Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Motorola EX115

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010

View Postcatamoto, on 9th January 2011, 13:13, said:

Buna ziua. Stie cineva cum pot fi gestionate contactele din agenda? Il poti lega la pc, poti salva contactele? Multumesc
Trebuie sa le copii pe telefon.Asa poti sa atasezi si o poza.

#20
piciussh

piciussh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.09.2010
Salut
Am si eu o problema cu internetu pe motorola EX115, imi tot da la unele adrese de net mesajul ''unsupported scripts in content''
cum rezolv problema asta???
va rog mult ajutati-ma si pe mine
multumesc

#21
freemind

freemind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 22.02.2004
Buna seara,

A reusit cineva sa se conecteze la internet de pe Motorola EX115? Am net de la Orange pe cartela preplatita, mi-a mers pe un MIO A710 si pe EX115 nu. Vre-un sfat?
Am citit pe site la Orange, am fost intr-un magazin Orange si... nu merge

Multumesc anticipat

#22
piciussh

piciussh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.09.2010

View Postfreemind, on 16th February 2011, 21:42, said:

Buna seara,

A reusit cineva sa se conecteze la internet de pe Motorola EX115? Am net de la Orange pe cartela preplatita, mi-a mers pe un MIO A710 si pe EX115 nu. Vre-un sfat?
Am citit pe site la Orange, am fost intr-un magazin Orange si... nu merge

Multumesc anticipat




Salut, incearca sa suni la relatii cu clienti de la orange si sa ati trimita un mesaj cu date pentru conectare la internet, si eu am avut aceasta problema, dar eu sunt si pe cosmote, si am sunat la cosmote sa imi trimita datele pentru conectare,si mi-leau trimis prin mail, sunt niste setari si ati mai da si o adresa de IP

#23
freemind

freemind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 22.02.2004
Salut,

Am fost la ei intr-o reprezentanta, am depus intrebare si pe site, am luat toate setarile posibile... nu merge. Azi dimineata m-am conectat pe SIM-ul de Cosmote si a mers. Fara sa-i mai fac ceva, pe seara nu am mai putut sa-mi vad SMS-urile si nici sa trimit. Ma gandesc la un reset.

Multumesc frumos de raspuns.

#24
vypersorin

vypersorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.08.2010
SALUT


va rog sa ma ajutati am o mare problema cu tel motorola EX115 , nu ma lasa sa scriu mesaje incerc sa intru la aceasta optiune si imi da "indisponibil" apoi daca dau sa citesc mesaje mi s eincarca o saptamana si numi da nimik , la fel si cu internetul  dau conectare si nici macar nu se invarte clepsidra aceia ca deja mo dat afara , si notez:inainte imi merea totul la el, amu vreau sa dau o resetare la setarile din fabrica si nu stiu codul , cine mil poate da? multumesc , anticipat

#25
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postvypersorin, on 19th July 2011, 08:52, said:

...amu vreau sa dau o resetare la setarile din fabrica si nu stiu codul , cine mil poate da? multumesc , anticipat

Conform manualului, parola standard este 1122.

#26
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Pana la urma merita acest telefon pentru o persoana fara pretentii foto/net/vizionare filme?... soft-ul e OK ca sa-l poti folosi ca telefon cu 2 cartele, chiar daca nu e dual procesor?

#27
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
E praf si pulbere telefonu asta :ewwpu:

#28
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Eu il folosesc cu o singura cartela de aprox. 5 luni si pot spune ca e super ok.  Bateria ma duce 4 zile; nu vorbesc foarte mult, reteaua o tin pe manual, luminozitatea ecranului pe 2. Meniul merge super fluent, fara lag. Nu mi s-a blocat niciodata pana acum in astea 5 luni. Tastatura e destul de ergonomica, camera face poze decente, semnal bun, sunet in convorbiri ok, sunet in casti decent, sunet in spaeaker decent.

Se vede totusi ca e un telefon ODM* si nu un telefon Motorola 100%. Motorola a pus decat sigla, bateria si incarcatorul, designul, piesele si constructia sunt facute de diverse companii chinezesti la un pret foarte bun.

*ODM - Original Design Manufacturer - A company that designed and manufactures products that may be branded and sold by a different company.

#29
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
are o aplicatie de management a contactelor sa poata fi sincronizat cu Outlook? doar 4 zile cu un singur SIM? Pai se lauda ca 4 zile cu 2 SIM-uri... in conditiile astea, cu 2 SIM-uri nu tine mai mult de 2 zile :(

#30
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
In ultimul timp am inceput sa-mi raspund singur, printr-o mare "plesneala" am gasit un soft de management al contactelor pentru un Motorola EX115, am vazut ca la soft-ul celor de la Alcatel, mai excat PCSuite 7.0.15 - http://www.alcatel-m...ite_V7.0.15.rar - se conecteaza si la LG GX200 si la Motorola EX115 si poti efectua copy/paste din telefon catre Outlook si chiar catre Outlook Express precum si viceversa...

De ce subliniez "MARE PLESNEALA" pentru ca in prim stadiu am incercat cu versiunea Alcatel PCSuite 7.0.0 si nu a functionat, dar cu 7.0.15 s-a conectat perfect, cu conditia probabila sa aveti instalat diverul de COM pentru LG sau Motorola, de la Alcatel nu am instalat decat soft-ul PCSuite

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate