Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Judy.ro, un nou motor de cautare romanesc

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Foarte tare.
Au redenumit admin.php in administrare.php, search.php in cauta.php.
Atat au putut "programatorii". Ca sa faca ceva de la zero e mai greu, acolo le trebuie ceva minte si cunostiinte de programare.

http://judy.ro/admin/administrare.php

#20
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cred ca citesc topicul asta ca pe Biblie.

Iar nu merge linkul.

#21
lp4ever1992

lp4ever1992

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 27.02.2009
Daca ati sti cat de tare ma amuza :)))


Despre designul site-ului spune că a făcut tot posibilul să nu semene cu motorul Google: "Al nostru e cât mai simplu. Culorile sunt diferite, designul logoului nu seamănă, iar noi oricum încercăm să mergem pe alte principii. Rezultatele căutărilor vor fi diferite, noi indexăm altfel". Judy ar urma să fie gata în câteva luni, pe la începutul lui 2011.

În ceea ce privește site-ul ca afacere, pe viitor ar putea face bani chiar din afișarea rezultatelor. "De exemplu, la anumite cuvinte-cheie am putea afișa printre primele rezultatele, conținut de pe site-uri care să plătească un abonament de câțiva dolari", explică deținătorul judy.ro.

Ma intreb cum de nu s-a mai gandit nimeni la asta ?


Mai imi place si:


Quote

Unde nu e Google nr. 1

    * baidu.com. În topul accesărilor e locul 1 în China și 6 în lume. Pentru a-și căuta informații pe net, chinezii mai folosesc soso.com (locul 45 în lume, 9 în China) și sogou.com (13 în țara de origine, 61 mondial). Google.com.hk e locul 5 în China;
    * yandex.ru. Cel mai accesat site din Rusia, un motor de căutare cu litere chirilice, ocupă locul 25 în lume;
    * yamli.com. Începe să devină foarte popular în comunitatea arabă. Motorul de căutare îți transformă automat scrierea latină în limbajul arab.

Ma amuza cum compara ei niste site-uri ca acelea cu un site cu un script open source ce nu seamana cu google

Edited by lp4ever1992, 16 November 2010 - 16:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate