Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Grecia 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#487
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

View PostOctavian_SK, on 28 mai 2014 - 18:43, said:

trateaza cu grecul avans zero....cu pay pal-ul te lamuresti tu altadata
asa am facut la un studio si a zis ca nu-mi garanteaza camera Posted Image anul trecut a fost alta treaba,se pare...

imi vine sa plec fara cazare,pt prima data Posted Image desi mi-e ca ori nu gasesc ceva acceptabil ori cer prea mult...

#488
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
pana la urma unde o sa mergeti?

#489
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012
neos marmaras.da am trimis mai multe mailuri.sa vad unde e mai convenabil si sa fie de acord sa nu trimit banii inainte.

#490
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012
nu vor,ma,fara prepayment Posted Image nu mi s-a mai intamplat.

ce sa fac in cazul asta?

#491
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

View Postsunandmoon, on 29 mai 2014 - 09:53, said:

nu vor,ma,fara prepayment Posted Image nu mi s-a mai intamplat.

ce sa fac in cazul asta?

Nu trebuie sa fi surprinsa . Daca nu garanteaza nimeni si nimic pentru tine ei nu pot sti cat de serioasa esti .
Plateste avansul si garantat grecii nu iti vor da teapa .
Spor la treaba !

#492
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postsunandmoon, on 29 mai 2014 - 09:53, said:

nu vor,ma,fara prepayment Posted Image nu mi s-a mai intamplat.

ce sa fac in cazul asta?
Daca nu pleci in full season, poate ca te poti risca sa pleci fara rezervare. Ai avantajul la fata locului ca vezi exact ce ti se ofera. Nu ramaneti sub cerul liber, garantat! :)

#493
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012
ufoman mersi.da chiar nu am timp si dispozitie sa ma ocup de paypal sau sa dau bani in plus la transfer bancar.

poate ma inham sa plec asa....

View Postnniki, on 29 mai 2014 - 10:03, said:

Daca nu pleci in full season, poate ca te poti risca sa pleci fara rezervare. Ai avantajul la fata locului ca vezi exact ce ti se ofera. Nu ramaneti sub cerul liber, garantat! Posted Image
plecam pe 23 iunie.mersi pt raspuns.

Edited by sunandmoon, 29 May 2014 - 10:05.


#494
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

View Postsunandmoon, on 29 mai 2014 - 10:05, said:

ufoman mersi.da chiar nu am timp si dispozitie sa ma ocup de paypal sau sa dau bani in plus la transfer bancar.

poate ma inham sa plec asa....


plecam pe 23 iunie.mersi pt raspuns.

Inseamna ca ne intalnim pe drum Posted Image .
Cred ca nu vei avea probleme in a gasi o cazare convenabila .
Sub cerul liber tot nu dormi .

Vacanata placuta si ganduri bune !

#495
larahau

larahau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 18.11.2009
Va salut,
ma ajutati si pe mine cu o destinatie pentru Grecia?

Vreau: - relief variat dar si plaja cu nisip,  preferabil peisaj stancos cu plaja cu nisip si vegetatie.
   - plaja cu "tenta" luxoasa da nu dusa la extrem Posted Image, adica sa nu fie saracacioasa
   - zona cu locatii interesante de vizitat
   - eventual posibilitate de shopping (poate e mult spus)

Multumesc anticipat.

Edited by larahau, 29 May 2014 - 14:09.


#496
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
As dori sa va supun atentiei o alta insula minunata din Grecia Posted Image se numeste Astipaleya , aflata prin Ciclade,  daca a fost careva pe acolo poate deschideti un topic sau ceva.
Se poate ajunge cu ferry din Atena sau cu avion din Atena si cateodata din Salonic.
Este o insula de vacanta destinata grecilor, eu stiu de ea de la un coleg care locuieste in Atena si merge acolo de 30 de ani, e un fel de Santorini dar fara turisti Posted Image
Anul acesta voi merge in Paxos pentru o saptamana, multi o stiti din excursiile de 1 zi de prin Corfu, tot un tanar grec din Salonic care are si agentie de travel mi-a zis ca pentru el este insula nr.1 , dupa semnalmente pare a fi similar cu Skiathos, ramane sa vedem Posted Image


@larahau : alegeti una din topic , zakynthos care are cele mai diverse plaje, lefkada cu cele mai multe plaje deosebite Posted Image , kefalonia, skiathos care are multe plaje amenajate, multe cu beach bar / club, multa vegetatie pe plaja...
@nniki : citeste mai sus Posted Image

@sunandmoon: cred ca pentru iunie totusi esti safe, da un mail inainte sa pleci si intreaba , just to be sure .

Attached Files


Edited by tak30ver, 29 May 2014 - 15:41.


#497
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postufoman, on 29 mai 2014 - 09:57, said:

Plateste avansul si garantat grecii nu iti vor da teapa .
La fel au crezut si troienii :)....se poarta de parca ar fi pe val si ei sunt intr-o galeata de numa....la ce cazari au mi-ar fi si jena sa cer avans...de asta am recomandat booking.com

@sunandmon: insista si pune problema din pct de vedere ca tu dictezi conditiile nu ei...daca nu merge sigur gasesti la fata locului...daca nu sunteti cu copii mici n-ai de ce sa-ti faci griji....

@larahau: Creta

#498
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

View Postufoman, on 29 mai 2014 - 11:51, said:

Inseamna ca ne intalnim pe drum Posted Image .
Cred ca nu vei avea probleme in a gasi o cazare convenabila .
Sub cerul liber tot nu dormi .

Vacanata placuta si ganduri bune !
multumesc mult.noi vom merge pe serbia-macedonia,ca in f an.o vacanta frumoasa si tie!tu unde mergi?

take multumesc.cred ca asta e solutia ce-mi ramane.aici in zona asta vad ca au cerinte mai multe presupun,de cer avans...

octavian asa voi proceda.nu cred ca gasesc ceva convenabil fara sa platesc avans.si n-o voi face.degeaba am insistat.mi-au spus ca asa e procedura,ca au pierdut multi bani,pt ca nu au venit de-a lungul timpului.

Edited by sunandmoon, 29 May 2014 - 19:39.


#499
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postsunandmoon, on 29 mai 2014 - 19:35, said:

multumesc mult.noi vom merge pe serbia-macedonia,ca in f an.
Sunteti severineni, nu? :)...cred ca ai precizat pe undeva, sau ma insel...

#500
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008

View Postsunandmoon, on 29 mai 2014 - 19:35, said:

multumesc mult.noi vom merge pe serbia-macedonia,ca in f an.o vacanta frumoasa si tie!tu unde mergi?

take multumesc.cred ca asta e solutia ce-mi ramane.aici in zona asta vad ca au cerinte mai multe presupun,de cer avans...

octavian asa voi proceda.nu cred ca gasesc ceva convenabil fara sa platesc avans.si n-o voi face.degeaba am insistat.mi-au spus ca asa e procedura,ca au pierdut multi bani,pt ca nu au venit de-a lungul timpului.

Daca poti, printeaza discutia si cu ofertele lor de pret, sa nu iti prezinte acolo, la fata locului, alte tarife. [pentru cateva cazari, care vor fi avute de voi in vedere acolo]
Le spui: "asta am discutat, am sosit, aveti sau nu aveti... bine pa!". Nu stai sa te rogi de ei.

Anul trecut IN AUGUST aveau in Paralia Panteleimonas anunturi pentru cazare mai peste tot, desi localitatea era foarte animata. Au locuri, tu ai banii ... daca vor bine, daca nu sa astepte si sa vada cum vine seara si eu cu camerele neocupate. E un razboi psihologic si aici...

#501
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

View PostBlueKing-69, on 29 mai 2014 - 19:55, said:

Anul trecut IN AUGUST aveau in Paralia Panteleimonas anunturi pentru cazare mai peste tot, desi localitatea era foarte animata. Au locuri, tu ai banii ... daca vor bine, daca nu sa astepte si sa vada cum vine seara si eu cu camerele neocupate. E un razboi psihologic si aici...

Adevarat graiesti ! Mai ales la inceput de sezon nu prea mai au ei timp de mofturi si de selectat clientii .
Booking este pana la ora actuala cel mai "safe" din punct de vedere al rezervarilor .

Edited by ufoman, 29 May 2014 - 20:01.


#502
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008
Pai da, dom'le, nu a fost data sa nu fi vazut anunturi pentru cazare, indiferent de luna: inceput de iunie, mijloc de august).
Dar daca vine vorba, toti sunt full full din mai.
Ca sa nu mai zicem de istetul de booking care iti arata ca la fiecare hotel mai este fix o camera disponibila (sau depinde: 2, 3), taman exact cat ai bagat tu in criteriile de cautare.   Posted Image.

Trebuie sa ne adaptam si noi.
Era o melodie candva, cred ca a lui Dolanescu, in care zicea asa "... ... sunt mai hot ca tatal meu".

Cand au intrat ei cu calul lor ridicol peste troieni, noi faceam afaceri cu extraterestrii pe platou la Babele.   Posted Image

Edited by BlueKing-69, 29 May 2014 - 20:07.


#503
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

View PostOctavian_SK, on 29 mai 2014 - 19:51, said:

Sunteti severineni, nu? Posted Image...cred ca ai precizat pe undeva, sau ma insel...
aproape de severin Posted Image

View PostBlueKing-69, on 29 mai 2014 - 19:55, said:

Daca poti, printeaza discutia si cu ofertele lor de pret, sa nu iti prezinte acolo, la fata locului, alte tarife. [pentru cateva cazari, care vor fi avute de voi in vedere acolo]
Le spui: "asta am discutat, am sosit, aveti sau nu aveti... bine pa!". Nu stai sa te rogi de ei.

Anul trecut IN AUGUST aveau in Paralia Panteleimonas anunturi pentru cazare mai peste tot, desi localitatea era foarte animata. Au locuri, tu ai banii ... daca vor bine, daca nu sa astepte si sa vada cum vine seara si eu cu camerele neocupate. E un razboi psihologic si aici...
asa o sa fac.multumesc pt sfat.

si noi tot pe booking am facut rezervarea in zakynthos si halkidiki acum 3 si respectiv 2 ani,dar anul trecut in thassos am vorbit direct cu proprietarul.fara figuri cu plata in avans...au cerut initial,dar au acceptat imediat.

Edited by sunandmoon, 29 May 2014 - 20:09.


#504
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

View PostBlueKing-69, on 29 mai 2014 - 20:05, said:

Pai da, dom'le, nu a fost data sa nu fi vazut anunturi pentru cazare, indiferent de luna: inceput de iunie, mijloc de august).
Dar daca vine vorba, toti sunt full full din mai.
Ca sa nu mai zicem de istetul de booking care iti arata ca la fiecare hotel mai este fix o camera disponibila (sau depinde: 2, 3), taman exact cat ai bagat tu in criteriile de cautare.   Posted Image.


Lucrurile nu stau chiar asa . Ei au disponibil la un hotel un numar de camere si pe langa ei mai sunt Thomas Cook si altii ca ei si nu se lasa pe mana unuia singur .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate