Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mexic

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002
cred ca pt un roman e mai usor de inteles cultura si felul de a fi occidental decat cel sud american.

#38
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Mexic, Cuba, Columbia, Venezuela, Brazilia, Argentina... tari periculoase.

#39
felicia5550

felicia5550

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.09.2016
“If what you’re seeing about Mexico on your TV screen scares and keeps you away now, your perceptions have been hijacked before you allowed yourself an opportunity to better understand these lands, and see what others here see: a country in transition, a country which is, by and large, less violent than those places where stones are so readily thrown from glass houses. Despite the near-constant anti-Mexico news flow, expats living here report that they feel safe and settled in Mexico. The drug cartels are not targeting expats or tourists. Persons who are not involved in the drug trade have a very small chance of being affected by it." - Pentru cei care cred toată treaba cu traficanții de droguri. Da, sunt, dar cum spune și articolul, cât timp nu ești implicat ai șanse foarte mici de a fi afectat. Posted Image

Edited by felicia5550, 25 September 2016 - 21:54.


#40
revillz

revillz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 09.08.2016
daca aveati rude acolo atunci nu mai intrai pe softpedia sa intrebi romanii care traiesc de azi pe maine. Eu cred ca voi vreti sa ajungeti in Mexic cu alt scop si dupa sa treceti la America

#41
felicia5550

felicia5550

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.09.2016

View Postrevillz, on 25 septembrie 2016 - 21:58, said:

daca aveati rude acolo atunci nu mai intrai pe softpedia sa intrebi romanii care traiesc de azi pe maine. Eu cred ca voi vreti sa ajungeti in Mexic cu alt scop si dupa sa treceti la America
Dacă am fi vrut să emigrăm în America ne-am fi înscris la Loteria Vizelor decât să așteptăm 4 ani pentru a obține cetățenia mexicană și apoi să emigrăm acolo.

#42
brokedheart

brokedheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.07.2016
Profesor universitar si intrebati daca un copil de 5 ani poate invata o limba straina ?

#43
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,634
  • Înscris: 21.06.2016
Troll cu siguranta. Punctul 5 din intrebarile alea e absolut ridicol.

Emigrarea intr-o tara ca mexic nu se face in ordinea asta, ci fix invers: un job intii si stabilirarea definitiva dupa aia. Joburile de profesor univresitar sint rare si nu le alegi tu pe ele, te aleg ele pe tine.  De asemenea nu sint interschimbabile cu joburile de camerista in Cancun. E ca si cum te-ai duce la Mamaia in speranta ca gasesti de munca ca inginer electronist.
Mexic e ok pentru turism, iesire la pensie sau munca de la distanta si sa fii expat dar nu in orasele cele mai periculoase. Nu mi se pare deloc ok ca destinatie pentru emigrarea in orb, fara job, fara cunostinte de baza etc.

View Postserginho74, on 25 septembrie 2016 - 21:52, said:

Mexic, Cuba, Columbia, Venezuela, Brazilia, Argentina... tari periculoase.

Nu e chiar adevarat. La urma urmei traiesc sute de milioane de oameni in tarile astea ... deci cit de greu poate fi?

Edited by vrajitoruldinoz, 25 September 2016 - 22:18.


#44
felicia5550

felicia5550

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.09.2016

View Postvrajitoruldinoz, on 25 septembrie 2016 - 22:23, said:

Troll cu siguranta. Punctul 5 din intrebarile alea e absolut ridicol.

Emigrarea intr-o tara ca mexic nu se face in ordinea asta, ci fix invers: un job intii si stabilirarea definitiva dupa aia. Joburile de profesor univresitar sint rare si nu le alegi tu pe ele, te aleg ele pe tine.  De asemenea nu sint interschimbabile cu joburile de camerista in Cancun. E ca si cum te-ai duce la Mamaia in speranta ca gasesti de munca ca inginer electronist.
Mexic e ok pentru turism, iesire la pensie sau munca de la distanta si sa fii expat dar nu in orasele cele mai periculoase. Nu mi se pare deloc ok ca destinatie pentru emigrarea in orb, fara job, fara cunostinte de baza etc.



Nu e chiar adevarat. La urma urmei traiesc sute de milioane de oameni in tarile astea ... deci cit de greu poate fi?
Mă scuzi dar dacă poți compara Mangalia cu o populație de aproximativ de 12.000 de locuitori cu Mérida care are o populație de 778.000 de locuitori și Cancún care are 628.000 de locuitori nu știu la ce te gândești. Adică cum măcar te-ai gândit la această comparație?

#45
brokedheart

brokedheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.07.2016

View Postfelicia5550, on 25 septembrie 2016 - 22:29, said:

Mă scuzi dar dacă poți compara Mangalia cu o populație de aproximativ de 12.000 de locuitori cu Mérida care are o populație de 778.000 de locuitori și Cancún care are 628.000 de locuitori nu știu la ce te gândești. Adică cum măcar te-ai gândit la această comparație?
Cred ca e o gluma proasta.

#46
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
De ce in Mexic si nu in Spania...???Puteti sa fugiti mai repede acasa (in Romania...).

#47
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

View Postvrajitoruldinoz, on 25 septembrie 2016 - 22:23, said:

Troll cu siguranta. Punctul 5 din intrebarile alea e absolut ridicol.
Si eu cred ca e trollare intrucat mi se pare strigator la cer sa pui problema astfel cand te gandesti la emigrare... in rest este amuzant, Mexicul e tara care produce imigranti... de ce ai vrea sa emigrezi acolo ? Posted Image

Edited by andreic, 25 September 2016 - 22:44.


#48
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005
În acest articol veţi putea citi o "radiografie" a Mexicului, aşa cum este realizată de Agenţia Centrală de Informaţii (CIA - The World Factbook). Găsiţi date despre geografie, populaţie, economie, guvernare, comunicaţii, transporturi, sistemul naţional de apărare etc.

Mexic



#49
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013
nu hraniti trollii...

#50
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postfelicia5550, on 25 septembrie 2016 - 22:29, said:

Mă scuzi dar dacă poți compara Mangalia cu o populație de aproximativ de 12.000 de locuitori cu Mérida care are o populație de 778.000 de locuitori și Cancún care are 628.000 de locuitori nu știu la ce te gândești. Adică cum măcar te-ai gândit la această comparație?

Doamna troll,

Colegul a zis Mamaia.
Si a avut dreptate mai mult decat poti sa iti imaginezi.
Bine , ca sa dea populatia , mai pune un pic de Costinesti pe la margini , nitel de rahova si o gramada de Teleorman.

Cancun sau Springbeark no limit no laws e orasul unde orice american care vrea sa petreaca dincolo de lege fuge.
Sodoma si Gomora la patrat cu dezmat si bani aruncati pe orice contine alcol , si cu o saracie crunta in jur , tolerat de autoritati tocmai pentru ca e un dozator de bani.

Dar in final  , ori diploma aia e luata de la Spiru , ori ce faci e un trolling de doi bani.

Intrebari mai tampite nu am vazut in viata mea (excluzand SP si CG)

Edited by Jammalan-the-Prophet, 26 September 2016 - 00:13.


#51
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016
de ce nu Canada???? Din mexic lumea fuge

#52
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
de ce nu acapulco? daca nu lucrezi in cercetare sau la un hobby, mai bine camerista acolo toata viata. vacanta for life.Posted Image

#53
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,634
  • Înscris: 21.06.2016
Acapulco e periculos de citiva ani.

#54
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,619
  • Înscris: 02.10.2009
Statiunile de vacante din Mexic sunt izolate complet de restul. Au acolo de toate, nu trebuie nimic si marea majoritate a turistilor nu se avanta dincolo de perimetru.
Stiu ei de ce.
Sorry, dar trebuie sa fii tare dus cu pluta ca sa emigrezi acolo doar pentru ca e clima buna (buna pa dracu: la peste 40 grade din mai in septembrie, plus umezeala. Nimeni nu merge acolo vara...) si pentru ca ar fi cineva care, cumva.
Inca mai cred unii ca a pleca peste ocean este ca prin Europa.
Dar e bine altfel, stiti voi, selectia naturala...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate