Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Cat de multumiti sunteti de Orange?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
5470 replies to this topic

Poll: Cat de multumiti sunteti de Orange? (1609 member(s) have cast votes)

Cat de multumiti sunteti de Orange?

  1. Sunt foarte multumit (250 votes [15.08%])

    Percentage of vote: 15.08%

  2. Multumit (535 votes [32.27%])

    Percentage of vote: 32.27%

  3. Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul (431 votes [26.00%])

    Percentage of vote: 26.00%

  4. Este groaznic, abia astept sa scap de el (442 votes [26.66%])

    Percentage of vote: 26.66%

Vote Guests cannot vote

#4699
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015
Am inteles ca abonatii sunt mai in avantaj la calitatea serviciilor fata de cei de pe cartela.

Totusi, de ce ofertele astea asa bune la cartela?

4GB net la 5 euro pe cartela - 1GB net la abonament de 8 euro

#4700
Motanu1985

Motanu1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.07.2007

View Postpepsi80, on 10 septembrie 2017 - 19:13, said:

Am inteles ca abonatii sunt mai in avantaj la calitatea serviciilor fata de cei de pe cartela.

Totusi, de ce ofertele astea asa bune la cartela?

4GB net la 5 euro pe cartela - 1GB net la abonament de 8 euro
In avantaj cu ce sunt ce pe abonament ???
Semnalul la telefon este acelasi ....
La abonament resurse putine pe banii mai multi ...
Poate sa fie o limitare la internet pe prepay , doar atat ....

#4701
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015

View PostMotanu1985, on 12 septembrie 2017 - 10:27, said:

In avantaj cu ce sunt ce pe abonament ???
Semnalul la telefon este acelasi ....
La abonament resurse putine pe banii mai multi ...
Poate sa fie o limitare la internet pe prepay , doar atat ....

Si explicatia ta care e?

#4702
Motanu1985

Motanu1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.07.2007

View Postpepsi80, on 12 septembrie 2017 - 10:39, said:


Si explicatia ta care e?
Simplu prepay e cel mai ok la ora actuala

#4703
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015

View PostMotanu1985, on 18 septembrie 2017 - 11:33, said:


Simplu prepay e cel mai ok la ora actuala

Nu mi-ai răspuns la întrebare

#4704
atomicus

atomicus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 25.09.2005
Salutare!Stiti cumva daca, in afara de "relatii clienti", mai este vreo posibilitate de a intra in legatura cu cei de la Orange? Un telefon/mail, ceva a firmei Orange SA. Am peste 2 saptamani de cand tot astept sa fiu sunat in legatura cu prelungirea/inchiderea abonamentului si nu sunt bagat in seama deloc. In fiecare zi sun la relatii clienti, mi se spune ca sunt inregistrate toate aceste apeluri, ca se incearca "urgentarea" solicitarii si ca voi fi sunat in ziua respectiva. Bineinteles ca ziua trece, a doua zi o iau de la capat, vine imediat ziua facturarii si eu nu mai vreau sa platesc inca o luna in conditiile de pana acum. In ideea ca exista notate aceste reveniri, plus inregistrarea convorbirilor, ma gandesc ca daca pana la facturare tot nu sunt contactat, sa nu achit factura, trec pe prepay si......sa ma dea in judecata!

#4705
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
[email protected]...

#4706
atomicus

atomicus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 25.09.2005

View Postcrislacor, on 05 octombrie 2017 - 07:48, said:

pai e acelasi lucru......pe mine ma intereseaza un contact la un birou/serviciu...

#4707
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Eu n-am avut nevoie de altceva, niciodată. Atunci cînd chiar nu a mers cu 415/300, a mers cu serviciul.clienti. Pentru simplul motiv că, în urma unui mail la adresa de mai sus, automat se deschide o  sesizare. Iar la sesizări e obligatoriu să răspundă...Posted Image

P.S. Birou/serviciu doar de la un insider, asta dacă e de acord să-și pună pielea la bătaie...

#4708
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010
Întra pe site la secțiunea contact, lasa o sesizare și în 48h îți vor răspunde. CC este un serviciu externalizare și nu prea te mai pot ajuta.

#4709
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Cand prea laudata si cea mai tare retea o sa ofere ceea ce ofera Orange poate ma voi intoarce, dar deocamdata consider Orange cea mai tare retea la ce ofera, tarifele pe care le are si acoperirea 4G.

Attached Files



#4710
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postxperia_ray, on 17 octombrie 2017 - 23:09, said:

Cand prea laudata si cea mai tare retea o sa ofere ceea ce ofera Orange poate ma voi intoarce, dar deocamdata consider Orange cea mai tare retea la ce ofera, tarifele pe care le are si acoperirea 4G.

Si pentru fanii tehnologiei de ultima ora, Orange e singura varianta ( VoLTE, VoWiFi, LTE 3CA). Sa nu mai spun de claritatea apelurilor fata de compresia de la Vodafone.

#4711
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Da, compresia de la Vodafone e absolut vizibila la orice ora si pe destinatie - in retea sau in afara. Vorba ta, prefer oricand Orange pentru claritatea apelurilor.

#4712
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,354
  • Înscris: 03.04.2004

View Postbiogood, on 19 octombrie 2017 - 16:42, said:

Da, compresia de la Vodafone e absolut vizibila la orice ora si pe destinatie - in retea sau in afara. Vorba ta, prefer oricand Orange pentru claritatea apelurilor.
Daca vorbim de 2G poate pentru ca pe 3G mie mi-a mers ok la calitate cand eram la ei, fie pe cartela sau abonament.
Am si acum cunostiinte pe la rosii si cand ii apelez (eu pe S8 aici cu Volte si dincolo pe S7) se aude foarte clar. Intr-adevar, doar cand mai trece celalalt pe 2G se simte scaderea in calitate.

#4713
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Pe 3G si 4G cu corespondentul in aceeasi retea sigur e voce HD si atunci se aude foarte clar. Problema e cand esti pe 2G sau intr-o zona cu multi clienti VF, cum e Sudul tarii, acolo sa vezi compresii si calitate scazuta a vocii.

Edited by biogood, 19 October 2017 - 17:07.


#4714
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017

View PostCatean, on 19 octombrie 2017 - 15:26, said:



Si pentru fanii tehnologiei de ultima ora, Orange e singura varianta ( VoLTE, VoWiFi, LTE 3CA). Sa nu mai spun de claritatea apelurilor fata de compresia de la Vodafone.
Sa fim sinceri nu prea mai e singura retea cu Volte ,doar singura cu C.A

#4715
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Ce îmi face minunatul(pt unii)Orange,am aproape o săptămână de când am făcut o cerere de portare la alt operator si nu s a realizat nici acum portarea!Cererea de portare a fost respinsă de 2 ori iar motivul primit de noul operator fiind"operatorul donor adică Orange nu a permis numărului portarea"!Am sunat la 300 si mi au spus că mai am perioadă contractuală si de asta!Nu au voie să facă asta,după ce se efectuează trecerea la noul operator se emite o factură cu ce mai am de plată(mi am asumat asta)dar în nici un caz asa!Asta arată încă o dată că îi interesează doar veniturile nu si istoricul clienților!Mulțumesc Orange pentru că v am plătit facturile timp de 14 ani întocmai si la timp fără întârzieri,eu spun că nu meritam asta!

Edited by Therockstar, 12 November 2017 - 08:34.


#4716
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu au voie sa iti refuze portarea indiferent ca mai ai o zi sa 1 an de contract.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate