Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sonerie modulara montata in tablo...

Cartela roaming

Problema Document Scan Ubuntu

Cine este "Imparatul"?
 Ce obiecte din Italia, Franța, Ma...

Samsung Galaxy Fit 3

Cumparare baterie pentru un motor

Angajare -job
 Telefoane DS Vodafone

Mp4 car se reseteaza in timpul de...

Ati castigat vreodata ceva? Loto,...

Shogun!
 Initiativa europeana pentru taxar...

Instalare centrala de apartament ...

V-ați culturalizat cu ajutorul te...

Monitor

Mexic

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

Tsunamii

Tsunamii

Bucuresti

• Grup: Senior Members
Am mers eu.
Erau la pranz peste 42°C si soarele ARDEA, :lol:

In Mexic se vastiga $4 pe zi. Atat are un muncitor la Ford
E bine?
Eu cred ca Romania sta mai bine la capitolul asta

Canada, Australia, insa la calificarile voastre, Europa e la 2 pasi
Ungaria chiar, Croatia, Slovenia, Portugalia

Sunt consternat cum oameni cu scoala pot gandi asa prost

porcusoru

porcusoru

Senior Member

View PostTsunnnami, on 26 septembrie 2016 - 04:52, said:

Am mers eu.
Erau la pranz peste 42°C si soarele ARDEA, :lol:

In Mexic se vastiga $4 pe zi. Atat are un muncitor la Ford
E bine?
Eu cred ca Romania sta mai bine la capitolul asta

Canada, Australia, insa la calificarile voastre, Europa e la 2 pasi
Ungaria chiar, Croatia, Slovenia, Portugalia

Trol, trol, trol.. Nimic de adaugat...
Nu inteleg de ce hraniti aceste topicuri deschise aiurea....

Quantum

Quantum

verklarung

View PostTsunnnami, on 26 septembrie 2016 - 04:52, said:

Exact la asta ma gandeam si eu... Cum cineva activ, care are la dispozitie Europa, alege sa se duca in alte parti...?!

(nu punem in discutie pe cei care au contracte si pozitii bune, sau cei care se retrag la pensie si vor alta clima/peisaj/sa vada lumea)

TheRipper0607

TheRipper0607

Member

• Grup: Validating
Am avut ocazia sa trec si pe acolo ( cozumel mai exact ). Lumea era prietenoasa, dar consider asa doar pentru ca era o zona de turism.
Stiu ca cultura e foarte diferita, stiu ca mi s-au oferit droguri si prostituate de 2 ori pe zi, in fiecare zi din alea 50 petrecute acolo.
Gandeste-te ce vrei pentru fiica ta.

P.S: Daca orasul unde vrei sa mergi tu are o rata mai scazuta a criminalitatii decat celelalte orase din mexic, nu considera ca e acelasi lucru ca la noi. Ce e mancare pentru paianjen e spaima pentru musca

View Postfelicia5550, on 25 septembrie 2016 - 21:52, said:

“If what you’re seeing about Mexico on your TV screen scares and keeps you away now, your perceptions have been hijacked before you allowed yourself an opportunity to better understand these lands, and see what others here see: a country in transition, a country which is, by and large, less violent than those places where stones are so readily thrown from glass houses. Despite the near-constant anti-Mexico news flow, expats living here report that they feel safe and settled in Mexico. The drug cartels are not targeting expats or tourists. Persons who are not involved in the drug trade have a very small chance of being affected by it." - Pentru cei care cred toată treaba cu traficanții de droguri. Da, sunt, dar cum spune și articolul, cât timp nu ești implicat ai șanse foarte mici de a fi afectat. Posted Image
isi fac reclama maxim, si daca te duci te duci pe riscul tau...........

adisz

adisz

Targu Mures

View PostFriskey, on 25 septembrie 2016 - 21:09, said:

Superb!

Pana si mexicanii sar gardul si risca moartea numai ca sa se carabaneasca odata de acolo si voi n-aveti de lucru.

Mexicanii din Cancun nu prea se inghesuie sa sara gardul ala.
Daca nu cunosti situatia,mai bine abtine-te

View PostQuantum, on 26 septembrie 2016 - 06:15, said:

Exact la asta ma gandeam si eu... Cum cineva activ, care are la dispozitie Europa, alege sa se duca in alte parti...?!

(nu punem in discutie pe cei care au contracte si pozitii bune, sau cei care se retrag la pensie si vor alta clima/peisaj/sa vada lumea)

Poate ca gresesti.Europa este un buboi care se va sparge cat de curand.Stilul de viata european,chiar daca la standarde ridicate (aici e mult de discutat) s-ar putea sa nu fie hotarator intotdeauna.
Din pacate dinspre Mexic vin doar stirlile,foarte putine si mai toate inexacte,in care federatia mexicana este pusa la zid mereu.

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

• Grup: Moderators

View Postfelicia5550, on 25 septembrie 2016 - 20:50, said:

Bună, tuturor!Posted Image
Eu și soțul meu am decis să ne mutăm cu familia (avem o fetiță în vârstă de 5 ani) în Mexic. Am ales zona Peninsulei Yucatán, orașul Mérida mai exact.

Ati fost pana acum in Mexic ca sa vedeti cum/ce face lumea pe acolo? Daca nu, faceti o plimbare macar sa aveti o idee despre cum e viata (fie si dpdv al unui turist).
Plecat intr-o tara straina si hat departe fara sa ai un job mi se pare al naibii de riscant, mai ales ca aveti si un copil cu voi.

Cititi sfaturile de pe topicul asta si mai ganditi-va daca faceti totusi o miscare buna sau nu.

felicia5550

felicia5550

New Member

• Grup: Junior Members

View PostAlexEn, on 26 septembrie 2016 - 08:02, said:

Ati fost pana acum in Mexic ca sa vedeti cum/ce face lumea pe acolo? Daca nu, faceti o plimbare macar sa aveti o idee despre cum e viata (fie si dpdv al unui turist).
Plecat intr-o tara straina si hat departe fara sa ai un job mi se pare al naibii de riscant, mai ales ca aveti si un copil cu voi.

Cititi sfaturile de pe topicul asta si mai ganditi-va daca faceti totusi o miscare buna sau nu.
Am fost într-un circuit de 21 de zile deci avem o idee despre ce este acolo.

Quantum

Quantum

verklarung

View PostAlexEn, on 26 septembrie 2016 - 08:02, said:

Poate au bani multi si nu conteaza locul de munca.

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

Daca aveau multi bani sigur nu isi mai puneau atatea intrebari si sigur nu mai mentionau ce pregatire profesionala au.
Si sigur nu cereau sfaturi pe softpedia :)

bladhaund

bladhaund

Guru Member

View Postfelicia5550, on 26 septembrie 2016 - 08:55, said:

Am fost într-un circuit de 21 de zile deci avem o idee despre ce este acolo.
Mult. Eu mi-as fi dat seama dupa 5 zile.

felicia5550

felicia5550

New Member

• Grup: Junior Members
[attachment=1751777:Captură.JPG]

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

View Postbladhaund, on 26 septembrie 2016 - 09:51, said:

Mult. Eu mi-as fi dat seama dupa 5 zile.

Ce ti-ai fi dat seama?
Mexicul este extraordinar de frumos. Am fost si eu de doua ori ca turist si nu imi mai venea sa plec de acolo, mai ales din zona Yucatanului.

Pe de alta parte nu stiu cum ar fi sa stau efectiv acolo, ca 'localnic', cu salariu local...

L.E: felicia5550, intelege ca nu se ia nimeni de rata criminalitatii ci de faptul ca asta nu e un argument suficient pentru a emigra. La noi e mult mai mica rata criminalitatii.

Edited by AlexEn, 26 September 2016 - 09:58.

bladhaund

bladhaund

Guru Member

View PostAlexEn, on 26 septembrie 2016 - 09:56, said:

Ce ti-ai fi dat seama?
Ca vreau sa ma mut acolo, logic. Ce mare branza? Tac-pac, doua grafice, gata. Ca doar nu exista multe alte tari unde e mai bine decat in Mexic. Nu?

Karhu

Karhu

Heretic member

• Grup: Super Moderators
Mai era un topic pe aceeasi tema, le-am unit.

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

View Postbladhaund, on 26 septembrie 2016 - 09:59, said:

Ca vreau sa ma mut acolo, logic. Ce mare branza? Tac-pac, doua grafice, gata. Ca doar nu exista multe alte tari unde e mai bine decat in Mexic. Nu?

Poate, pentru ea, nu exista.

MrReason

MrReason

Senior Member

View Postadisz, on 26 septembrie 2016 - 08:01, said:

adisz vrea ca Europa este sa fie un buboi care se va sa se sparga cat de curand.Stilul de viata european,chiar daca la standarde ridicate (aici e mult de discutat pentru adisz) s-ar putea sa nu fie hotarator intotdeauna pentru adisz.
Din pacate dinspre Mexic vin doar stirlile,foarte putine si mai toate inexacte,in care federatia mexicana este pusa la zid mereu.
mici corectii :)
Nu mai bine emigrezi si tu in mexic impreuna cu felicia si sotul ei si ne lasi pe noi cu UE asa naspa cum e? :)

@initiatoare: cica au salarii grase profesorii... drum bun si cale batuta!

The Mexican Institute for Competitiveness (IMCO) calculated the average teacher’s monthly salary at 25,000 pesos, or nearly $2,000, making it the highest paid profession in the country.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate