Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Cat de multumiti sunteti de Orange?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
5470 replies to this topic

Poll: Cat de multumiti sunteti de Orange? (1609 member(s) have cast votes)

Cat de multumiti sunteti de Orange?

  1. Sunt foarte multumit (250 votes [15.08%])

    Percentage of vote: 15.08%

  2. Multumit (535 votes [32.27%])

    Percentage of vote: 32.27%

  3. Nu prea, probabil ca in curand imi voi schimba operatorul (431 votes [26.00%])

    Percentage of vote: 26.00%

  4. Este groaznic, abia astept sa scap de el (442 votes [26.66%])

    Percentage of vote: 26.66%

Vote Guests cannot vote

#4519
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

View PostLauCalin, on 20 martie 2017 - 10:26, said:

daca eu nu stiam... ca mai am si altele pe cap, nu ma ocup doar de minunatul Orange, cand am intrebat de perioada prelingirii, NU ERA NORMAL SA-MI SPUNA UN ANGAJAT ORANGE ADEVARUL?
Aici sunt de acord cu tine: e normal ca un consultant să ofere consultanță, însă nemo legem ignorare censetur (adică este exclusiv responsabilitatea ta să știi sau să nu știi), pentru că - așa cum se întâmplă de multe ori - consultanța (mai ales cea gratuită) poate fi proastă și îți poate aduce prejudicii materiale.

#4520
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008

View PostLauCalin, on 20 martie 2017 - 10:26, said:

Mda, tocmai i-au mai pus 12 centi la factura si i-au "mancat" 300 de mega, desi regimul de folosire a datelor mobile a fost exact ca acum cateva luni, adica se consumau max 100 de mega pentru fix aceleasi lucruri.

Culmea tupeului (sau marketingului... cum vreti voi):  ieri a sunat-o un consultant sa-i spuna ca are consum mare de date, intr-un timp scurt si daca nu vrea un abonament mai scump si cu mai mult trafic de net!  Asa ca azi, la o ora dupa acest apel mai exact, a urmat ceva ce se preconiza: portarea la Vodafone (12 euro, 10GB, fb si "whassup nelimitat)

#4521
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010
Attached File  2yuyrg61.jpg   157.2K   81 downloads

Viteza e foarte buna si la Orange.

Edited by andupustiu, 30 March 2017 - 22:43.


#4522
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostLauCalin, on 30 martie 2017 - 13:15, said:

daca nu vrea un abonament mai scump si cu mai mult trafic de net!
Acum stii tu, nu e prost cine cere....

#4523
crissux

crissux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.08.2011
Personal am avut doar experimente proaste cu orange. In primul rand nu ofera toate detaliile necesare. Si am sa relatez o intamplare mai veche. Acu multi ani in urma mi.am activat o optiune pentru internet. Ceva nelimitat. Plateam ceva pe ea dar eram liber la internet. Am neglijat faptul ca facturile erau din ce in ce mai mari pana ce a venit una barosana. Ii sun pe domnii si le cer lamuriri. Domnul de la capatul firului mi.a spus ca e din cauza traficului la internet. Bun, zic eu, dar am internet nelimitat. Iar domnul imi spune ca am nelimitat doar pentru navigat, iar download.ul sau uitatul pe you tube se plateste. Asta s.a intamplat pentru ca la activarea acelei optiuni cel cu care am vorbit nu mi.a dat aceste detalii. A doua problema a fost la inchiderea abonamentul, cand dupa inchiderea acestuia mi.a mai venit o instiintare de la o firma de recuperare precum ca as mai avea de achitat, la orange, 50 de lei cu tot cu dobanzi si alte penalizari. Cum se face ca nu mi.a venit nicio factura de instiintare acasa? Apoi o ultima intamplare a fost cu prietena mea. A mers sa inchida abonamentul, dar domnii o tot intindeau. Asa s.a facut ca a mai platit doua facturi asa ca au vrut ei, dar a ramas pe zero. Astazi, dupa aproximativ un an, prietena a vrut sa faca un abonament pentru mama ei, tot la orange, pentru ca au un semnal mai bun. Eu nu am fost de acord, dar stiti cum sunt femeile. S.a dus ea acolo, iar cand sa ii faca abonamentul o informeaza ca are o restanta de peste 200 de lei. Pai de unde daca la final a fost pe zero? Iar duduia de acolo ii spune ca stiti, aveti un rchipament la dumneavostra pentru care platiti lunar o chirie. Pai bravo giani, cum este posibil asa ceva? Time de aproape un an nu s.a trimis absolut nicio factura penteu acea chirie iar la inchiderea abonamentului nimeni, da absolut nimeni nu a instiintato ca ar trebui sa duca inapoi acel reciver. In concluzie, dupa atatea intamplari cu acest operator, am ajuns la concluzia ca este o firma ce are o politica de prosteala. Efectiv ne prosteste. Si sunt convins ca ar mai fi multe magarii pe care ei le practica

#4524
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Orange,Vodafone,Telekom,Digi.Toate au partea lor de clienti multumiti dar si nemultumiti.
Eu sunt din 2000 la Orange.Pentru ce am si am avut nevoie sunt multumit.
Momentan am abonament de 50 roni cu totul nelimitat ai 300 minute internationale si 6giga de net pe care evident nu ii consum.
Prietena sa portat de doua zile la Orange dupa 20 de ani la Vodafone deoarece aia s-au cacat pe ei si nu au fost in stare sa faca o oferta buna.
La portocalii,la abonamentul de 100 roni are minute nelimitate,600 internationale,18 giga net intern si 7 extern.Si a luat si 7Edge la 69 euro pe care l-am rechizitionat eu -).Pl
Peste doi ani cand expira contractul,vedem ce ofera altii la portare.Ca asta e trendul...oferte bune la portare -)).

#4525
Alungatu

Alungatu

    #antiPSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 29.01.2009
Am primit un SMS de la Orange in care ma anunta ca din 15 Mai modifica termenii si conditiile PrePay si ca din 15 Mai pot folosi resursele de la prepay si in roaming. waw! Mai devreme decat ma asteptam :)

Nu prea am inteles care e treaba cu abuzul asta ... ca cica daca abuzezi, iti pot restrictiona accesul in roaming .. dar o sa sun sa intreb ce inseamna abuz. Daca am 8 gb de net in oferta si il folosesc in roaming, e abuz?

#4526
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Cel mai probabil, da, dacă se utilizează mai mult de ½.

#4527
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Attached File  Capture22.JPG   49.6K   64 downloadsRusine Orange, eu detin un samsung s6 din pacate branduit Orange, toate firmwarele de la orange pe samsung pana acum avea functia apel video nativ si nu sau bagat sa o scoata pur simplu din soft desi ea de primit pot primi apeluri video ( de inteles ca aplicatia si functia exista doar ca este restrictionata ) dar de apelat nu pot deoarece baiti au scos de pe dialer si au bagat bitonul mesaje.   Eu intreb strict de aceasta functie iar ei ma iau cu apel wifi care si asa merge de aiurea.

Chestia e ca pana acum o luna reuseam sa apelez apel video si avea si apel wifi activat si functiona cum trebuie, ptr cine stie se stie ca sa primit un update de soft de securitate acum o luna ptr S6 samsung si de atunci numai pot apela video deloc dar pot primi .   culmea e ca acum parca si functia apel wifi functioneaza cu probleme.
  Le-am trimis mesaj prin helper si uite ce raspuns de rahat am primit .

Edited by cypryan1, 27 April 2017 - 10:54.


#4528
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Astia de la portocala nemecanica au atins o noua culmea a [insert random curse word here]! Posted Image
Deci: se tot lauda cu cate o luna de internet gratuit pentru fiecare an in retea.
Bun, intru de curiozitate in cont sa vad care e "the fine print" (ca deh, tre' sa fie ceva!)
Tada, poti "beneficia" de oferta doar daca schimbi abonamentul curent cu altul pentru minim 24 luni.
Abonamentul meu curent, 25e/luna, 8GB net si 500MB date in roaming.
"Alternativele" fiind in captura de mai jos.
Deci "oferta de nerefuzat": platesti mai mult pentru mai putine avantaje!
Priceless! Doar Orange se putea gandi la chestia asta "inteligenta"! Posted Image

Attached Files



#4529
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
Eu aștept momentul în care se va scoate taxa de roaming, sa vedem dacă vom beneficia și de extraoptiunea de 5 euro cat timp suntem plecați

#4530
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
e normal sa ma taxeze orange, la un abonament la care am minute internationale in UE incluse, cand sun un numar de pe reteaua Three din uk?

explicatia lor fiind ca nu au contract cu aceasta retea. Posted Image  pai aceasta retea e din uk, deci din uniune, ce contract le mai trebuie?!

vor sa ma tapeasca? m-au taxat cu 45 de centi/minutul!

Attached File  IMG_20170506_214018273_HDR.jpg   337.05K   40 downloads

Edited by 41ex, 06 May 2017 - 20:47.


#4531
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009
Da, Three apare la rețelele din UK pentru care nu se consumă din minutele incluse în abonament. Și fiică-mea are număr de Three și am făcut niște cost suplimentar din cauza asta, dar vina a fost a mea, am citit prea tîrziu acele prefixe...Posted Image

#4532
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
e legal? Three nu e firma din uniune, de ce le mai trebuie "contracte"? cand mi-a prelungit abonamentul si a vorbit de minutele incluse nu-mi aduc aminte sa ma fi avertizat.

#4533
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009
Cu siguranță ți s-a menționat acest aspect în actul adițional. La mine apare link-ul unde se regăsesc aceste prefixe...
Și da, e legal, pentru a se folosi de tarifele de interconectare stabilite la nivel de EU, trebuie să aibă acorduri bilaterale. Oricum, Three e un operator mai deosebit, se folosește de alte rețele pentru a funcționa și de-aia are și ofertele care le are, costurile lor de întreținere sunt extrem de mici...

Edited by crislacor, 06 May 2017 - 20:57.


#4534
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
dupa mine/logic, trebuia sa-i oblige uniunea pe toti sa aiba aceste contracte.

dupa 15 iunie cand dispare roamingul, aceste retele tot atat vor taxa?

Edited by 41ex, 06 May 2017 - 21:21.


#4535
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Roamingul nu dispare.Daca in abonament nu ai minute incluse pentru roaming,atunci te taxeaza de nu te vezi.
Iar in contract,precum si pe site-ul Orange exista tarile si anumite prefixe care nu sunt incluse intr-un abonament de roaming.
Prin urmare...daca scrie alb pe negru..nu poti sa ii acuzi ca nu ai stiut.

#4536
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009
Doar că aici nu era vorba despre roaming, ci despre minutele internaționale (adică să suni din România pe un număr de Three din UK)...Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate