Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Intrebare pariuri sportive

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.11.2008
Vreau sa stiu daca ma poate ajuta cineva bun la matematica.

Deci am asa  10 meciuri si vreau sa stiu cate combinatii ar acoperi cam 3 sferturi  :)  sa fie mai mult de 300 de combinatii?...eu am pus 4  bilete sa va dati seama ce vreau sa zic , si vroiam sa stiu daca pun 200 de bilete daca acopar 3 sferturi din combinatiile posibile.



   B1- B2- b3-b4

1   a - b - a - b

2   a - a - a - b

3   a - b - a - b

4   b - b - a - b

5   b - b - a - b

6   a - b - b - b

7   a - b - b - b

8   b - b - b - b

9  b - b - b - a

10   b - a - b - b

Edited by jijinho, 10 November 2010 - 11:49.


#2
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

 jijinho, on 10th November 2010, 11:47, said:

Vreau sa stiu daca ma poate ajuta cineva bun la matematica.

Deci am asa  10 meciuri si vreau sa stiu cate combinatii ar acoperi cam 3 sferturi  :)  sa fie mai mult de 300 de combinatii?...eu am pus 4  bilete sa va dati seama ce vreau sa zic , si vroiam sa stiu daca pun 200 de bilete daca acopar 3 sferturi din combinatiile posibile.



   B1- B2- b3-b4

1   a - b - a - b

2   a - a - a - b

3   a - b - a - b

4   b - b - a - b

5   b - b - a - b

6   a - b - b - b

7   a - b - b - b

8   b - b - b - b

9  b - b - b - a

10   b - a - b - b


daca ai 10 meciuri de fotbal cu 3 variante fiecare, nr de combinatii de solisti este: 3 la a zecea = 59,049 variante
deci 200 combinatii acopera ... fix 0,3%

#3
tupeu4you

tupeu4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 19.11.2006
nu prea inteleg ce vrei mai exact :

-daca e vb de meciuri de fotbal sunt intr-adevar 3 posibilitati 1x2 la tenis sau alte sporturi sunt 2
- din cele 10 meciuri ce vrei sa joci 3/10 5/10 ... sau cum ?
exemplul tau cu b1b2b3b4 .. chiar nu l-am inteles

#4
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.11.2008

 tupeu4you, on 11th November 2010, 16:23, said:

nu prea inteleg ce vrei mai exact :

-daca e vb de meciuri de fotbal sunt intr-adevar 3 posibilitati 1x2 la tenis sau alte sporturi sunt 2
- din cele 10 meciuri ce vrei sa joci 3/10 5/10 ... sau cum ?
exemplul tau cu b1b2b3b4 .. chiar nu l-am inteles


2 combinatii doar:  1.90 par / 1.90 impar , 10 meciuri pe bilet , 200-300 de bilete ma gandeam ca ar acoperi 75-80% din variantele plauzibile mai ales ca la suma asta la unele case de pariuri ai 50% bonus din suma :)


la 3 variante sunt 7 combinatii:


1 par , impar, impar, par, impar, impar , par

2 par , impar par, impar , par , impar , par

3 impar, par . impar , par, par , impar , par

si cota totala la 1.90 x 3 e cam 7 , deci cam egala cu combinatiile , si daca am mai pune 1 meci s-ar face 4 meciuri si am mai adauga inca 8 combinatii + primele 7  = 15 combinatii si cota ar fi 14   ....deci e undeva pe-acolo doar ca la 10 meciuri la unele case de pariuri ai 60% bonus si la 10 meciuri n-o sa joci toate combinatiile de 1 impar si 9 par sau invers.

Cam aici vroiam sa ajung , nu stiu daca ati inteles ceva, dar  oricum sunt uimit sa vad cat de bine e calculat totul in pariuri ...practic e matematica curata si nimic altceva...sunt sigur ca cei care fac cotele sunt asi in matematica ca practic nu poti sa-i pacalesti deloc.


Ca sa poti sa-i pacalesti trebui sa gasesti in tenis cote  2.00 si 2.00 si sa pui 3 meciuri combinate in 7 variante, 1 milion pe varianta ori 7 = 7 milioane

cota va fi :
2 x 2 x 2 = 8 x 1 milion de varianta = 8 milioane , 1 milion castig 100% indiferent de scor

astept pareri si pt. cei pasionati de matematica in pariuri sportive si sisteme castigatoare va astept la id de mess: website.2009

Edited by jijinho, 12 November 2010 - 21:53.


#5
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

 jijinho, on 12th November 2010, 21:26, said:

2 combinatii doar:  1.90 par / 1.90 impar , 10 meciuri pe bilet , 200-300 de bilete ma gandeam ca ar acoperi 75-80% din variantele plauzibile mai ales ca la suma asta la unele case de pariuri ai 50% bonus din suma :)


la 3 variante sunt 7 combinatii:


1 par , impar, impar, par, impar, impar , par

2 par , impar par, impar , par , impar , par

3 impar, par . impar , par, par , impar , par

si cota totala la 1.90 x 3 e cam 7 , deci cam egala cu combinatiile , si daca am mai pune 1 meci s-ar face 4 meciuri si am mai adauga inca 8 combinatii + primele 7  = 15 combinatii si cota ar fi 14   ....deci e undeva pe-acolo doar ca la 10 meciuri la unele case de pariuri ai 60% bonus si la 10 meciuri n-o sa joci toate combinatiile de 1 impar si 9 par sau invers.

Cam aici vroiam sa ajung , nu stiu daca ati inteles ceva, dar  oricum sunt uimit sa vad cat de bine e calculat totul in pariuri ...practic e matematica curata si nimic altceva...sunt sigur ca cei care fac cotele sunt asi in matematica ca practic nu poti sa-i pacalesti deloc.


Ca sa poti sa-i pacalesti trebui sa gasesti in tenis cote  2.00 si 2.00 si sa pui 3 meciuri combinate in 7 variante, 1 milion pe varianta ori 7 = 7 milioane

cota va fi :
2 x 2 x 2 = 8 x 1 milion de varianta = 8 milioane , 1 milion castig 100% indiferent de scor

astept pareri si pt. cei pasionati de matematica in pariuri sportive si sisteme castigatoare va astept la id de mess: website.2009


la 3 meciuri sunt 8 variante, nu sapte, adica 2 la a treia (tu ai uitat de par,impar,impar).
la n meciuri sunt n la a doua variante
la 10 meciuri sunt 1,024 variante.


ca idee, stai tu linistit ca nu gasesti variante de castig cu risc 0.
apropo, la evenimente cu 2 rezultate posibile, nimeni nu-ti da cota 2 pe ambele evenimente ...

ce vrei tu sa faci e imposibil doar nu-s prosti aia ...

Edited by tablagiu_xxx, 14 November 2010 - 08:01.


#6
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.11.2008

 tablagiu_xxx, on 14th November 2010, 07:59, said:

la 3 meciuri sunt 8 variante, nu sapte, adica 2 la a treia (tu ai uitat de par,impar,impar).
la n meciuri sunt n la a doua variante
la 10 meciuri sunt 1,024 variante.


ca idee, stai tu linistit ca nu gasesti variante de castig cu risc 0.
apropo, la evenimente cu 2 rezultate posibile, nimeni nu-ti da cota 2 pe ambele evenimente ...

ce vrei tu sa faci e imposibil doar nu-s prosti aia ...

asa e , ai dreptate, totusi am gasit ceva , o sa revin cu informatii :)

#7
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

 jijinho, on 14th November 2010, 08:14, said:

asa e , ai dreptate, totusi am gasit ceva , o sa revin cu informatii :)

erata: 2 la puterea n si nu n la puterea 2 :nonobad:

#8
NoPainNoHappy

NoPainNoHappy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.03.2017
As vrea sa stiu daca am pus  sistem pe un bilet 8 din 14 cu 35 de lei care ar fi potentialu castig daca imi ies cele 8 meciuri? Daca ma poate ajuta cnv rog raspuns nu prea am jucat sistem miza e de 1,67 si sunt 3003 combinati nush cum se face calculul exact

Edited by NoPainNoHappy, 30 March 2017 - 15:41.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate