Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Tepe in constructii

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
bitboc

bitboc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.01.2007
Deschid acest subiect pentru ca simt ca trebuie sa iau atitudine! Cred ca am postat bine, daca nu rog administratorul sa mute subiectul unde trebuie!
Ma adresez, in special, celor din Bucuresti care vor sa-si termoizoleze apartamentele la exterior sau interior sau alte activitati de domeniul contructiilor. Daca tineti la timpul si la nervii dvs., oameni buni NU incheiati contracte cu firma NICKMICON S.R.L., director Grădinariu Mihai (am dat si numele patronului pentru ca isi poate face alte firme).  Cand am semnat contractul cu acesta firma nu m-am gandit ca pot avea atatea probleme. Lucreaza prost, cu materiale ieftine (e drept, are si un pret mai mic decat alte firme din domeniu, ceea ce m-a si determinat sa aleg aceasta firma), lucrează cu zilieri care nu stiu meserie, pe care nu-i plateste la timp si care fac treaba de mantuiala. Schimba muncitorii foarte des, astfel incat cei care vin nu stiu unde au ramas cei dinainte si sar peste etape etc. Nu respecta termenele, oamenii lui nu sunt controlati si astfel fac ce vor o zi intreaga. Inca o data, nu incheiati contracte cu acesta firma decat daca vreti sa aveti neplaceri!

Edited by bitboc, 06 November 2010 - 16:17.


#2
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006
Ce imi place cand alergati dupa moca si dupa aceea va plangeti ca a-ti luat teapa !

#3
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Rapid, ieftin si bun nu exista.
Tepele vi le dati singuri atunci cind singurul criteriu de departajare pe care il luati in calcul este pretul.
De ce nu va intrebati cum din 5 oferte, patru sint cam pe acolo, si una mult mai ieftina?

#4
bitboc

bitboc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.01.2007

 motanul13, on 11th November 2010, 18:00, said:

Ce imi place cand alergati dupa moca si dupa aceea va plangeti ca a-ti luat teapa !

Daca tie ti se pare moca un pret de 70 lei mp (fara TVA), fata de cel mai scump intalnit de mine 91 lei mp, nu iti doresc decat sa ai parte de constructori de genul asta! Spune-mi acum ca tu esti expert si ca vei sti sa il alegi pe cel mai bun! Bafta! Nu ai inteles mare lucru! Am cautat un pret mai bun pentru acelasi proces tehnologic, nu aveam cum sa-mi dau seama de seriozotatea directorului firmei, pe care am verificat-o pe net, si care are o activitate de vreo 3 ani!
Succesuri!

BTW! ... a-ti luat teapa ........ ati ... se scrie asa cum l-am scris eu acum, adica legat! ATI LUAT TEAPA!

 dan78rom, on 11th November 2010, 18:23, said:

Rapid, ieftin si bun nu exista.
Tepele vi le dati singuri atunci cind singurul criteriu de departajare pe care il luati in calcul este pretul.
De ce nu va intrebati cum din 5 oferte, patru sint cam pe acolo, si una mult mai ieftina?

Multumesc pentru sfaturi! Crede-ma ca am luat in calcul mult mai multe criterii decat pretul, iar oferta parea buna! Am inteles perfect! Lumea este impotriva mea pentru ca am fost fraier si am luat o firma putin mai ieftina! Nu conteaza faptul ca incerc satrag un semnal de alarma pentru a nu mai pica si altii in plasa! Declar inchis acest topic si va doresc sa aveti parte numai de firmele pe care le meritati! Eu am vrut doar sa va avertizez pentru a putea face alegerea corecta!

Edited by bitboc, 12 November 2010 - 21:43.


#5
Kriss11

Kriss11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.03.2011
Buna ziua,
Am si eu aceeasi problema cu o firma de constructii, respectiv am fost inselati de Mircea Istudor si de societatea lui KARMA DESIGN CONSTRUCT.
Daca veti da de aceasta societate, va sfatuiesc sa nu incheiati niciun contract cu ei. Nu numai ca nu lucreaza bine, dar inseala oamenii la modul cel mai grav. Preturile lor nu sunt mici, iar acest individ se recomanda a fi inginer. Am dubii cu privire la acest aspect, sincer.
In concret, am contractat cu el pentru construirea unei case. La inceput lucrurile pareau sa decurga normal, iar ulterior (dupa vreo 2 luni) a inceput sa-mi ceara mai multi bani (de ordinul miilor de euro) sub diferite pretexte (evident ca nu i-am dat), ajungand pana la situatia in care acest individ a fugi din santier cu TOATE MATERIALELE MELE (valoarea materialelor fiind considerabila)!!
Spun asta pentru a nu fi si altii in aceasta situatie. Am vazut la un moment dat pe net, ca au mai existat si alte persoane inselate de acest individ, dar, postarile acestor persoane au fost facute dupa ce eu incepusem lucrarea cu  ISTUDOR MIRCEA.
Sper ca anuntul meu sa vina la timp pentru cei care au nevoie!!!
Succes si mare atentie in alegerea unei firme de constructii!!
Intre ieftin si scump, alegeti ieftin, pentru ca in Romania, oricum iese prost!!!

#6
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Si daca poti demonstra asta, de ce nu faci o plingere la politie? Se incadreaza la furt calificat.

#7
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

 dan78rom, on 11th November 2010, 17:23, said:

Rapid, ieftin si bun nu exista.
Tepele vi le dati singuri atunci cind singurul criteriu de departajare pe care il luati in calcul este pretul.
De ce nu va intrebati cum din 5 oferte, patru sint cam pe acolo, si una mult mai ieftina?
Ai impresia ca tot ce este scump inseamna si calitate..Si conform proverbului:,,Afara-i vopsit gardul,inauntru leopardul,, se aplica la multe firme mari din Romania.

#8
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011
Referitor la termoizolarea constructiei, va sfatuiesc sa va feriti de produsele firmei Thermosistem, in cateva zile voi pune un filmulet sa vedeti si voi cum se "prepara" adezivul pentru polistiren.
Adezivul se prepara in doua betoniere, nisipul fiind uscat cu ajutorul unei butelii cu arzator LOL.

Edited by Al_Bundy, 24 August 2011 - 00:46.


#9
danchelu

danchelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.02.2007
Feriti-va sa lucrati cu numitul Manta Victor din Boldesti-Scaieni, Prahova!
TEPAR!
Are si o firma , nu stiu daca mai functioneaza - MANTVIC CONSTRUCT S.R.L

Este un individ de cea mai josnica speta! Face lucrurile de mantuiala ! Trebuie efectiv sa stai dupa el incontinuu ca sa iasa lucru cat de cat. (individu de fapt nu munceste ,cica doar coordoneaza cativa sclavi platiti vai de mama lor).
Nu se tine de cuvant . Ii dai banii acu si peste cateva luni zice ca nu i-ai dat. Fura din materiale de nu te vezi . Cel putin la fier mi-a pus jumatate din cat i-am platit. Daca ii dai bani sa cumpere materiale nu-ti aduce niciodata bon. Si mai ales e foarte bun prieten cu bautura, dupa ora 16 nu mai poti sa discuti normal cu individu , ca e manga.

#10
Controladoru

Controladoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.10.2012
Sobolani dastia tepari sunt peste tot,chiar daca la prima vedere par inocenti,cunosc foarte bine cum functioneaza sistemul legislativ,tehnica folosita de majoritatea este milogeala,la inceput pozeaza in victime,incep sa se planga ca le trebuie bani pentru mancare,medicamente,trebuie sa plateasca angajatii,etc,dupa ce primesc un avans nu te mai baga in seama...

[ http://2.bp.blogspot.com/-isp_naGOZwE/UH_hx3kC9PI/AAAAAAAACm4/gqKabfmztY0/s320/pedofil.pedofilu+dreaq.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Tasha123

Tasha123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.08.2013
Buna,
In aceasta primavara am inceput sa ne renovam apartamentul si ne-am gandit ca ar fi bine la baie sa ne facem o cabina de dus din sticla.
Am cautat pe internet firme de profil si ne-am hotarat sa lucram cu Glass Vision Evolution SRL, mare greseala, pentru ca de fapt firma asta este doar un paravan pentru tepe pe internet.
Am vazut anunturi ale acestei firme si pe acest site si am decis ca nu este cazul sa mai las si alti oameni sa pateasca ce am patit noi, atentie deci, IOAN ALIN URSU , administratorul firmei Glass Vision Evolution este un tepar si dupa ce le dai avansul de 50% nici macar nu iti mai raspunde la telefon. Mai gasiti info despre alti oameni tepuiti de el si pe teparul.ro.
Noi am facut plangere la Polite, la OPC si la ANAF si ne gandim serios sa il dam si in juecata.
Atentie mare si evitati acest om si aceasta firma.
Spor la proiecte de renovare.

#12
keynes

keynes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.02.2006
Teapa cu Levant Gorup din Iasi
Am patit si eu ceva asemanator cu firma Levant Grup din Iasi, gestionata de un anumit Mercori. Am incheiat contract, am platit avansul de 30% si apoi inca 30% dupa o luna. Aici am gresit. Desi s-au apucat in forta de lucrari, cam dupa 3 saptamani au inceput s-o lase mai moale. Insa eu eram impresionat de ritmul de pana atunci, asa ca le-am dat fara retineri inca 8000 de euro. Ei, dupa aceea lucrarile au trenat o luna, inginerul de santier a demisionat iar patronul, acest Dan Mercori, a plecat prin vacanta cu banii mei. In fine, povestea e lunga. M-a presat in continuu sa-i dau bani, mai facea cate un pic, mai aducea 2-3 muncitori care sa invarta o mistrie in santier, apoi iar cerea bani. Nu mai vorbesc de calitatea lucrarilor, care e execrabila. Muncitori fara experienta, necalificati. ca exemplu, instalatia electrica mi-a facut-o un fierar betonist, gresia a pus-o un tamplar etc.Cand ii spuneam patronului ca nu e in regula si ca lucrarile nu sunt la calitatea necesara, imi replica cu un tupeu extraordinar ca nu ma pricep si ca ar trebui sa-i mai dau bani. Ma rog, a fost un cosmar. La un moment dat a parasit de tot santierul, cand mai avea de executat lucrari platite in avans de vreo 7000 de euro. Norocul meu a fost ca am reusit sa-l readuc pe santier, dupa mari presiuni, cu ajutorul unui vecin, care de altfel mi-l si recomandase. Insa, daca pana atunci lucrarile erau proaste, tot ceea ce a facut dupa aceea a fost in bataie de joc. Acum tavanele de rigips imi crapa, gasesc faianta sparta pe perete, colturi ciobite, varul lavabil e  plin de pete ( mi s-a spus ca a fost dat foarte diluat si stratul e subtire si nu acopera suficient), parchetul scartaie si intr-o camera mi-a aparut mucegai de sub el ( sapa nu a fost suficient de uscata). Peretii sunt valuri valuri. Ce mai, desi am vrut o casa cu pretentii, am obtinut exact contrariul. Acum, cine o mai lua teapa de la Levant Grup, sper ca macar sa gaseasca aceste nemultumiri ale mele. Pentru ca eu nu am gasit nimic pe net despre ei cand am semnat contractul. A, si am uitat sa spun ca de o luna au plecat de pe santier, dupa ce Mercori a facut o ultima incercare sa-mi mai stoarca niste bani si l-am refuzat. A lasat niste schele ridicate pe afara pentru decorativa si dus a fost. Eu, intre timp, am chemat alta echipa ca sa-mi termin treaba. Azi a reaparut individul, cu un tupeu formidabil, si mi-a adus tot felul de reprosuri, ca de ce i-am folosit schela (echipa noua si-a adus propria schela, dar au folosit-o pe a lui Mercori pe peretele pe care era deja montata  si p einca un colt) ca sa-i platesc chirie pe schela, ca de ce e schela lui murdara de var ( aici am ras, cu tot naduful pe care-l aveam), ca eu l-am tepuit si ca trebuie sa ii mai dau niste bani, etc. Au ramas uimiti de atat tupeu inclusiv muncitorii pe care ii aveam pe santier. Sunt un om calm, asa ca l-am lasat vorbind si mi-am vazut de ale mele. Insa, ma gandesc ca cineva cu sange mai fierbinte ii scotea ochii. Sa vii in casa omului si sa incepi sa tipi la el, sa-l acuzi cate verzi pepereti....judecati si dumneavoastra. Cam aste e experienta mea cu Mercori si firma Levant. Ii mai stie cineva? Cine a mai patit la fel? Am auzit, intre timp, din gura targului, ca are tepe trase la furnizori. Cred ca e adevarat, pentru ca mereu il intrebam daca are card de reduceri la retaileri si nu avea la nici unul. Ceea ce e mai rau e ca, desi la primele doua transe mi-a taiat  factura, la sumele ulterioare a evitat sa-mi dea, amanandu-ma pana a disparut de tot. Asa ca nu am documente pe aproape jumatate din banii pe care i-am dat, ca sa pot sa-l actionez in instanta.

Edited by keynes, 20 August 2013 - 22:17.


#13
seram

seram

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.03.2014
la fel am patit cu firma lex design building din timisoara administrator timoc alexandru si dani grecu aceasta firma racoleaza clienti prin oncasa magazincasa priectedecasenoi cam totce este postat sub cele doua nume. Inclusiv proiectul furnizat de acestia este de doi bani ca si lucrarile postate.

#14
Cap0ne

Cap0ne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.02.2007
SOLDAN MARIAN, constructor circula cu o masina Adui A4 model vechi B-976-MAR, tel 0722433776 (sau ma rog asa se intituleaza el), amenajeaza in capitala si in jurul acesteia apartamente, bai, case la rosu. Aveti mare grija cu acest personaj, are abilitati de comunicare, pare foarte serios dar aparentele inseala.
O sa va ia bani si o sa plece cu ei si va lasa la un sfert de lucrare cu ochii in bezna. Cel putin cu mine a stabilit un pret, dupa un sfert de lucreare a mai plusat 25% din suma initala satabilita crezand ca ma voi razgandi, dupa ce a mai muncit putin s-a gandit ca mai vrea o transa de bani (asta avand in vedere ca lucrarea nu era nici macar la jumatate si eu ii dadusem deja 50% din bani avans) asta printr-un sms la 21:00, iar a doua zi dus a fost cu tot cu bani de pe materiale de instalatii care s-a oferit el sa le cumpere.
Pe langa ca face treaba cum o face, da si teapa la drumul mare.
Nu recomand acest specimen, mare atentie cu cine lucrati la amenajarea apartamentului sau a casei.

#15
justitiar2

justitiar2

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.10.2015
Samy&ellis decor srl din Vulcan administrator Turcu georgescu samuel membrul biserici penticostale din Vulcan înșelăciune în domeniul construcțiilor din Moldova Noua până la Timișoara atât la persoane fizice cat și la firme de materiale de construcții din România verificați!!!! 0763622692!!!locuiește în zona mosnita noua-urseni!!!!


SAMY&ELLIS DECOR SRL DIN VULCAN ÎNȘELĂCIUNE ÎN DOMENIUL CONSTRUCȚIILOR VERIFICAȚI DIN MOLDOVA NOUA PÂNĂ LA TIMIȘOARA ATÂT LA PERSOANE FIZICE CAT ȘI LA FIRME DE MATERIALE DE CONSTRUCȚII DIN ROMÂNIA VERIFICAȚI CINE ESTE TURCU GEORGESCU SAMUEL ADMINISTRATOR SAMY&ELLIS DECOR SRL FIUL LUI TURCU GHEORGHE DIN VULCAN MEMBRUL BISERICI PENTICOSTALE DIN VULCAN 0763622692 ȚEPAR


SAMY&ELLIS DECOR SRL DIN VULCAN ÎNȘELĂCIUNE ÎN DOMENIUL CONSTRUCȚIILOR VERIFICAȚI DIN MOLDOVA NOUA PÂNĂ LA TIMIȘOARA ATÂT LA PERSOANE FIZICE CAT ȘI LA FIRME DE MATERIALE DE CONSTRUCȚII DIN ROMÂNIA VERIFICAȚI CINE ESTE TURCU GEORGESCU SAMUEL ADMINISTRATOR SAMY&ELLIS DECOR SRL FIUL LUI TURCU GHEORGHE DIN VULCAN MEMBRUL BISERICI PENTICOSTALE DIN VULCAN 0763622692 ȚEPAR


SAMY&ELLIS DECOR SRL DIN VULCAN ÎNȘELĂCIUNE ÎN DOMENIUL CONSTRUCȚIILOR VERIFICAȚI DIN MOLDOVA NOUA PÂNĂ LA TIMIȘOARA ATÂT LA PERSOANE FIZICE CAT ȘI LA FIRME DE MATERIALE DE CONSTRUCȚII DIN ROMÂNIA VERIFICAȚI CINE ESTE TURCU GEORGESCU SAMUEL ADMINISTRATOR SAMY&ELLIS DECOR SRL FIUL LUI TURCU GHEORGHE DIN VULCAN MEMBRUL BISERICI PENTICOSTALE DIN VULCAN 0763622692 ȚEPAR

Attached Files



#16
justitiar2

justitiar2

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.10.2015
SAMY&ELLIS DECOR SRL DIN VULCAN TEPARI

TURCU GEORGESCU SAMUEL ADMINISTRATOR SAMY&ELLIS DECOR SRL DIN VULCAN ÎNȘELĂCIUNE ȚEPAR ÎN DOMENIUL CONSTRUCȚIILOR VERIFICAȚI

#17
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,409
  • Înscris: 20.02.2008
Fratzica, da si tu mai multe detalii, nu repeta ca o moara stricata ca ne jignesti.

#18
Muadib79

Muadib79

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.03.2015
Salutare,
Recent am fost inselat de firma Parchet Stejar SRL. Cautand parchet de lemn masiv am gasit site-ul www.parchet-stejar.ro. Am sunat la nr de tel afisat, 0755450826, si am vorbit cu Mihaela Collins. Am stabilit detaliile unei intalniri si doua zile mai tarziu ne-am intalnit la o casa in Pipera unde monta parchet. Mi-a aratat niste mostre si am stabilit pretul. Am mers apoi la asa-zisa fabrica, in satul Sanu Floresti, strada Garii, intr-un complex de hale dezafectate de pe vremea lui Ceausescu. Acolo am platit avansul si mi-a dat o chitanta (nu bon fiscal, tanti face si evaziune fiscala). S-a angajat ferm si a insistat ca in 2 zile sa imi livreze parchetul chiar daca nu aveam nevoie de el asa repede. A mintit, pana la urma mi l-a livrat dupa o luna, la insistentele mele. Parchetul livrat nu corespundea cu cel pentru care platisem. Cerusem parchet de 12 cm latime si mi-a adus de 10 si de 9 cm latime. Pana la urma ca sa imi termin treaba l-am acceptat asa. Totodata m-a convins sa platesc si un avans pentru montarea parchetului sub pretextul ca trebuie sa cumpere materiale, la fel foarte insistenta si foarte convingatoare. Cand am decis montarea parchetului a inceput sa ma amane, de fiecare data cand o sunam asigurandu-ma ca in 2 zile incepe montajul parchetului. Dupa 3 saptamani i-am cerut sa imi returneze banii pe care ii dadusem in avans pentru montaj, pentru a putea face lucrarea cu o alta firma. Din acel moment nu a mai raspuns la telefon.
Asa ca pentru toti cei care cauta parchet, evitati firma Parchet Stejar SRL cu site-ul www.parchet-stejar.ro. Evitati orice afacere cu Mihaela Collins si sotul ei Julian Collins, cetatean britanic. Sunt doi infractori. Daca stie cineva si alte numere de telefon la care pot fi gasiti cei doi va rog sa anuntati aici.
Mai multe detalii despre tepele date si altor oameni gasiti aici: http://proproctor1.r...item=4824  si mai multe detalii despre teapa mea gasiti aici: https://inselatorii.wordpress.com/.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate