Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Ajutor! Telefon cu Touchscreen fara tastatura qwerty

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
sniper1986

sniper1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 29.08.2007
Va salut!
Pentru inceput vreau sa-mi cer scuze daca nu am postat unde trebuie si rog un admin sa mute post`ul la sectiunea corecta.
Problema mea este, dupa cum spune si titlul post`ului, este ca am un telefon de la Cosmote, un Cute, mai exact, cunoscut ca T-Mobile Vairy Touch II , si nu are tastatura qwerty iar pe youtube am vazut un filmulet cum ca ar avea, nu mai zic ca nu are nici macar senzor pentru landscape... Care ar fi problema lipsei tastaturii qwerty?  Problema este ca as vrea si eu un program jar ceva cu care sa pot scrie mesaje, de preferat unul pe landscape si sa si trimita mesajele. Am rasfoit pe aici si am gasit mai demult Iphonesms, am incercat si eu si mi s-a parut draguta aplicatia dar, nu trimite sms`urile decat la numarul meu. Adica daca vreau sa trimit altei persoane, imi arata ca mesajul s-a trimis dar acea persoana nu il primeste. Cand imi trimit mie (pe acelasi numar de pe care trimit) primesc mesajul.

Va rog, dati-mi si mie o aplicatie asemanatoare cu iphonesms, adica sa am o tastatura qwerty macar sa pot trimite mesaje, asta daca exista.
Astept raspunsuri si sugestii!

Va multumesc pentru intelegere!
Sanatate!

#2
sniper1986

sniper1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 29.08.2007
Chiar nimeni nu stie? Nu ma poate ajuta nimeni? Am nevoie de acea aplicatie pentru ca este un chin sa scrii mesaje pe un telefon cu touchscreen fara tastatura qwerty :(
Va rog mult de tot!
Maca o sugestie!
Sanatate!

#3
Goal_GL

Goal_GL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.10.2010
sugestia mea este urmatoarea , eu am lg kp501 cookie ( are sensor auto-rotare poze , videoclipuri , etc , si cand intru la mesaje si intorc ecranul , imi apare tastatura qwerty)

La telefonul tau sunt 80% sigur ca nu poti folosi sau pune tastatura queerty deoarece nu are sensor pentru autor rotare , si am vazut ca este un telefon foarte simplu.

Daca are touchscreen nu il face mai bun ca alt telefon fara.

De ex nokia n70 (un tel vechi) este mai bun ca telefonul tau din punct de vedere al specificatiilor telefonului.

Ti-as sugera sa nu instalezi aplicatii sau alte genuri , deoarece telefonul in timp , va "incetini" , adica:

-O sa se miste mai greu

-O sa apara erori

-Posibil inchiderea lui fara nici o explicatie



Nu uita ca telefonul este ca si un windows , daca instalezi applicatii si tot felul de genul , si nu ai antivirus , risti sa trebuiasca reinstalat windowsul

Asa si la tine , daca vei instala prea multe applicatii nenecesare , si care tel nu le suporta , va trebui dus la service si resoftat , si crede-ma am patit-o de multe ori pana mia venit mintea la cap , cu mai multe tel am patit-o ...

Este foarte scump o resoftare , in jur de 50 lei. Eu la lg-ul meu nu i-am instalat prea multe ci vreo 2-3 applicatii gen mess sau mini opera

Sper ca te-a ajutat rasunsul meu , multa bafta in continuare

Edited by Goal_GL, 26 October 2010 - 21:55.


#4
liviu2512

liviu2512

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.06.2008
Pe telefonul de la cosmote,adica Cosmote Cute aliass ZTE g N281,nu merge tastatura qwerty,nu are nici senzor de rotire.Pe acelasi telefon dar de la T-Mobile are softul original si are tastatura qwerty,din meniul de la SMS.
Pentru Goal_GL nu e valabil ce spui tu eu am instalate 15 jocuri java si nu face nimic in minus si nici nu este incetinit,nici nu se inchide fara explicatii.Si pe un SE K800 aveam cardul de 2 gb plin de jocuri si aplicatii java si nu avea nimic,mergea la fel.Nu asemana telefoanele fara sistem de operare cu PC de acasa.

#5
catalin_ares86

catalin_ares86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2009
telefonul nu are senzor gravitational!!!! exista aplicatia iphonesms care trimite mesaje cu tastatura qwerty(dar nu landscape) care functioneaza pe zte g n281.
poti pune cate aplicatii vrei (cat iti permite memoria telefonului/atentie nu a cardului) nu are "multitasking" sa iti faci griji pentru ingreunarea in functionare a telefonului. la reactia touchului/raspuns in meniuri bate la fundulet chiar si pe nokia n70(apesi si intri unde vrei instant, nu cala n70{intradevar symbian}unde ai o mica intarziere )

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate