Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

O chestie la care nu i-am gasit explicatie:|

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
kris1224

kris1224

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 23.08.2009
De ce personajele din desenele animate au 4 degete? Astept niste pareri ;)

#2
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
pt ca sunt desene animate. si sunt mai simpatice cu 4 degete

#3
Dariusdd

Dariusdd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 08.12.2008
Hmm... Fiind copil consider ca sunt astfel mai usor de diferentiat si animat personajele.

#4
Suzume

Suzume

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 14.02.2011
Ai cumva un exemplu de astfel de desen? In afara de chestii gen Ninja Turtles la care este clar ce si cum? :P Chiar nu inteleg la ce te referi

#5
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Cred că sunt mai ușor de desenat.

#6
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 11.10.2006
Dar ce ziceti de desenele unde au degete boante, uneori fara unghii - Atlantis the lost empire si Kimpossible, de ex. Nu e o regula sa redea exact anatomia pana in cele mai mici detalii, amanunte care nici nu sunt asa de importate in film, e decizia desenatorului ce face si cum infatiseaza, de genul filmului, animatie serioasa, comedie, pentru copii. cu extraterestri.

#7
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
Io ma gandesc ca nu ar fi alt motiv in afara aceluia de a sugera copilului (privitorului) ca eroul pe care-l vede este fictiv pt protejarea integritatii pshihice in caz de vrea sa imite comportamentul personajului.Pe principiu "ba,ala seamana cu tine,dar nu prea,deci do not try this at home!" :D

#8
bleujandarm

bleujandarm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 02.06.2013
Eu mereu m-am intrebat de ce personajele din desenele animate japoneze nu au fizionomia specifica rasei asiatice.
Pentru noi, cei din rasa alba ,mongoloizii seamana mult intre ei. Cica si ei tot aproape identici ne vad. Dar personajele din desenele animate realizate de ei (japonezii) sunt foarte diferite.

#9
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015

View Postkris1224, on 22 octombrie 2010 - 17:19, said:

De ce personajele din desenele animate au 4 degete? Astept niste pareri Posted Image
Is mai usor de animat mainile cu 4 degete.

View Postbleujandarm, on 25 iulie 2015 - 18:35, said:

Eu mereu m-am intrebat de ce personajele din desenele animate japoneze nu au fizionomia specifica rasei asiatice.
Pentru noi, cei din rasa alba ,mongoloizii seamana mult intre ei. Cica si ei tot aproape identici ne vad. Dar personajele din desenele animate realizate de ei (japonezii) sunt foarte diferite.
Oricat de ciudat ar parea, ei efectiv asa se vad, cica.

Edited by tarmasundar, 14 April 2016 - 10:43.


#10
Acrisios

Acrisios

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 28.03.2015
Songoku are 5 ... de altii nu stiu , n-am bagat de seama .

[ http://i66.tinypic.com/35009dz.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Acrisios, 14 April 2016 - 10:47.


#11
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View Postbleujandarm, on 25 iulie 2015 - 18:35, said:

Eu mereu m-am intrebat de ce personajele din desenele animate japoneze nu au fizionomia specifica rasei asiatice.
Pentru noi, cei din rasa alba ,mongoloizii seamana mult intre ei. Cica si ei tot aproape identici ne vad. Dar personajele din desenele animate realizate de ei (japonezii) sunt foarte diferite.
Probabil vor sa fie PC.


Ca sa raspuns la intrebare:
Fiul/fica: Tati, de ce are Donald Duck doar 4 degete la mana si nu 5?
Tatal: Pentru ca i-a ramas in nas.
Si asa iti inveti copii sa se comporte civilizat de la o varsta frageda :)

Urmatorul topic al initiatorului va fi "De ce Donald Duck are bluza pe el dar nu poarta pantaloni?" ?

Edited by marius87ism, 14 April 2016 - 10:55.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate