Pana acum nu era disponibila informatia pentru PJ.
Am inteles

#4762
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,344
  • Înscris: 03.04.2004
Sa mai adaugam ceva de bine pt ORO:

https://www.mobilissimo.ro/stiri-diverse/orange-este-desemnata-cea-mai-inovatoare-companie-din-europa-de-catre-raportul-bcg?utm_content=buffer47be1&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

#4763
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Cat pret pune orange Romania pe clienti :

https://www.monitoru...una-si-jumatate

#4764
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Păi dacă mai e un Shop în oraș? Plus partenerii...

#4765
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Dacă renovează Shop-ul, înseamnă că pune destul preț!Posted Image

#4766
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
https://www.monitoru...si-jumatate   articol patetic, jurnalism de doi lei. Pai cred ca mai sunt cel putin 10 magazine partenere , mai e inca unu la Mall Iulius , plus ca multe chestii poti sa le rezolvi telefonic, pe mail, chat, contul meu helper_orange. Au judete fara niciun shop si in Suceava e bai ca se renoveaza unul din ele. Daca nu-l renovau  , iar nu e bine, oricum vor avea un Smart Store nu un simplu shop, in concluzie oricum o dai, carcoteala e sport national.

#4767
Alungatu

Alungatu

    #antiPSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 29.01.2009
Viteza a la Orange.. outdoor, Samsung S8

Nush de ce se tot bat cu caramida in piept (Vodafone, Orange si Telekom) ca ba au cea mai buna retea, ba cea mai rapida.. ba nush ce..

Attached Files



#4768
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Ai limitare sigur!

#4769
Alungatu

Alungatu

    #antiPSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 29.01.2009
De la cine si de ce?

#4770
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postvio73, on 12 martie 2018 - 14:22, said:

Ai limitare sigur!

De ce esti asa sigur? Eu nu vad niciun indiciu cum ca ar avea limitare, doar congestie...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate