Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

NextGen

- - - - -
  • Please log in to reply
465 replies to this topic

#325
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008

View Postronuquet, on 08 martie 2017 - 23:31, said:

N-ai treaba cu semnalul cand vine vorba de fibra. Trage linistit.
Să înțeleg că dacă semnalul vine prin fibra nu o se piardă din calitate pe analogic chiar dacă trebuie să pun spitere si vreo 20 m de cablu până la televizoare?


#326
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Pierdere oricum exista, distanta e cam mare, sa pui splitere de buna calitate ca sa se piarda cat mai putin.

#327
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008

View Postdic_star79, on 09 martie 2017 - 13:17, said:

Pierdere oricum exista, distanta e cam mare, sa pui splitere de buna calitate ca sa se piarda cat mai putin.
Încă o întrebare :) ...portul de Catv ar trebui să fie activ ( adică să meargă analogicul )  chiar dacă nu am făcut trecerea pe Dvbc încă sau se activează numai în momentul în care ești abonat Dvbc?

Edited by ORTEGGA, 09 March 2017 - 21:14.


#328
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,158
  • Înscris: 22.02.2017
Se poate activa si doar pentru analogic, fara sa treci pe DVB-C, numai ca trebuie sa dai de o persoana cu care sa te intelegi la Call-Center si sa ti-l activeze. Problema e ca sunt multi incompetenti la Call-Center-ul Telekom. :( Roaga-l pe dic_star sa-ti dea niste sfaturi cum sa ii abordezi.

#329
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008

View Postronuquet, on 09 martie 2017 - 21:21, said:

Se poate activa si doar pentru analogic, fara sa treci pe DVB-C, numai ca trebuie sa dai de o persoana cu care sa te intelegi la Call-Center si sa ti-l activeze. Problema e ca sunt multi incompetenti la Call-Center-ul Telekom. Posted Image Roaga-l pe dic_star sa-ti dea niste sfaturi cum sa ii abordezi.
Am sunat la ei sa il activeze dar au zis ca nu se poate si ca o sa fiu contactat de colegii de la ofertare...

#330
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,158
  • Înscris: 22.02.2017
Se poate, dar trebuie sa discuti cu ei si sa fii smecher si diplomat, mai "evreu". Suna pana gasesti pe cine trebuie si ti.l activeaza, comunica si cu dic_star si reusesti.

#331
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008

View Postronuquet, on 10 martie 2017 - 00:27, said:

Se poate, dar trebuie sa discuti cu ei si sa fii smecher si diplomat, mai "evreu". Suna pana gasesti pe cine trebuie si ti.l activeaza, comunica si cu dic_star si reusesti.

Ms de sfaturi... Am să le urmez să văd ce reușesc.

Edited by ORTEGGA, 10 March 2017 - 01:19.


#332
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View PostORTEGGA, on 09 martie 2017 - 21:14, said:

Încă o întrebare Posted Image ...portul de Catv ar trebui să fie activ ( adică să meargă analogicul )  chiar dacă nu am făcut trecerea pe Dvbc încă sau se activează numai în momentul în care ești abonat Dvbc?
Portul CATV se activeaza doar in situatiile in care optezi pentru CATV de sine , sau cand optezi pentru un pachet Iptv,  cand optezi pentru DVB-C , portul se activeaza automat. In cazul tau portul este inactiv si asa va ramane. Cand ai facut migrarea pe fibra ai cerut migrarea doar pentru internet nu si pentru TV, care a ramas in continuare pe DTH.

#333
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008

View Postdic_star79, on 10 martie 2017 - 08:52, said:


Portul CATV se activeaza doar in situatiile in care optezi pentru CATV de sine , sau cand optezi pentru un pachet Iptv,  cand optezi pentru DVB-C , portul se activeaza automat. In cazul tau portul este inactiv si asa va ramane. Cand ai facut migrarea pe fibra ai cerut migrarea doar pentru internet nu si pentru TV, care a ramas in continuare pe DTH.
Aștept să văd dacă pot să migrez în condițiile contractuale actuale astfel încât să îmi merite să fac trecerea.

#334
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Sunt tare curios cine are Telekom cablu în Buzău și dacă acel cineva ne va da o grilă de acolo.

#335
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postnecolae, on 17 martie 2017 - 14:32, said:

Sunt tare curios cine are Telekom cablu în Buzău și dacă acel cineva ne va da o grilă de acolo.
Ce te intereseaza?

#336
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Sunt doar curios dacă se transmite Antena 1 Slobozia acolo, că pe site așa se zice.

#337
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postnecolae, on 17 martie 2017 - 14:39, said:

Sunt doar curios dacă se transmite Antena 1 Slobozia acolo, că pe site așa se zice.
Antena 1 Slobozia este in grila analogica.

#338
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008
Oare stie cineva sa imi raspunda daca postul NCN Cluj există în grila analogica Telekom?

Edited by ORTEGGA, 21 March 2017 - 10:15.


#339
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View PostORTEGGA, on 21 martie 2017 - 10:05, said:

Oare stie cineva sa imi raspunda daca postul NCN Cluj există în grila analogica Telekom?
Nu este inclus in grila analogica.

#340
emgd2me

emgd2me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.01.2008
Buna,
Am si eu o intrebare, daca stie cineva. Acum am pachet voce zero + internet M, pe solutie VDSL - router Speedport w724. Am fost sunat cineva de la Telekom cu propunerea de a contracta si TV analogic. Care este solutia tehnica ? Se trage fibra pana in apartament, sau se vine cu cablu coaxial de la pizzabox ?
Multumesc.

#341
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,158
  • Înscris: 22.02.2017
Se trage fibra pana in apartament.

Vei avea 45 de posturi SD, nu doar analogic ;)

Edited by ronuquet, 17 April 2017 - 16:34.


#342
emgd2me

emgd2me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.01.2008
Multumesc de info. Mai am o problema. Am 3 televizoare, dintre care doua mai vechi - 15 ani, cu tub. Voi putea receptiona programele SD ( majoritatea - accept ca nu pe toate ) ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate