Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Huawei hg655b

- - - - -
  • Please log in to reply
229 replies to this topic

#217
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
bardu a spus asa cablu care vine din dlink in portul lan 1 sau 2.
eu doar am completat si am zis obligatoriu portul lan 2.
sper ca am fost destul de clara.

#218
Mavrosro

Mavrosro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.12.2007
carmen

ok...ai fost f clara.asa am facut si merge f bine.iti MULTUMESC.
a trebuit sa mai fac urmatoarele:in basic-lan-cu dhcp relay pe enable-apoi la port relay am adaugat ssid1-ssid2-lan1 toate pe enable
abia asa a vrut.

View PostAdrian P., on 08 octombrie 2013 - 22:41, said:

Iti urez succes. La fel am gandit si eu, dar dupa cateva zile pierdute cu tot felul de incercari sterile de setari si nenumarate cautari pe net m-am gandit sa-mi folosesc timpul liber in mod mai placut.. Pe de alta parte sunt convins ca ai dreptate si sunt destui colegi pe forum care ar putea face setarile corespunzatoare, dar probabil ca nu o sa gasesti pe cineva cu acceasi configuratie hardware cu a ta astfel incat sa-ti poata da o solutie aplicabila imediat.


adrian.........daca te mai intereseaza sa-l faci si nu intelegi scrie-mi

#219
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009
Salut.Vin si eu cu o intrebare referitoare la acest router.Il folosesc la RDS,si sunt foarte multumit de el.Am abomament 100 Mbps si as dori sa stiu daca merita sa trec la unul din noile abonamente de 500 sau 1gbps.Am inteles ca hardware ar avea gigabit lan,dar este limitat la 100 de firmware.Exista vreo modalitate de a activa gigabit?Are rost sa trec la unul din noile abonamente?

#220
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
cu acest router nu are sens.

#221
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009

View Postcarmenclara1, on 29 octombrie 2013 - 23:19, said:

cu acest router nu are sens.

Multumesc pentru raspuns.

#222
brizz

brizz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.10.2013
Buna.

Am si eu acest tip de router cu internet de la Romtelecom si de acum doua zile cand am dat drumul la router nu mi s-a mai aprins ledul "WLAN" si nu mai pot prinde semnal la telefon. Chiar nu stiu ce s-a intamplat pentru ca la setari nu am mai umblat si m-am uitat la setari, am luat manualul de utilizare si totul este la fel. Am incercat sa dau reset cu butonul acela mic din partea stanga - degeaba. Oricat tin apasat pe buton (simt ca se apasa deci nu dau pe langa) nu mi se inchide si raman toate beculetele aprinse.

Am incercat sa merg pe http://192.168.1.1/ , sa dau reboot si apoi si Restore default settings utlizand browserul IE dar astept acele doua minute cat scrie acolo si inca dupa 10 minute tot acelasi mesaj il am. Cand ma duc la Basic->WLAN vad ca mi se reseteaza setarile dar inca nu merge. Pot sa pun un print screen cu setarile de la Basic->WLAN daca ajuta...

Folosesc fw18 momentan. Am schimbat la fw25 si nu mai imi mergea netul. Am sunat la deranjamente si mi s-a spus ca placa mea de retea ar fi de vina. Cu ajutorul unei prietene am reusit sa iau fw18 si sa il revin la aceasta versiune mai veche si acum merge din nou. Am un laptop Hp Compaq 6730s. Vreau sa il schimb cat de curand dar inca mai trag de timp pana adun mai multi banuti pentru unul mai aproape de generatiile noi.

Apreciez orice mic ajutor sau sfat in legatura cu activarea functiei WIFI.

#223
brizz

brizz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.10.2013
** Am venit sa ofer raspuns intrebarii in cazul in care altcineva trece prin caz asemanator cu al meu. Am pus pe forumul de la Romtelecom problema mea si in ziua urmatoare am fost sunata si au trimis o echipa  sa verifice. Se pare ca modemul era de vina. Mi-au dat altul nou acum si imi merge si wi-fi dar dintr-un motiv sau altul, editarile pe router le pot face doar de pe telefon pentru ca pe calculator, dupa ce am scris username-ul si parola nu se intampla nimic cand apas pe "Login". Nu a stiut nici domnul de la romtelecom care ar putea fi problema..

#224
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
incearca cu alt browser de exemplu opera in versiunea 10.10.

#225
capslock

capslock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 22.08.2010
eu nu reusesc nici cum sa-l accesez desi am ip-static activat recent de cei de la rtc

#226
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006

View Postcapslock, on 17 decembrie 2013 - 21:47, said:

eu nu reusesc nici cum sa-l accesez desi am ip-static activat recent de cei de la rtc
Salut,

Da te rog mai multe detalii referitoare la situatia ta. Nu reusesti sa-l accesezi cum/de unde/prin ce/de pe ce?

Bafta!

#227
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Porturile externe 80, 23 blocate de rtl, cireasa de pe tort dupa petardele huawey preparate cu fw pt rtl.

#228
capslock

capslock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 22.08.2010
da scuze  am gresit postarea. Problema este in felul urmator am conexiune de la rtc, 2 rutere  un awr501L si un huawei HG655B am umblat prin ele  celeam facut am reusit sa le administrez de la distanta pe atunci aveam ip dinamic ,acum am ip static si nu le mai pot administra asta dupa ce le-am dat la amandoua hard reset poate ma ajuta si pe mine cineva. Cum fac sa am acces http si ftp din exterior

#229
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
http unde si ftp und? calculator sau router.   daca pe calculator trebuie sa faci port forwarding. daca pe router trebuie sa verifici setarile firewall si poate si un apel telefonic la rtc.

#230
badaric

badaric

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.09.2010
Salut ! Am luat routeru hwawei hg655b de la un prieten  . Dupa ce am incercat mai multe setari pe care le-am citit aici pe forum nu am reusit decat sa activez iptv . Am un modem fara wifi in alta camera unde mai este un pc care este conectat la internet si din modemul ala pleaca cablu meu de internet care este conectat la pc-ul din camera mea. As vrea sa pun routerul  de la romtelecom la mine in camera ca sa fie semnalul de la wifi puternic . Ce setari trebuie sa ii fac ? Asta daca se pote asa ceva .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate