Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Tepe in constructii

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
herbosophy

herbosophy

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.08.2016
Buna ziua,

Am incheiat un contract cu Maricel Roscaneanu, str. Morilor nr. 213 Galati, CNP: 1420925170381, locul de nastere Tudor Vladimirescu administratorul firmei de constructii SC AMBIENT SRL din Galati, in vederea reparatiilor si reamenajarii unei case.
I-am virat in cont bancar suma prevazuta in contract, in avans. Tipul parea profesionist, corect si de incredere, iar eu eram foarte relaxata pentru ca a venit prin recomandarea unei persoane in care am foarte mare incredere.

Dupa ce s-a vazut cu banii, si-a schimbat radical atitudinea, a inceput sa se poarte discretionar, mi-a scos mobila in ploaie si mi-a aruncat lucrurile in praf spunand ca sunt gunoaie, desi eu m-am impotrivit. Mi-a pus polistiren de la gunoi spunand ca e acelasi lucru, desi eu m-am impotrivit. Ma intreb daca sunt si alte materiale de proasta calitate pe care eu ori nu le-am vazut (nu pot sa locuiesc acolo) ori nu sunt de meserie ca sa le apreciez.

I-am dat fiului administratorului (care este si el co-administrator) un filtru de apa Honeywell, pentru a fi montat, despre care acum nu isi aduce aminte. In plus, in momentul cand a carat molozul si lemnaria de la demolarea usilor si ferestrelor vechi, a luat din curte si 4 trunchiuri mari de copac (provenite de la doi copaci), care erau acolo dinaintea inceperii lucrarii, fara sa ma intrebe.

De ceva timp nu a mai lucrat nimic si cand l-am intrebat de ce, mi-a spus ca mi-a pierdut numarul de telefon. Mi-a spus ca e din cauza ca eu nu i-am adus gresia si faianta, desi toata casa e de nelocuit, o parte din acoperis trebuie montata si alta reparata.

La insistentele mele mi-a dat o "situatie de lucrari" scrisa de mana, putin lizibila, cu prescurtari si corectari, nesemnata si neparafata, din care rezulta ca-i sunt datoare. I-am cerut o alta situatie si mi-a spus sa fac facultate si sa invat sa citesc. Apoi mi-a intors spatele. Acum... lucrarea specificata in contract nu e terminata iar casa arata mai rau decat inainte (nu se poate locui).

Toata aceasta situatie imi creaza foarte mult stres si nopti nedormite, gandindu-ma la apropierea ploilor si apoi a iernii.

Roscaneanu-SC AMBIENT SRL = o firma specializata in demolari

#20
aniela_annia

aniela_annia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.02.2018

View PostMuadib79, on 14 noiembrie 2015 - 14:18, said:

Salutare,
Recent am fost inselat de firma Parchet Stejar SRL. Cautand parchet de lemn masiv am gasit site-ul www.parchet-stejar.ro. Am sunat la nr de tel afisat, 0755450826, si am vorbit cu Mihaela Collins. Am stabilit detaliile unei intalniri si doua zile mai tarziu ne-am intalnit la o casa in Pipera unde monta parchet. Mi-a aratat niste mostre si am stabilit pretul. Am mers apoi la asa-zisa fabrica, in satul Sanu Floresti, strada Garii, intr-un complex de hale dezafectate de pe vremea lui Ceausescu. Acolo am platit avansul si mi-a dat o chitanta (nu bon fiscal, tanti face si evaziune fiscala). S-a angajat ferm si a insistat ca in 2 zile sa imi livreze parchetul chiar daca nu aveam nevoie de el asa repede. A mintit, pana la urma mi l-a livrat dupa o luna, la insistentele mele. Parchetul livrat nu corespundea cu cel pentru care platisem. Cerusem parchet de 12 cm latime si mi-a adus de 10 si de 9 cm latime. Pana la urma ca sa imi termin treaba l-am acceptat asa. Totodata m-a convins sa platesc si un avans pentru montarea parchetului sub pretextul ca trebuie sa cumpere materiale, la fel foarte insistenta si foarte convingatoare. Cand am decis montarea parchetului a inceput sa ma amane, de fiecare data cand o sunam asigurandu-ma ca in 2 zile incepe montajul parchetului. Dupa 3 saptamani i-am cerut sa imi returneze banii pe care ii dadusem in avans pentru montaj, pentru a putea face lucrarea cu o alta firma. Din acel moment nu a mai raspuns la telefon.
Asa ca pentru toti cei care cauta parchet, evitati firma Parchet Stejar SRL cu site-ul www.parchet-stejar.ro. Evitati orice afacere cu Mihaela Collins si sotul ei Julian Collins, cetatean britanic. Sunt doi infractori. Daca stie cineva si alte numere de telefon la care pot fi gasiti cei doi va rog sa anuntati aici.
Mai multe detalii despre tepele date si altor oameni gasiti aici: http://proproctor1.r...em=4824Ă‚ Ă‚ si mai multe detalii despre teapa mea gasiti aici: https://inselatorii.wordpress.com/.

Buna seara,
La atata timp dupa postarea dumneavoastra din 2-15, se pare ca oamenii acestia dau tepe in continuare. Si noi am patit exact ca dumneavoastra, doar ca in 2017. Ce putem face sa ne recuperam banii? si ce putem face sa ii oprim pe oamenii astia ?

#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postaniela_annia, on 05 februarie 2018 - 22:41, said:


Buna seara,
La atata timp dupa postarea dumneavoastra din 2-15, se pare ca oamenii acestia dau tepe in continuare. Si noi am patit exact ca dumneavoastra, doar ca in 2017. Ce putem face sa ne recuperam banii? si ce putem face sa ii oprim pe oamenii astia ?
Poliția Economică. OPC ?

#22
CrinaN

CrinaN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.06.2018
Buna ziua,
In speranta ca alte familii nu vor mai trece prin ce-am trecut noi, tin sa mentionez firma SC SUCU CONSTRUCT SRL ( Com Lesu, Jud Bistrita Nasaud ) ca fiind neserioasa si care nu lucreaza calitativ pentru banii pe care ii pretinde!
Am incheiat un contract pentru finalizarea unei case la rosu (parter+etaj+acoperis) cu termen de finalizare 3 luni, plata cash ( am aflat ulterior ca banii nu ii putem vira prin banca si nici factura sau chitanta nu vom primi ). Primul soc l-am primit dupa ce ne-au fost "omise" 5 grinzi deasupra parterului si balconului. Ulterior Dl Aurel Bigiu ( reprezentantul firmei ) afirmand ca "se mai intampla". A trebuit sa modificam tot proiectul, sparta placa pentru a prinde noile grinzi (avizate de catre un expert si de catre un proiectant specializat pe structura de rezistenta platiti tot de noi), pusi stalpi la balcon ( datorita acestei modificari suntem obligati sa contactam arhitectul si sa facem reautorizare la primarie ), alte cheltuieli, plus 2 luni pierdute numai pentru a remedia aceasta problema.
Apoi alti stalpi care au fost deasemenea "omisi" si au fost facuti din caramida, baia de la ultimul etaj trebuia sa fie mansarda, au zidit-o ca etaj si apoi au spart-o, scarile interioare sunt mai lungi si va trebui sa le taiem pentru a le aduce pe toate la aceasi dimensiune, gaurile pentru canalizare si pentru semineu "omise" si ele.  Ca sa nu mai vorbesc despre mizeria de pe santier, despre ceaunele si gratarele care ne-au topit izolatia, despre facut focul pe terasa si nu pe pamant langa casa, din comoditate, despre saltele si alte lucruri care si-au facut simtita prezenta pe santierul nostru ca intr-un depozit, etc etc.
Banii, la finalizarea fiecarei etape trebuiau sa fie inmanati Dlui Aurel BIGIU atunci cand acesta dispunea; indiferent daca calitatea serviciilor prestate era indoielnica si necesita reparatii suplimentare. In cazul in care nu puteam sari cu banii in ora ulterioara apelului telefonic al Dlui AUREL BIGIU, incepeau amenintarile de genul, "Iti daram grinzile; iti sparg placa, iti scot popii de sub grinzi, etc...". Prin urmare, avand in vedere cele de mai sus, NU RECOMAND acest constructor, SC SUCU CONSTRUCT SRL.
Pentru cei ce doresc mai multe detalii, le pot trimite si poze care sa dovedeasca ce am spus mai sus!

Edited by CrinaN, 04 June 2018 - 18:39.


#23
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Nasoala experienta. Dar asa-i ca n-ati avut diriginte de santier?
Si de ce ati continuat sa lucrati cu acea firma dupa prima duda?
Cum sa "uiti" niste grinzi/stilpi?
Fara suparare, el țepar, dar si voi facuti gramada.

#24
Stan_Patitul

Stan_Patitul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.06.2018
Atentie la Dragos Nohai, indiferent cu ce firma se prezinta – ACED Group sau Self Development sau oricare ar fi. Este un escroc si un psihopat.
Istoria noastra pe scurt – l-am contractat pentru constructie casa, gard si amenajare curte, prin contract cu banca (credit constructii). Principiu de plata : in transe pe etape de lucrari, se livra per transa un avans pentru etapa in curs, el livra etapa cu totul, apoi iar se platea cu urmatoarea transa lucrarile déjà efectuate neplatite din transa anterioara plus avans din urmatoarea transa, etc… pana la ultima transa, cand el ar fi trebuit sa livreze lucrare la cheie si sa-si ia ultima transa.
A lucrat ok primele etape, ne-a castigat increderea, dupa care spre final nu a mai livrat dupa ce a luat un avans considerabil. De fraieri ce am fost i-am dat si bani pe langa contract pentru unele lucrari suplimentare – gard si curte – ce nu fusesera prinse in contractul initial.
Apoi a sistat lucrarile, la noi muncitorii stateau in casa folosindu-se de casa noastra doar pentru cazare gratuita, pentru ca ii lua in timpul zilei si ii ducea la alte lucrari, iar la noi stagna totul. Ne-a dus cu zaharelul, promitea solemn ca va respecta termenul de livrare – aprilie 2017. A trecut si mai, si iunie, si iulie, si august, si doar progrese minore, dar cerea mereu bani cica sa nu se blocheze si sa termine repede lucrarea. In septembrie am clacat, l-am dat afara si am finalizat ce am mai putut singuri, cat sa ne putem muta. Din cauza ca nu a livrat ultimele lucrari, nu am putut accesa nici restul de finantare de la banca, am depasit si termenul de acordare, si termenul de finalizare constructie, a trebuit sa prelungim autorizatie… alti bani, alta distractie. Deci am fost pusi in situatia de a sustine din surse proprii finalizarea casei…. In timp ce stateam cu chirie si plateam si rata la creditul consumat pana atunci.
Bilanta – 15 000 Euro in lucrari si bunuri deja platite si nelivrate din etapele de constructive.
Ne-am putut muta in noiembrie de-abia . Ce sa vezi ? instalatiile facute praf, jumate din calorifere au cedat si curg, tevi sparte cu infiltratii de apa, izolatie ne-facuta corespunzator cu infiltratie la demisol, cu distrus pereti, usi de lemn, umflat parchet si tot tacamul… Deci se adauga si toate cheltuielile de reparatii… L-am tras la raspundere conform contract / garantii lucrari. A venit, a vazut, a recunoscut ca da, trebuie sa repare. Si iar ne-a mintit ca vine cu echipa din martie sa faca tot. Iaca e iunie 2018 si nici un semn.
A tras tepe si furnizorilor. Noi putem sa-l platim doar prin banca pe baza de factura, conform contractului. Si il plateam ca sa poata da avans furnizorilor – pt materiale, fier forjat, scari de lemn de interior, manopera, etc… A luat banii si nu i-a platit furnizorilor si uite asa a trebuit sa platim noi iar ca sa primim bunurile / lucrarile respective.
A luat centrala si boilerul pe buna credinta de la un furnizor si nu l-a platit. La fel cu instalatorul venit pentru reparatii ulterioare, caci i-am imputat costurile, evident – l-a pacalit ca ii va da banii si nu i-a dat nimic, tot noi platim toate reparatiile.
Cand sa facem receptia casei, descoperim ca nici analizele la betoane nu le-a platit – inca 2000 de roni, asa , de scos din scurt si neprevazut din buzunar.
Deci pe scurt  - un jeg de om, un escroc, un psihopat. Daca cumva dati de el, feriti-va ca de dracu’.

#25
lorelai100

lorelai100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.11.2013
Nu lucrati cu Ladaru Stefan sau cu firma lui Ladaru Company SRL. Individul apare pe toate site-urile ca meserias in acoperisuri si terase, dar adevarul este cu totul altul. In afara de faptul ca lucrarile prestate sunt de proasta calitate, se preteaza la tot felul de inselatorii pentru a castiga bani nemeritati. Inventeaza defectiuni ale acoperisului care nu exista profitând de faptul ca nu te poti urca pe casa si nu te pricepi in aceasta meserie. Cea mai utilizata inselatorie este ca ”e tabla gaurita in zeci de locuri” si trebuie neaparat schimbata... De asemenea te insala ca ia materiale de la fabrica cu factura, iar daca faci greseala sa-i dai bani pentru materiale, lucrurile se schimba radical: materialele care ti le aduce, daca ti le mai aduce, sunt in realitate la jumate din pretul cerut de el, factura nu exista. Atentionez pe toti cei ce promoveaza acesta persoana/societate pe site-urile pe care le gestioneza sa nu o mai faca, deoarece promoveaza de fapt inselatoria si munca de mantuiala. Isi permite sa actioneze deoarece este convins ca nici politia, nici justitia nu-i poate face nimic, ca nu avem dovezi, ca se tegiverseaza prea mult etc. Chiar asa o fi? Dar OPC-ul nu poate interveni?

#26
benef

benef

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2018
Feriti-va de RADU VASILE, administrator firma SC VGB INVEST SRL, Buftea, Sos Bucuresti Targoviste nr 147, bl 27, sc C, et 3, ap 12, Ilfov, inregistrata la Registrul comertului sub nr J23/2884/16.09.2018, CUI RO24473464. Este un mare tepar, racoleaza cu anunturi pe OLX, incheie contract, iti castiga increderea, incaseaza bani avans, incepe lucrarea si apoi te lasa balta. Promite ca totul se va rezolva apoi isi schimba numarul de telefon si nu il mai poti contacta. Firma are adresa la o proprietate care este a altcuiva.

#27
AndreeaGrim

AndreeaGrim

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.11.2018
Bună ziua,
am vrut să scriu despre o țeapă luată recent. Este vorba despre Proconstruct, a lui Busta Adrian, județul Timiș. ATENȚIE MAXIMĂ:
- deși se stabilesc inițial parametrii lucrării/construcției de comun acord, o să constatați că nu sînt respectați;
- deși par profesioniști și îți dau impresia că imediat se apucă de lucrare, odată virat avansul(30% cere, deși e cam mult) durează pînă te bagă în seamă și apoi justifică că au avut de încheiat alt șantier deși cînd i-ai contactat erau liberi;
-după ce vin cu greu, stau cîteva ore apoi pleacă. Abia după ce am făcut un pic de gură, au venit de-au stat cum se stă la lucru dar vroiau deja tranșa a doua de bani(în două săptămîni!) deși pe șantier nu am avut nici 30% la sută din lucrare gata. Ca să ne determine să băgăm bani, îți explică că nu stă în lucrarea ta și băieții zoresc ca să convingă că da, este necesar. NU DAȚI BANI CASH FĂRĂ CHITANȚE PENTRU CĂ NU VEȚI MAI PUTEA JUSTIFICA CĂ I-AȚI PLĂTIT!! Noi am dat prin cont bancar ca să putem ține evidența. Bineînțeles, că a doua tranșă o vroia cash. Este vorba de o anexă de 15mp din lemn , cu o sobă și un duș(delimitare în perete) în care ar fi trebuit să trecem iarna deoarece proprietatea pe care am luat-o este praf. Vroiam ceva modest, funcțional și ieftin. El ne cerea pe ea 6000 euro!!!!și, deși am convenit să fie din lemn, el a făcut-o din osb. Acuma, nu-i bai că structura e pe osb, că oricum știam că ar fi trebuit să fie îmbrăcată în lemn. Menționez că este pe piloni de beton, deci nu fundație! Acum două săptămîni i-am dat 2000euro iar acum cerea alți 2000euro. Construcția are osb la exterior și vroia să pună și la interior după ce băga vata minerală. De curiozitate, m-am dus să văd ce fac și constat un obs subțire la exterior și-mi spune că așa rămîne. Podeaua, ceva scîndură amărîtă ce se mișca sub greutatea mea și printre șipcile ei au băgat ceva spumă ca apoi să-mi spună că vine peste un polistiren de 2mm și parchetul laminat! Am zis că visez. Mi-am exprimat niște nedumeriri, mi-a găsit replică, eu nefiind pe domeniu. Cu toate astea, m-am documentat un pic și mi-am dat seama că așa ceva nu se poate. Asta, deși am trecut peste lipsa de profesionalism (ceva obișnuit zilele astea, se pare). Peste așa ceva nu puteam să trecem! Osb-ul de la exterior are 8mm!!!! Tot cu d-ăsta vroiau să placheze și interiorul și să lase așa. Deci, minimum de materiale cu maximum de profit! Tot ce a intrat în structură face cu mare indulgență 1500euro și tot au mai rămas 500euro profit. ”Echipa”, adică 5 persoane , au lucrat per total 14 ore(3ore într-o zi, 4ore în altă zi și ultima oară 7 ore) în două săptămîni pentru o coșmelie de 15mp. Cînd am văzut cum se vine (rar) și ce pretenții la bani sînt, am reziliat contractul. Ne-a costat 2000euro un coteț de obs de 8mm cu scîndură pe care faci huța în interior! Partea cea mai frumoasă este acoperișul Lindab. A, da! Are ușă și geam luate de noi(aici a fost montajul), poate partea cea mai scumpă din ”ansamblu”.
- nu vă lăsați intimidați sau convinși de faptul că trebuie să pulsați bani grei în intervale scurte! Cereți facturi și supravegheați șantierul! Nouă nu ne-au arătat nici o factură dar mi-am făcut un calcul în mare pe materialele ce le-am văzut în curte. în momedntul rezilierii contractului, Busta a spus că la el cît costă materialele, atîta costă și manopera!!! Tertipuri ca să mai scoată bani. Apoi, îți vorbește ca și cum ți-a făcut o favoare(că el lucrează cu nume mari dar că și-a blocat proiectele pentru tine) și încearcă să te manipuleze. Nu e un act de caritate, cîtă vreme noi am fost serioși și am livrat instant banii în cont. Tranșa a doua o vroia cash, sub pretextul atingerii plafonului maxim al contului (care nu era al firmei ci al lui, personal, motiv invocat ulterior ca să-ți bată obrazul că nu ai plătit TVA deși oamenii lui probabil lucrează la negru și asta nu e problema nimănui decît a lui) său; atunci ne-am alarmat pentru că odată dați banii nu mai aveam cum să dovedim c-am făcut-o. Lucrarea s-a oprit aici. Avem o cojmelie nefuncțională din osb, pe care deja o umflă ploaia. Ne-a zis că puteam s-o dăm cu lac ca s-o protejăm!
- Cristi, șeful de șantier și-a adus nevasta sau cine o fi fost pe proprietatea noastră fără acordul nostru! Deci, da, în curtea ta te trezești că mai mișună și-o duduie așa...pentru că...posibil că n-a avut unde s-o lase dar, aici nu-i pensiune!
Ne bucurăm că nu ne-am țepuit de mai mult și de aceea vrem să-i punem în temă și pe alții ca să nu pățească ce am pățit noi. Atenție maximă, chiar dacă nu vă pricepeți la construcții, documentați-vă! Puneți întrebări, căutați pe internet, vorbiți și cu alții!

Edited by AndreeaGrim, 22 November 2018 - 19:50.


#28
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012

View Postkeynes, on 20 august 2013 - 22:09, said:

Teapa cu Levant Gorup din Iasi
Am patit si eu ceva asemanator cu firma Levant Grup din Iasi, gestionata de un anumit Mercori. Am incheiat contract, am platit avansul de 30% si apoi inca 30% dupa o luna. Aici am gresit. Desi s-au apucat in forta de lucrari, cam dupa 3 saptamani au inceput s-o lase mai moale. Insa eu eram impresionat de ritmul de pana atunci, asa ca le-am dat fara retineri inca 8000 de euro. Ei, dupa aceea lucrarile au trenat o luna, inginerul de santier a demisionat iar patronul, acest Dan Mercori, a plecat prin vacanta cu banii mei. In fine, povestea e lunga. M-a presat in continuu sa-i dau bani, mai facea cate un pic, mai aducea 2-3 muncitori care sa invarta o mistrie in santier, apoi iar cerea bani. Nu mai vorbesc de calitatea lucrarilor, care e execrabila. Muncitori fara experienta, necalificati. ca exemplu, instalatia electrica mi-a facut-o un fierar betonist, gresia a pus-o un tamplar etc.Cand ii spuneam patronului ca nu e in regula si ca lucrarile nu sunt la calitatea necesara, imi replica cu un tupeu extraordinar ca nu ma pricep si ca ar trebui sa-i mai dau bani. Ma rog, a fost un cosmar. La un moment dat a parasit de tot santierul, cand mai avea de executat lucrari platite in avans de vreo 7000 de euro. Norocul meu a fost ca am reusit sa-l readuc pe santier, dupa mari presiuni, cu ajutorul unui vecin, care de altfel mi-l si recomandase. Insa, daca pana atunci lucrarile erau proaste, tot ceea ce a facut dupa aceea a fost in bataie de joc. Acum tavanele de rigips imi crapa, gasesc faianta sparta pe perete, colturi ciobite, varul lavabil e  plin de pete ( mi s-a spus ca a fost dat foarte diluat si stratul e subtire si nu acopera suficient), parchetul scartaie si intr-o camera mi-a aparut mucegai de sub el ( sapa nu a fost suficient de uscata). Peretii sunt valuri valuri. Ce mai, desi am vrut o casa cu pretentii, am obtinut exact contrariul. Acum, cine o mai lua teapa de la Levant Grup, sper ca macar sa gaseasca aceste nemultumiri ale mele. Pentru ca eu nu am gasit nimic pe net despre ei cand am semnat contractul. A, si am uitat sa spun ca de o luna au plecat de pe santier, dupa ce Mercori a facut o ultima incercare sa-mi mai stoarca niste bani si l-am refuzat. A lasat niste schele ridicate pe afara pentru decorativa si dus a fost. Eu, intre timp, am chemat alta echipa ca sa-mi termin treaba. Azi a reaparut individul, cu un tupeu formidabil, si mi-a adus tot felul de reprosuri, ca de ce i-am folosit schela (echipa noua si-a adus propria schela, dar au folosit-o pe a lui Mercori pe peretele pe care era deja montata  si p einca un colt) ca sa-i platesc chirie pe schela, ca de ce e schela lui murdara de var ( aici am ras, cu tot naduful pe care-l aveam), ca eu l-am tepuit si ca trebuie sa ii mai dau niste bani, etc. Au ramas uimiti de atat tupeu inclusiv muncitorii pe care ii aveam pe santier. Sunt un om calm, asa ca l-am lasat vorbind si mi-am vazut de ale mele. Insa, ma gandesc ca cineva cu sange mai fierbinte ii scotea ochii. Sa vii in casa omului si sa incepi sa tipi la el, sa-l acuzi cate verzi pepereti....judecati si dumneavoastra. Cam aste e experienta mea cu Mercori si firma Levant. Ii mai stie cineva? Cine a mai patit la fel? Am auzit, intre timp, din gura targului, ca are tepe trase la furnizori. Cred ca e adevarat, pentru ca mereu il intrebam daca are card de reduceri la retaileri si nu avea la nici unul. Ceea ce e mai rau e ca, desi la primele doua transe mi-a taiat  factura, la sumele ulterioare a evitat sa-mi dea, amanandu-ma pana a disparut de tot. Asa ca nu am documente pe aproape jumatate din banii pe care i-am dat, ca sa pot sa-l actionez in instanta.
Îmi pare rău pt ce ai pățit. Din ce ai povestit eu înțeleg ca ești un om bun. De obicei doar oamenii bun și de cuvânt pățesc ce ai patit tu.
Eu in locul tău nu i-as fi returnat schela și restul de scule dacă au mai rămas câteva,  pana nu face ce a spus ca face.

#29
mirel17

mirel17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.03.2010
Feriti-va de Radu Vasile sau Radu Valentin de la firmele SC VGB Invest SRL si/sau Mara Comexim, e acelasi lucru, tot din Buftea. Eu am fost pacalit de acest individ cu suma de 8000Euro,3000 avans si 5000 fierul beton promis anul trecut. pentru cine doreste informatii si dovezi sa sune la 0722800384.

#30
Talladega

Talladega

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.03.2019
Un tepar cu mobila in Bucuresti, este vorba de Sempre Mobili care prin administratorul Barbu Traian Florin 0756 549 452 si sotia acestuia Barbu (Tudorache) Cristina,dupa ce au dat ani de zile tepe in Vrancea,http://monitorulvn.ro/index.php?pn=2&idn=70870165&idc=-1&ftp=0&cpn=1&gpn=1&lpn=1&idg=&gtp=0#top_pages,acum s au mutat in Bucuresti ca acolo e mult mai multa lume ocupata si dau tepe in voie fara ca cineva sa i stranga si sa l duca acolo unde le e locul.
Impreuna cu sotia lui Barbu (Tudorache) Cristina iau bani in avans dupa care au disparut,nu mai raspund la telefoane iar beneficiarul nu vede nici mobila nici bani.
Toți cei păgubiți de catre infractorul Barbu Traian Florin(Sempre Mobili) care in solidar cu Barbu( Tudorache) Cristina au luat bani de la oameni cu titlu de avans
confectionat mobila ,nu vor mai primi înapoi nici bani,nici mobila,nimic.
Daca persoanele păgubite nu vor conlucra împreună pentru a elimina pe cale legala acește căpușe acești paraziți vor continua sa însele și pe alți oameni de buna credinta.
Cine este in situatia aceasta cu acesta firma Sempre Mobili reprezentata de acesti tepari,infractorul Barbu Traian Florin si sotia lui Barbu (Tudorache) Cristina si care doresc informatii sa lase mesaj aici.

#31
AlinnnB

AlinnnB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2019

 Talladega, on 08 aprilie 2019 - 09:49, said:

Un tepar cu mobila in Bucuresti, este vorba de Sempre Mobili care prin administratorul Barbu Traian Florin 0756 549 452 si sotia acestuia Barbu (Tudorache) Cristina,dupa ce au dat ani de zile tepe in Vrancea,http://monitorulvn.ro/index.php?pn=2&idn=70870165&idc=-1&ftp=0&cpn=1&gpn=1&lpn=1&idg=&gtp=0#top_pages,acum s au mutat in Bucuresti ca acolo e mult mai multa lume ocupata si dau tepe in voie fara ca cineva sa i stranga si sa l duca acolo unde le e locul.
Impreuna cu sotia lui Barbu (Tudorache) Cristina iau bani in avans dupa care au disparut,nu mai raspund la telefoane iar beneficiarul nu vede nici mobila nici bani.
Toți cei păgubiți de catre infractorul Barbu Traian Florin(Sempre Mobili) care in solidar cu Barbu( Tudorache) Cristina au luat bani de la oameni cu titlu de avans
confectionat mobila ,nu vor mai primi înapoi nici bani,nici mobila,nimic.
Daca persoanele păgubite nu vor conlucra Ă®mpreună pentru a elimina pe cale legala acește căpușe acești paraziți vor continua sa Ă®nsele și pe alți oameni de buna credinta.
Cine este in situatia aceasta cu acesta firma Sempre Mobili reprezentata de acesti tepari,infractorul Barbu Traian Florin si sotia lui Barbu (Tudorache) Cristina si care doresc informatii sa lase mesaj aici.

Buna ziua. Si noi am fost păgubiți de acest individ exact acum . Am plătit avans 5000 lei din 10.000 cost total , am rămas cu mobila pe sfert si atat . De 2 saptamani nu răspunde la telefon.  Mai nou are telefonul inchis . Comanda pentru mobila am făcut-o pe 13 aprilie 2019

Va rog sa ma contactati la 0724.979.744 pentru a discuta aceste aspecte

#32
daniel19833

daniel19833

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.02.2021
oameni buni, nu va duceti la firma OPENJOBLINE, SUNT NISTE SARLATANI, SPUN CA TRIMIT ASISTENTI MEDICALI IN GERMANIA, iar apoi te prind la mana cu un contract de mediere in care scrie ca trebuie sa le dai aproape 6000 de euro drept despagubiri pentru ca nu ai obtinut certificatul de limba germana nivel B2. pai normal ca nu ai cum sa-l obtii, pentru ca vor in numai 6 luni sa ajungi la acest nivel cu o limba atat de grea. ESTE O MARE TEAPA, FERITIVA.

#33
vikinj

vikinj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.02.2014
Buna ziua,
Feriti-va de Imel Construct din jud CLUJ sau Eric & Leo, acelasi personaj LEVENTE (LEO) VARGA. Tapar de zile mari. Are un site bine facut cu care atrage clientii dar nici o casa din lemn de pe site nu este facuta de el. Site copiat de pe alt site. Muncitori necalificati, profesionalism zero. NU RESPECTA TERMENELE, lucrari de mantuiala, minciuni cu nonsalanta de stai treaz noaptea din cauza lui. Cereti numere de telefon de contact a clientilor multumiti si eventual vizitati alte lucrari inainte de semnare contract ca altfel va ardeti. Cititi cu MAAAARE atentie contractul, unde are termene de plata aberante , ajungi sa dai 80% din bani avans cand a sapat un pic in curte si apoi te lasa cu ochii in soare!

#34
luc1979

luc1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 12.03.2007
Tepar de meserie - Culcea Mihai (Culcea Liviu-Mihaita). Are mai multe firme, cea cu care a dat cele mai multe tepe Culsoft SRL, cu multe incidente de plata si procese pe rol. Ia lucrari, cere avans, aduce muncitori de pe OLX de slaba calitate, nu ii plateste, dispare cu banii. Opereaza in Constanta dar si in Bucuresti. Atentie la lucrari si avans. Meseriasi, atentie ca pretinde ca face contracte de munca si dupa o luna va treziti ca ati muncit degeaba.

#35
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View Postluc1979, on 06 septembrie 2021 - 13:15, said:

Tepar de meserie - Culcea Mihai (Culcea Liviu-Mihaita). Are mai multe firme, cea cu care a dat cele mai multe tepe Culsoft SRL, cu multe incidente de plata si procese pe rol. Ia lucrari, cere avans, aduce muncitori de pe OLX de slaba calitate, nu ii plateste, dispare cu banii. Opereaza in Constanta dar si in Bucuresti. Atentie la lucrari si avans. Meseriasi, atentie ca pretinde ca face contracte de munca si dupa o luna va treziti ca ati muncit degeaba.
Ai dat un telefon la politie sa il reclami? nu l am vazut pe la televizor.

#36
luc1979

luc1979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 12.03.2007

View Postcuculea, on 06 septembrie 2021 - 17:33, said:

Ai dat un telefon la politie sa il reclami? nu l am vazut pe la televizor.

Urmeaza. Procuratura, ca a dat tepe si pe firma si acolo e usor de demonstrat.
Va fi celebru in curand, il mai las un pic ca i-am promis unui prieten pe care l-a tepuit si pe el. ;-)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate