Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

PROBLEMA CU TV-OUT

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
SIC_IS

SIC_IS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.04.2005
Am o mare rugaminte ...daca stie cineva cum se face ca am cautat si nu am gasit nicaieri si am cautat si pe net ...am observat ca mai sunt 2 topic-uri dar nu scrie cum se schimba norma ...
problema e ca am un Geforce 4 MX 440 8x si se vede alb negru si imaginea e un pic lungita pe orizontala (banuiesc ca e NTSC) dar nu am gasit in setarile driverului sa schimb norma desi am vazut in mai multe posturi de pe forum ca ar fi o setare undeva (nu cred ca e problema cum zicea cineva ca tre sa fac scurt intre pinii 3 si 4 ca sa ii pun si semnalul chrominance). va rog ajutati-ma ca nu mai pot ...disper cu placa asta ...
Va multumesc

#2
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Incearca si cu programul TV TOOL

#3
SIC_IS

SIC_IS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.04.2005

flowrent, on Aug 10 2005, 17:48, said:

Incearca si cu programul TV TOOL

<{POST_SNAPBACK}>

am incercat dar nu imi da voie sa schimb norma ..e bifat NTSC si toate optiunile de la norma sunt  "gri" ....o alta sugestie ?

#4
SIC_IS

SIC_IS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.04.2005
AM AFLAT!!!!!!!!!! :D
click dreapta -> properties -> settings -> advanced -> GeForce4 MX 440 -> (apare un meniu in stanga) nView Display Mode -> Device Settings -> Select Output Device -> TV si alegi ce pal sau ce ntsc

#5
miko

miko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 22.06.2005

SIC_IS, on Aug 11 2005, 09:36, said:

AM AFLAT!!!!!!!!!! :D
click dreapta -> properties -> settings -> advanced -> GeForce4 MX 440 -> (apare un meniu in stanga) nView Display Mode -> Device Settings -> Select Output Device -> TV si alegi ce pal sau ce ntsc

<{POST_SNAPBACK}>


cum ar spune cineva, cine cauta pana la urma gaseste...Bafta! :coolspeak:

#6
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Astazi am intrat si eu in minunata lume a nervilor facuti de tvout,cu un Leadtek Geforce 2 mx400(Drivere Nvidia Forceware 66.93)

Bineinteles ca se vedea alb negru.Am deschis TV tool si i-a bagat culoare.Ceea ce mi-a dat mult de furca e ca nu am reusit sa setez rezolutii diferite a trebuit sa las pe 800*600 pe amandoua dar e bine si asa.

Probleme la imagine: daca va puteti imagina ideea de sughitz aplicata intr-o imagine..deci imaginea se ridica in sus si revenea repede la loc cam din minut in minut .De la ce e asta? Sper sa fie de la cablu..

Apoi..imi dadea eroare de la placa video cand voiam sa bag un joc 3D..spunea ca placa nu suporta 3D!! are vreo legatura cu tvoutul erorea asta sau e o buba a placii? Dupa un restart si-a revenit...Si chiar se pot juca jocuri 3D pe tv..la 800*600 , daca nu esti pretentios cu detaliile ..

Apoi am ramas masca,,am bagat un film... pe monitor se vedea imagine +subtitrare....pe tv doar subtitrare!! Unde-i imaginea?

Deci ...intrebari:
*Cum se seteaza rezolutii diferite?
*Imagine saltareatza..e de la cablu?
*Placa video nu mai accelereaza 3D cand e pe tvout? Exista vreo optiune in genul asta..adica eu caut sa-mi explic ca nu e defecta..
* Si faza cu filmul...
* Cine are ceva de la tv tool 9.7 ,stiti voi ce...private me pls

De asemenea caut cablu klumea si ieftin de 5 metri Svideo 4 pini to Euroscart.Orice pont mi-ar fi de ajutor.
Mai caut si 2x cablu prelungitor PS/2 pt tastatura si mouse

Edited by flowrent, 11 August 2005 - 21:19.


#7
RAN

RAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 04.07.2004
*Cum se seteaza rezolutii diferite?
De ce?

*Imagine saltareatza..e de la cablu?
Probabil, sau de la televizor sau de la setari.

poi am ramas masca,,am bagat un film... pe monitor se vedea imagine +subtitrare....pe tv doar subtitrare!! Unde-i imaginea?

Persupun ca BSplayer...deci setezi la drivere, la full screen video pui secondary, la nview pui clone, la BSPlayer pui draw subtitles on overlay surface. Ia ultima versiubne de BSplayer

#8
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
O sa incerc.
Inca ceva..eu am mufa Svideo cu 7 pini..dar din fericire am adaptor 7 pini-5 pini.
Si adaptorul  ala sta infipt mereu acolo ..in acest caz tvoutul e activat si portul tvout lucreaza?
Daca dau single display(monitorul) atunci portul nu mai lucreaza nu?

Va astept pe toti cu sfaturi,setari din "tv tool" etc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate