Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Ca musafir, ne descaltam?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
73 replies to this topic

#73
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
Faza asta cu putitul picioarelor si gaurile din sosete tine mai mult de bun simt decat de neneorocul de a te pune cineva sa te descalti. Cand te duci pe la cinev si stii ca te poate pune sa te descalti, e de bun simt sa-ti iei sosete curate si fara gauri. Eu de obicei insist ca oamenii sa intre incaltati, pt ca mi se pare mai comod si mai igienic sa spal parchetul decat sa-mi bag picioarele in papucii in care a fost incaltat altcineva. Cu papuci de unica folosinta, cum am mai citit pe aici, mi se pare un pic deplasat. Eu chiar m-as simti nasol sa mi se ofere asa ceva. Automat simt ca mi se impune o anumita conduita si ma simt inconfortabil.
Parerea mea e ca daca inviti oameni pe la tine, lasa-i sa se simta bine. La fel sta treaba si cu fumatul. E cel mai de prost gust sa trimiti omul sa fumeze pe balcon sau in te miri ce bucatarie. Nu cred ca e asa mare greutate sa aerisesti dupa ce pleaca.
La mine invitatii fac ce vor, nu le interzic nimic si de foarte multe ori am fost laudat ca lumea se simte la mine ca acasa. Mi se pare un sacrificiu mic sa fac curatenie dupa musafiri, in comparatie cu satisfactia pe care o am stiind ca au venit prietenii pe la mine si s-au simtit bine, nicidecum constransi sa aiba o anumita conduita.

#74
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Astea fiind zise, cred ca este lesne de inteles ca atunci cand plecam in vizita sa avem grija ce sosete si pantofi purtam, pentru a evita "suprizele", iar cum vine sezonul rece, zapada si noroiul vor fi nelipsite de pe strazi si sansele de a sta descult cresc proportional cu adancimea ridurilor de pe talpa bocancilor :), trebuie planificat din timp pe unde ai traseu si sa-ti adaptezi tinuta, sau cum mai fac uneori, tin o pereche de rezerva prim masina si ii port pe aceia.

Ca sfat, mai ales cand aveti de urcat etaje si aveti zapada pe talpi, urcati pe scari; unu tineti liftul curat, doi zapada respectiva cade de pe talpi pana la etajul dorit si nu bagi apa in casa omului.

O seara placuta si atentie la musafiri ! :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate