Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

IT-academia sau IT-academy

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#127
adrian93

adrian93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 29.10.2009

 Ianis9, on 14 septembrie 2016 - 20:45, said:

Toti cei care au avut proasta experienta cu Link group Education Services sunt invitati sa semneze petitia http://www.petitieon...usiness_academy pentru initierea unui proces de judecata, impotriva companiei Link group Education Services SRL cu dubla identitate Link-academy si Business Academy, pentru recuperarea banilor achitati pentru aceasta frauda si pentru tragerea la raspundere a acestori mesteri in Frauda.
Ce au făcut, mai exact?

Edited by adrian93, 16 September 2016 - 16:53.


#128
Ianis9

Ianis9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.08.2016

 adrian93, on 16 septembrie 2016 - 16:53, said:

Ce au făcut, mai exact?

Daca nu ai fost student la ei imi va fi dificil sa-ti explic, insa in citeva exemple voi incerca totusi. Nu vreau sa le ponegresc imaginea, caci si asa deja e prea ponegrita din cauza politicilor de frauda din partea echipei de management la Link Academy sau Business Academy, si deci tot ce voi publica este pur experienta oribila care am avut-o fiind un cursant doar pentru o luna.

Chiar am fost si amenintat de ei ca daca le voi strica imaginea lor vor inainta aceaste demersuri Departamentului Juridic, citez: "Este dreptul dvs sa faceti orice considerati, dar va asiguram ca in cazul in care vom considera ca demersurile vor face obiectul publicitatii negative, Departamentul Juridic va aborda situatia ca atare" citat incheiat.

Deci, ei te incatuseaza cu un contract care este ilegal in baza legii 193/2000 litera "j" , iar mai apoi te suna si te tot ameninta ca te vor da in judecata daca refuzi sa le achiti suma pe intreg cursul chiar daca te refuzi sa il mai faci. In cazul meu am cerut anularea contractului pe motive ca am intampinat greseli de Calcul si expresii netraduse nici romane nici engleze, pe scurt sunt niste cursuri la nivel de AMATOR care le gasesti gratis oriunde pe net. Ei refuza sa mai negocieze orce contract deja semnat, si deci ma ameninta ca oricum le voi achita inca 11 plati (din 12 totale) indiferent daca urmez cursul sau nu, dar i-am asigurat ca ei sunt acei care vor achita despagubiri moratorii tuturor celor care au avut proasta experienta cu ei si toti cei care se fac vinavati vor fi trasi la raspundere juridica. Am reclamat cazul dat cu toate probele si conversatiile lor la Protectia Consumatorului Timis si am inclus si legea de mai sus, acum astept rezultatul. Intre timp vreau sa ne adunam toti cei care au fost amenintati financiar, sau care au fost pacaliti de catre aceasta companie cu dubla identitate, si sa dam in judecata pentru restituirea tuturor platilor care foarte multi cursanti le-au achitat si nu au beneficiate de aceste "cursuri" la nivel de Amator si totodata sa cerem despagubiri. Cazul ideal ar fi sa le mai fie retrase si licentele de activitate pe teritoriul Romaniei si a Republicii Moldova, insa nu cred ca va fi posibil daca nu acumulam suficienti studenti pacaliti si care au fost amenintati financiar.

#129
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,599
  • Înscris: 30.07.2003

 Ianis9, on 17 septembrie 2016 - 12:07, said:

Daca nu ai fost student la ei
Nimeni n-a fost. Pentru ca "student" inseamna o persoană ce urmează cursurile unei universități sau ale unui institut de învățământ superior. Ori institutia in cauza nu are un astfel de calificativ/autorizatie.

 Ianis9, on 17 septembrie 2016 - 12:07, said:

ma ameninta
Si tu chiar ii crezi !

#130
Ianis9

Ianis9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.08.2016

 neagu_laurentiu, on 17 septembrie 2016 - 12:20, said:

Nimeni n-a fost. Pentru ca "student" inseamna o persoană ce urmează cursurile unei universități sau ale unui institut de învățământ superior. Ori institutia in cauza nu are un astfel de calificativ/autorizatie.

Pai m-am referit mai mult la "client" mai degraba decat student : ))


Si tu chiar ii crezi !

Ba deloc nu ii cred, si de aceasta am inceput aceasta campanie de adunare a tuturor celor care vor recupararea banilor achitati.

#131
alohas

alohas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2015
Lasa-ti balta cu Link Academy..Eu am platit pana acum 2000 de euro si am facut asta pt a incepe si al doilea curs la pret redus..Nu am reusit sa fac cateva lectii si cica nu imi dau nimic nici macar un amarat de certificat PDFpt ca asa era politica lor!!

Edited by alohas, 17 July 2018 - 23:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate