Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...
 Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...

SUMMER HITS!

Conducta pluviala sparta la bloc....
 Medii admitere 2023 UPB - Faculta...

Cum pot crea o iluzie de tipul Fa...

Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

Damsel (2024)
 Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Vize

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

Dracee_Dracos2008

Dracee_Dracos2008

New Member

• Grup: Members
viza b1
Buna ziua sint Dana si am o viza B1 pe 10 ani ,as dori citeva detalii referitoare la aceasta viza:
-ce drepturi am cu aceasta viza
- care este perioada maxima pe care eu pot sta pe teritoriul statelor unite
-daca vreau pur si simplu sa merg in vizita la o cunostinta citeva zile ce acte imi trebuiesc ,ca sa nu am neplaceri la control
-daca va trebuii sa plec in vizita ce acte imi vor trebuii ,si la ce pot sa ma astept la control in aeroport pe teritoriul statelor unite
- la escala pina sa ajung in statele unite la control este necesar sa am acte doveditoare de ce ma duc in statele unite ,sau pur si simplu trebuie sa am viza valabila si biletul de avion
-daca la prima escala nu voi fi lasata sa trec mai departe ce trebuie sa fac ,cum trebuie sa procedez daca nu am bani la mine si biletul de intoarcere este dabia peste 15-20 de zile inapoi in tara
-daca nu mi se va da voie sa trec de prima escala mi se va anula viza si mi se va pune interdictie

active95

active95

Guru Member

• Grup: Senior Members

View PostDracee_Dracos2008, on 8th November 2010, 17:55, said:

viza b1
Buna ziua sint Dana si am o viza B1 pe 10 ani ,as dori citeva detalii referitoare la aceasta viza:
-ce drepturi am cu aceasta viza
- care este perioada maxima pe care eu pot sta pe teritoriul statelor unite
-daca vreau pur si simplu sa merg in vizita la o cunostinta citeva zile ce acte imi trebuiesc ,ca sa nu am neplaceri la control
-daca va trebuii sa plec in vizita ce acte imi vor trebuii ,si la ce pot sa ma astept la control in aeroport pe teritoriul statelor unite
- la escala pina sa ajung in statele unite la control este necesar sa am acte doveditoare de ce ma duc in statele unite ,sau pur si simplu trebuie sa am viza valabila si biletul de avion
-daca la prima escala nu voi fi lasata sa trec mai departe ce trebuie sa fac ,cum trebuie sa procedez daca nu am bani la mine si biletul de intoarcere este dabia peste 15-20 de zile inapoi in tara
-daca nu mi se va da voie sa trec de prima escala mi se va anula viza si mi se va pune interdictie

a. conduci negocieri de afaceri
   soliciti vinzari sau investitii
   discutii despre posibile investitii sau achizitii
   poti face investiti sau achizitii
   poti participa la intilniri/simpozioane/etc
   poti angaja personal
b. 6 luni de zile (cu posibilitatea de extindere atit timp cit se aduc dovezi ca este necesar o perioada mai indelungata)
c. pasaportul
d. pasaportul iarasi
e. nu, se cheama tranzit
f. puteti contacta ambasada roman pt ajutor, rude., etc sau in cel mai nefericit caz asteptati 15-20 de zile
g. nu si nu

Nu poti:
   conduce o afacere
   sa lucrezi legal
   sa fi platit de catre o companie inauntru Statelor Unite

Din pura curiozitate, unde faceti prima escala, la Pyongyang in Coreea de Nord?

Edited by active95, 08 November 2010 - 19:04.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate